Demontáž baterie pro notebook

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Mourek »

Nějaká 300VA ups koupím baterku do 500Kč do nTB nekoupím pod 1500. Já bych to neviděl s UPS tak blbý v případě že se NTB používá místo stolního PC (mys, kbd, LCD) tak ta baterka zmrtví cca za pul roku . Viděl jsem to několikrát , mě se to tedy nestalo mám 4roky v lenovu a je na pulce.Ale používám ho aspoň částečně jako notas.
Prostě nikdy nevíš co baterka udělá

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Habesan »

Hezký flame.
Podle mě je úplně na hlavu používat NTB místo stolního PC.

V UPS se používají olověné akumulátory, což je dlouhodobě zvládnutá, celkem laciná technologie, jen jsou těžké. V notebooku si připlácíš za to, že Li-Ion akumulátor je lehčí než olověný, niklokadmiový nebo nikloželezný.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Vogon »

Troufám si tvrdit, že přibližně třetina našich servisních případu DELL jsou zákazníci, kterří používají svůj NB jako stanici místo stolního PC. Dell k tomu dokonce prodává takové stojánky, které ztopoří displej do výše očí. K této sestavě se pak připojí externí klávesnice. Pro tento typ uživatelů je výhodné baterie skladovat pro zvýšení trvanlivosti. A v takovém případě nelze zajistit bezvýpadkový provoz jinak než levnou UPS.
Bez ohledu na tuto skupinu uživatelů NB je zcela zřejmý trend úbytku prodeje stolních PC a používání NB jako stacionární, bez ohledu na to jak moc "je to na hlavu".
UPS i s baterií lze bez problémů pořídit do pěti set korun a má životnost až 4 roky, viz to aukro. Novou baterii do NB lze stěží pořídit do 1000,- a při provozu trvale v síti má 50% životnost do 15 měsíců. Napohled se to ze soukromého hlediska jednoho uživatele s jeho jedinou osobní zkušeností může skutečně jevit na hlavu ale ekonomika provozu je vcelku očividná.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

Já na tom nevidím nic na hlavu, notebook zacvaknu do D/Portu pod D/Monitor Standem a dál na tom pracuju jak na stolním PC, když potřebuju být mobilní, zase ho vycvaknu a jde se. V ideálním případě tak odpadá problém na kterém počítači co mám, jestli na notebooku nebo na stolním.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#20 Příspěvek od czatlantis »

To si děláte srandu vytahovat baterku a místo toho kupovat UPS??? To vás stejně nezachrání, když si vyškubnete káblík...navíc je velká pravděpodobnost, že ta baterka chcípne tak jako tak.

To vytahování baterek jsme tu už minimálně jendou řešili. Tam jde o teplotu a pak taky v určité míře o tu úroveň nabití. Zlé jazyky tvrdí, že když je liionka nabitá na 100%, tak se ničí mnohem rychleji než když je jen třeba na 60%. Osobně pořád čekám, až se odhodlám a koupím několik stejnejch baterek, každou nabiju na jiný napětí, každej měsíc udělám test a jak to bude vypadat po třeba roce...(hlavně mi na to chybí nějakej nabíjecí a vybíjecí hardware, tím jak nabíjím teď by byla velká chyba měření)
Jinak si kupte Lenova, tam se dá nastavovat od kolika % do kolika % se baterka má nabíjet, takže nemusíte řešit podobný kraviny jako vytahování baterky nebo UPSku... :)

K výměně článků:
udělej to pod napětím! Normálně opatrně to otevři, sežeň si nějaký další liion články a najdi testovací body na tom plošňáku (nebo sleduj cestičku od toho kam jsou napájený články a kde bude místo je připoj vlastně paralelně na ty aktuální. Pak odpájej ty původní a připájej nový...nakonec zruš ty co tam byly jako "návnada".

Problém u těch packů ani není ta změna kapacity, protože co jsem zatím měl notebooky, tak se kapacita po vybití a nabití packu uměla zvednout - pozoroval jsem to tak, tak se notebook třeba provozoval v zimě, s velkým proudovým odběrem a podobně, tak ty články měly malou kapacitu...notebook si to uložil a bylo tam třeba 50Wh...když se pak hezky v klidu nabil a vybil, tak se to změnilo třeba na 55Wh ->tzn po výměně ho stačí nechat pořádně nabít a vybít a bude tam dobrá kapacita.

Hlavní problém je v tom, že jakmile odpojíš ty články, tak se ta elektronika zablokuje a můžeš to vyhodit...

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od AmarokCZ »

Nastavení u Lenova od kolika do kolika % se má nabíjet je podle mé zkušenosti stejně na dvě věci ... už jsem to na fóru psal několikrát. Stejně tak skladuji plně nabité (pravidelně dobíjím) staré Siemensové Li-IONky a po 7 letech mají kolem 90% kapacity.
Prostě podle mě je ovlivnitelnost životnosti mizivá - nekvalitní články nic a nikdo nezachrání, je to prostě spotřebák. :(

Používání NTB místo stolního PC na úplně hlavu není (protože se dá přenášet, což mnoho lidí ocení). Jediné, co je opravdu na hlavu je pojem "herní notebook" :lol: :roll:
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“