Převod videa

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Ja som pár krát použil VideoPad Video Editor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Používám AVS Video Editor a Convertor. Mrkni se sem : http://www.avs4you.com/index.aspx?ProgI ... p&URL=Main

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#18 Příspěvek od Achab »

Používám Total Video Converter HD 3.7, ovládání je jednoduché při celkem značných možnostech nastavení a převádí snad všechno do všeho. Součástí je i přehrávač, češtinu mám k dispozici. Není free ale linků ke stažení je dost.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

Jednoznačně Avidemux. Je zdarma, má češtinu, 64-b verzi a umí všechny běžný formáty. Základní střih i filtry má taky, takže to není jen blbej převodník.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od masar »

Já používám poslední dva jmenované: Total Video Convertor a méně často Avidemux (na střih raději používám VirtualDub). Implicitní nastavení formátů v TVC lze snadno měnit. :wink:

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#21 Příspěvek od PC01 »

Crifodo:
Tak to není pravda, že by to nešlo, mám z netu filmy které trvají řekněme hodinu a tři čtvrtě, mají velikost 1,5 - 2 GB a jsou v HD rozlišení stejně jako to video z mého foťáku. A vady tam žádné vidět nejsou žádný kostičky prostě nádhernej obraz.
Kdežto ten můj foťák udělá taky rozlišení HD, ale 5 minut mělo skoro 1 GB takže bych to chtěl zkomprimovat do té kvality a komprese, jako ty HD filmy z netu, co většinou mají příponu MKV.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Habesan »

Chtít můžeš.

Je ti jasné, že ta přípona je to poslední na čem záleží?
Já bych si pro začátek zjistil, jakou přesně kompresi ten foťák používá, ale můj pohled byl vždycky trochu jiný...

V době kdy rozlišení videa točeného na foťák bylo malé, se pro něj používala komprese JPEG (MJPEG), což bylo ještě méně efektivní než MPEG-1.
V době kdy bylo v módě vypalovat filmy na CD-R, bylo v módě také snižovat jejich rozlišení oproti zdrojovému DVD, takže si všichni mysleli, že jejich "kvalita" je k nerozeznání od DVD a přitom byla výrazně nižší.

//EDIT: Dopsáno vynechané slovo 'rozlišení'.
Naposledy upravil(a) Habesan dne 26 bře 2013, 08:27, celkem upraveno 1 x.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

AVIDemux je taky dost dobrej, ale to píšu jen proto, že ho občas použiju taky, ale musí se projet celé nastavení.

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#24 Příspěvek od PC01 »

Habesan:
Já mám dojem že ten foťák to nahrává úplně bez komprese.
Jaktože na příponě nezáleží? Aspoň u fotek to bylo tak, že třeba BMP je bez komprese, a když to převedu do JPG, tak se o hodně zmenší velikost a skoro žádná kvalita se neztratí když nastavím vysokou kvalitu.
Tak něco podobného potřebuju u toho videa.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

PC01 píše:Jaktože na příponě nezáleží? Aspoň u fotek to bylo tak, že ...
U fotek není zvuk. Soubor videa má proto příponu označující tzv. "kontejner", který obsahuje zvukovou a obrazovou informaci, přičemž každá z nich může mít jinou kompresi jiným kodekem.
Něco si o tom přečti. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#27 Příspěvek od Hydrawerk »

PC01 píše:Mám Windows XP... (...)
Movie maker mám taky, ale teď se dívám a když sem tam dal Uložit jako, tak to nabízí jen příponu MSWN a já chci něco co umí dělat AVI nebo MPG nebo MKV.
Musím vám v tom udělat jasno. MSWN je formát projektu, ne videosouboru. Windows Movie maker 5.1, který je součástí XP, ty videa ukládá do formátu WMV. Neumí ovšem zpracovávat HD video! Avidemux používám na jednoduchý střih videa. Ale je dost náročný na nastavení formátu výstupního videa. Jediný, co mi fungovalo, bylo nastavení audio MP3 (lame), formát AVI a video M-JPEG. Tahle forma komprese nejspíš není moc efektivní, ale nic jiného mi fakt nefungovalo. Mým nejoblíbenějším video editorem je http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiohd.
Občas si v případě potřeby stáhnu demo, které má pouze 157 MB: http://www.sonycreativesoftware.com/dow ... iestudiohd Pinnacle Studio bývá dost nafouklé, má to zpravidla 2 GB. Cyberlink Power director není zlej, ale nešly mi tam přidávat MP3, šly jenom WAV. Nejsem první s tímto problémem. Nebo zde.
Přílohy
WMMaker01.png
Windows Movie Maker 5.1
(20.68 KiB) Staženo 39 x
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 13 kvě 2012, 16:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#28 Příspěvek od Hydrawerk »

Windows Movie maker ve Windows 7 už umí zpracovat HD video, ale nikdy jsem to neviděl v provozu.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#29 Příspěvek od Duvsan »

Hydrawerk píše:...ale nešly mi tam přidávat MP3, šly jenom WAV. Nejsem první s tímto problémem. Nebo zde.
Z mp3 urobiť WAV je problém? 8O :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

Ne, není to problém. 8-)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“