Osciloskop TESLA BM566A, nic nezobrazuje

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

No tak vzít schéma a začít konrtrolou všech U zdroje. To je základ.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od cigarkow201 »

A je tady nekde na foru ten manual nebo vi o nem nekdo? zkusil bych to promerit vse.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od cigarkow201 »

Jen tak pro zajimavost tady je ukazka co to dela a nedela. https://picasaweb.google.com/1094686196 ... 9129600722 Jinak v predu jak je 4V, 400mV. 40mV je tam pouze pulka tedy 2V,200mV,20mV. coz je divne.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

Ale není to divné, ty uvedené hodnoty jsou špička-špička.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

Z toho videa je vidět jen bezhlavé mačkání tlačítek. Pokud se válel někde ve vlhku, mohou být zoxidované přepínače!!! Je to častá závada. Manuál mám, ale je to balík. Když tak pošli mail.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#21 Příspěvek od cigarkow201 »

fredis píše:Z toho videa je vidět jen bezhlavé mačkání tlačítek. Pokud se válel někde ve vlhku, mohou být zoxidované přepínače!!! Je to častá závada. Manuál mám, ale je to balík. Když tak pošli mail.
Email je cigarkow201@seznam.cz Zoxidovane casti jsem nasel trochu ten prepinac vzadu 220V-120V to trosku bylo bile az na zelenale ty kontakty. je mozne ze i ty tlacitka budou takove tam ale neni moc videt to by bylo na rozdelani teda.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od cigarkow201 »

Jake tlacitka na to maji vliv teda a ktere maji bejt zmacknute aby bylo neco na obrazovce videt abych vedel kteryma zacit s rozebiranim a cistenim pripadne. Nevim jestli by to stacil prostrikat kontaktolem.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#23 Příspěvek od fredis »

Máš to v mailu, jestli to dorazí. Má to 37 mega.... Máš to tam všechno. Ale začal bych kontrolou napětí.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od cigarkow201 »

nic zatim neprislo nic mene jsem jel do dilny kde to mam rozdelane ze to jeste prostriknu tim kontaktolem a nic. pak jsem si rikal ze kouknu na ty zoxidovane soucastky jak se nekdo zminoval a jen jsem trochu zavadil o jeden z tranzistoru co jsou nastrkane v paticich a hned upadl a nozicky v patici tak jsem to sel prohlizet ke zdroji jak je ta deska a par soucastek ma take uhnile nozicky v dalsi desce take bude toho asi dost takze si to musim vypsat co je kde spatne a nakoupit je jestli budou ty soucastky k sehnani a jsem jeste zvedav jak vytaham ztech patic ty pulky nozicek a tak. zajimave je ze to vypada ze jsou ubnile soucastky co jsou v paticich tranzistory ostatni ne a ani ty co jsou naletovane. Ten manual asi budu urcite potrebovat stejne a hodil by se popis soucastek v deskach a tak abych to jeste neprehazel. co treba ten manual nekam dal treba uloz to nebo letecka posta nebo tak na email to asi neprojde.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#25 Příspěvek od fredis »

No takže je to přesně tak, jak jsem psal - uhnilé vývody součástek :wink: . Ten manuál neprošel. Je to na letecké poště, heslo máš v mailu.

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#26 Příspěvek od cigarkow201 »

jo dik uz jsem si to stahnul. No je jich uhnilejch dost celkem. to jsem zvedav jestli se me to podari dat dohromady a sehnat soucastky vubec. ty si to uz tohle delal? jak si dostal pripadne uhnile nozicky z patic?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#27 Příspěvek od fredis »

Součástky by neměly být problém. Jo, pár měřáků mám za sebou. Ale uhnilé vývody, zpravidla u tranzistorů, jsem měl jen u těch, co byly zapájené. Asi vliv času v kombinaci s agresivním tavidlem. Z patic bych zkusil zbytky vývodů vydolovat pomocí dvou jehel. V nejhorším případě zkusit, zda nový nepůjde zasunout vedle těch co tam zůstaly. Ale potom by hrozilo, že to bude "hlodat" i ty vývody těch nových. Ať se daří! :lol:

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#28 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak jsem si zatim sepsal soucastky ze dvou desek a nektere jsem zatim ani nesehnal prikladne BSX 29R/Z8830, KF590 X21321. a jinak je to vse na obednavku a uz to je kolem 500kc tak nevim jestli se to vubec vyplati dat dohromady nebo rovnou to vyhodit.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#29 Příspěvek od fredis »

Záleží na Tobě! Někdy budeš muset sáhnout i po náhradách. Každopádně bych to zkusil. Plně funkční se prodává mezi 3 až 4 tisíci, podle stavu. Pokud ho pošleš na opravu, tak to bude stát podle mě zhruba stejně. Můžeš se zkusit zeptat na cenu opravy třeba v HESu v Ostopovicích u Brna. Uvidíš co Ti řeknou. Samotné součástky ale asi nebudou chtít prodat, možná tak s prací :cry: . Ale za zeptání nic nedáš. Jinak jsou velmi ochotní a opravují dobře. Jsou tam borci ze servisu Tesla Brno na Purkyňce. Znají to.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

Staré součástky seženeš na těchto dvou webech. http://www.denkl.cz http://www.bucek.name/ K Bučkovi občas zajdu.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“