Expanzní nádoba

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Když ono se ale všecko dříve dělalo poctivěji a z poctivého materiálu. Železné trubky se dnes nahrazují plastovými, takže hluk je odrušen, ale zase se musí taky vybírat správnej plast.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#17 Příspěvek od kbulda »

frantajetel11 píše:
BOBOBO píše:...Dále nezapomeň ze starého potrubí vzít přisávací element na vzduch ...
Jak to vypadá? A na co to tam vůbec je? Trochu se bojim, že ze starýho rozvodu je nepoužitelný všechno... jak na něco sahnu klíčem, tak se to rozpadne :?
Jinak zatím díky všem za odpovědi
http://www.sos-shop.cz/sos/eshop/32-1-N ... -EVGU-EVFU

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Joo , čtyři roky jsem tak pracoval a 3 roky předtím jsem byl prodejcem vodo-topo u Fabiána v HK , tchán dělá dodnes ve stavební firmě jako původem elektrikář , ale tehdá jsem ho naučil svařovat trubky PPRka a od té doby dělá i instalatéra . Tak spolu občas i dnes řešíme jeho pracovní problémy . Tři zkompletované a předané domácí vodovody s aquamatem šli do šrotu a raději jeho šéf koupil ty pozinky . Reklamace prodejci nebrali . A co jsme se natrápili s dofukováním dle výrobce , dali sešity na zápisy tlaku ! A prd , stejně šlo do háje . Jeden ten šrot přitáhl pak tchán domů . 14dní jsme se na něm školili . Vak byl snad 20x venku . Až jsme tam převrtali díry a dodali trubky , tak nyní jeden předělaný chodí . Stejnětak řešíme problémy s boilery , krby s vodou , přímotopy s elektronikou atd . U něj jsem také viděl poprvé ten komplet s elektronikou čerpadla pro komplexní hlídání . Tak jsme se s tím taky vyblbli u sudu .

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#19 Příspěvek od helios »

Díky Bobobo za skúsenosti z praxe.
Podľa môjho známeho, ktorý sa živí vodárňami, nádoby s vakom vznikli preto, aby výrobca mohol dať na výrobok dlhšiu záruku (za predpokladu pravidelných výmen vaku) a zároveň zlacneniu výroby, pretože vnútorný povrch nádrží s vakom nemusí byť antikorózne upravený, keďže nepríde do styku s vodou. On sám doporučuje nádoby pozinkované aj znútra alebo nerezové, ktoré sú však dvakrát drahšie ako pozink. Klasika je proste najlepšia...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

No a ten jeden vak stojí 1500 a nejdéle po roce výměna . :D Záruku neuznají , protože jsi to měl určitě špatně nafouknutý ....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem se právě chystal, že vyhodím rezavou 100l nádrž s přisáváním vzduchu na užitkovou vodu a dám tam měch, protože to navíc občas prská.

Jak to ale čtu, tak to není dobrá cesta, navíc letos je tak sucho, že ta studna je skoro prázdná, to nikdy (20 let dozadu) nebylo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Johanisberg píše:! nezapoměň, že budeš muset mít instalovaný tlakkový spínač u expanzky v koupelně a pro tu platí velmi přísná norma na instalaci elektro!!!!!!!! 8O 8O
Proč by ho musel mít v koupelně. Může být v tom sklepě na potrubí. Pokud má potrubí dostatečnou světlost je tlak v něm na různých místech konstantní (mění se pouze o výšku vodního sloupce měnící se s nadmořskou výškou).
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#23 Příspěvek od frantajetel11 »

No právě že novej přívod vody mám v koupelně, proto to řeším... Do koupelny jdou dva přívody - studna a "obecní".
Tohle bude voda ze studny - užitková, ale pokud budou rozbory OK, tak tam bude i možnost přepnout to ventilama místo "obecní" vody.
Takže to asi vyřeším nerez nádobou bez vaku.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Ale ať se nikdo nedoví o možnosti propojení obecní a soukromé vody . Budeš mít velký průšvih .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak, hygiena po takové "možnosti kontaminace veřejného vodovodu" pase jak čert po hříšný duši. Domácí studna by musela mít nevím kolikrát ročně aktualizovanej atest o hygienický nezávadnosti, o množství rozpuštěných minerálů a blábláblá bůhví o čem ještě. Musel bys mít za barákem malej soukromej Klondike nebo kousek saúdský pouště s ropným vrtem, aby sis to mohl dovolit ufinancovat... V kterýmkoliv z uvedených případů ovšem pochybuju, že bys ještě řešil finanční otázku možnosti zásobovat se ze své vlastní studny...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#26 Příspěvek od kevin_mitnick »

U nas hygiene stacilo, ze mam na "obecni" vode jeden zpetny ventil v sachte za vodomerem a druhy ve sklepe baraku u hlavniho ventilu. Asi to zalezi na tom, na jakyho vola natrefis...

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#27 Příspěvek od frantajetel11 »

No s tím zpěťákem počítám a jinak mi můžou ... :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Nevíš , co píšeš , kdyby ti prokázali , že jsi něco stříkl do veřejného vodovodu , tak by jsi dlouho vydělával na preventivní dezinfekci , nehledě na obecné ohrožení .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“