OTF Tuner 6PN387272

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pit »

taky čumím ten galáš.......ten je na místě :puke:

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PetrK »

pit píše:taky čumím ten galáš.......ten je na místě :puke:
No kolegové zní to neuvěřitelně, ale anonym má pravdu :wink: . Samozřejmě se s tím nedá takhle opravit kdejaký IC, ale jaký-koliv procesor který vykazuje závadu při změně teploty většinou úspěšně. Dokud jsem to sám nevyzkoušel, taky jsem nevěřil :D .

Například se takhle "opravovaly" procesory do Funai, známá a častá vada (TV přestal fungovat na tlačítka, zmršené nápisy na obrazovce atd..., při ochlazení procesoru opět OK). Kdybych tuhle fintu znal před několika lety když byly Funai TV aktuální a nový procesor stál litr, tak bych si pískal.

Jinak naposledy jsem takto opravoval procesor TMPxxx do Philipse chassis tuším GR1AX, při dosažení určité teploty procesor vysazoval, TV nereagoval na povely atd..., stačilo nepatrně ochladit a zase to šlapalo. Procesor jsem vyndal ven, dal do el.trouby kterou jsem zapnul na 200C a nechal ho tam cca 45minut. Dal jsem ho zpět do TV a už je to několik měsíců a zatím se mě nevrátila, šlapal jako divej :lol: . Mohl jsem jej potom již ohřívat fénem nebo dělat cokoliv a šel spolehlivě. Jinak ta doba není kritická, měl by být v troubě min.30 minut ale jednou jsem zapoměl, byl tam skoro hodinu a půl a taky OK... Někteří kolegové co vím tak používají i horkovzdušnou pistoli, fantazii se meze nekladou. Opravují se tak i procesory do audia.....
**** Petr ****

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#18 Příspěvek od kimi »

co bys řekl zákazníkovy kdyby ti ten procesor kleknul úplně,protože když to dával do opravny tak to přece fungovalo né?
Ač nerad také prozradím svoji fintu.
Ve koupil jsem si speciálni rychloschnoucí lepidlo které odvádí teplo a na každý takto postižený procesor dám chladič,čímž oddálim dobu ohřevu,
např funaje tak už dělám asi 3 roky. Jednou jsem zkoušel jak dlouho vydrží a závada se objevila až po 18 hodinách hraní takže není co řešit.
Jo kdyby takových funajů dnes bylo víc,to by byli výplaty. :cry:

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PetrK »

kimi píše:co bys řekl zákazníkovy kdyby ti ten procesor kleknul úplně,protože když to dával do opravny tak to přece fungovalo né?....
To máš sice kimi pravdu, ale na druhou stranu - kdyby to fungovalo tak by ten zákazník to nenesl do opravy :D . Samozřejmě vím jak to myslíš, se zákazníkama si člověk občas užije "veselé" příhody :wink: , ale v tomhle případě si s tím nijak nelámu hlavu, odhad ceny na tu opravu mám vždycky takový abych se vešel do případného nákupu nového procesoru (pokud to není něco za dva tisíce..). S tím chladičem jsem to taky kdysi parkrát udělal, ale tohle se mě zdá lepší. Už s ohledem na to že v jednom servisním doporučení dokonce samo SONY tuhle úpravu doporučilo, tenkrát se jednalo o nějakou vadnou sérii IC kam se dostala vlhkost při špatné výrobě... Mám to odzkoušené několikrát a zatím jsem jej nikdy tímhle nezničil.
**** Petr ****

wiktor

#20 Příspěvek od wiktor »

spis jde o to jetli se ten procesor musi taky podlivat aby se neupek.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

Kdysi, kdyz byvaly salovy pocitace, tak jeden koren, co je chodil opravovat, tak mi ukazoval, jak se opravovaly Castecne "uhorely" 74XX
,v ty dobe to zas tak levna zalezitost asi nebyla, ale spis slo o to, ze nekdy ty potvory nesly ven nebot na nich byly tuny pryskyrice a odsavacka cinu byla totalne nepouzitelna. Zkratka, odeslo-li nejaky hradlo v 7400, dodelalo se bokem na privodech tranzistorama a zbyvajici cast IO byla dal v provozu. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“