Nefunkční vytáčené připojení (chyba 624)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#16 Příspěvek od ok1hga »

podívej se na obrázek - strojový překlad z Mrkvosoftu . . .

a potom jestě třeba tohle . . .

"Chyba 624: Nelze aktualizovat telefonní seznam souborů. Usnesení: 1) Ujistěte se, že RASPHONE.PBK je umístěn v system32 RAS . Pokud ano, přejmenujte soubor na RASPHONE.OLD a spustit RASPHONE.EXE. Pokud tomu tak není, právě běží RASPHONE.EXE. 2) Odinstalovat a znovu nainstalovat DUN / RAS."
Přílohy
chyba624.jpg
(51.21 KiB) Staženo 75 x

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Vogon »

Dík za snahu.
Tohle bylo uplně první co jsem zkoušel, proto jsem v popisu problému psal že rasphone.pbk se zdá v pořádku. Resp. problém asi bude někde v tom, že modem si potřebuje uložit konfig právě do tohoto souboru ale z nějakýho důvodu nemůže. Zjevně známé důvody jsem vyzkoušel asi všechny a pak mi došla inspirace.
V každém případě mi info z té KB pomohlo jenom částečně, problém přetrvává. Asi to budu muset přeinstalovat což je docela komické, protože je to v podstatě čistá instalace a na disku kromě XP není nic jinýho.
Trošku mě taky sere přístup prodejce, který říká zaplať si servisní zásah a nebo si kup naše instalační cédo za litr, ale naroubovat nějakou českou OEM na product key co je nalepený na NB nejde, a oni mi nechtějí říct jaká je tam vlastně verze. Což mi připadá docela chucpe.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Skusal si vytvorit noveho pouzivatela, ci to nejde ani pod nim?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Vogon »

Zkusil vytvorit dalsiho admina ale nefunguje.
Ten soubor se ukládá do All user, takže je fuk pod kterým userem to běží.

Uživatelský avatar
DuCma
Příspěvky: 18
Registrován: 31 kvě 2004, 02:00

#20 Příspěvek od DuCma »

a keï ten rasphone.pbk otvoríš napr. v notepade a nieèo tam zapíšet (èoko¾vek, na skúšku) a uložíš ide to ?. Toto vyzerá na zblbnuté práva k adresáru AllUser, alebo k súboru rasphone.pbk, prípadne nesprávne nastavenie dedenia oprávnení.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Vogon »

Do souboru rasphone.pbk jde normalne zapisovat, All user je od toho aby tam mohl kazdej. Pouze aplikace rasphone.exe tam nemuze.
Vcera vecer jsem to vzadal a budu to muset preinstalovat.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Vogon »

Problém způsobily ovladače modemu ADU-635WH/WD, ADU-630 atd.
Používá je O2 na mobilní internet. Ovladače zakážou vytáčené připojení a převezmou některé služby vytáčeného připojení. Při odinstalaci nevrátí nastavení zpět.
Ověřeno s výše uvedenými druhy modemů, bude to pravděpodobně dělat celá řada ADU.
Dotaz na výrobce modemů bez odezvy.
Dotaz na tlf. podporu O2 který tyto modemy nabízí měl zajímavý efekt:
D: Dobrý den, mám problém s ovladači Vašeho zařízení... (popis problému)..., můžete mi prosím poradit jak to mám vyřešit?
O: Ale to mi neříkejte..., a restartoval jste to?
D: Aha. Děkuji za informaci. Sbohem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“