návrh DPS

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#16 Příspěvek od StandaT »

U PADsu je ten problém, že je až moc profesinální - v Eagle dám schéma + plošňák např. za hodinu, ale v PADsu se s tím mrdám půl dne :evil:

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#17 Příspěvek od Raptor181 »

A skusal si ORCAD 10? to je ine kaficko....

Mam moznost pouzivat rozne programy na kreslenie schem a plosakov alebo aj technickych vykresov.

A co povies na PROTEL 2004?
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od durmitor »

Je to urcite ono...
Je to slozity?

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od durmitor »

StandaT píše:U PADsu je ten problém, že je až moc profesinální - v Eagle dám schéma + plošňák např. za hodinu, ale v PADsu se s tím mrdám půl dne :evil:
A co pouzivas za verzi? Pads je opravdu o hodne profesionalnejsi Delam v bou. V padsu v praci, v eagle doma. Ale jek si na PADs zvyknes uu se to do Eagle nebude chtit
Naposledy upravil(a) durmitor dne 09 lis 2005, 13:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od durmitor »

Raptor181 píše:A skusal si ORCAD 10? to je ine kaficko....

Mam moznost pouzivat rozne programy na kreslenie schem a plosakov alebo aj technickych vykresov.

A co povies na PROTEL 2004?

protel pouzival kamos, ale ja sem zatim bohuzel nemel tu cest, takze nemuzu srovnavat... ale kdyz se podelis o zkusenosti, tak budu jedine rad.
Pro orcad plati to samy. Mel sem ho jednou nainstalovanej, ale znas to, jak neni plna verze k dispozici, tak me to v tom nebavi...

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#21 Příspěvek od Raptor181 »

durmitor píše:
Raptor181 píše:A skusal si ORCAD 10? to je ine kaficko....

Mam moznost pouzivat rozne programy na kreslenie schem a plosakov alebo aj technickych vykresov.

A co povies na PROTEL 2004?

protel pouzival kamos, ale ja sem zatim bohuzel nemel tu cest, takze nemuzu srovnavat... ale kdyz se podelis o zkusenosti, tak budu jedine rad.
Pro orcad plati to samy. Mel sem ho jednou nainstalovanej, ale znas to, jak neni plna verze k dispozici, tak me to v tom nebavi...

Protel je dost rozsiahli a profi. Nerobil som v nom dlho, len par plosakov. Som zvyknuty na EAGLE.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od durmitor »

A jak bys to srovnal z uzivatelskyho hlediska? Takovy porovnani ORCAD-EAGLE-PADS-PROTEL... co je nejvic takovy user frindly...

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#23 Příspěvek od Raptor181 »

Protel a Pads mi pripada dost taky profi. Je to na velke plosaky a dost narocne.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od durmitor »

Raptor181 píše:Protel a Pads mi pripada dost taky profi. Je to na velke plosaky a dost narocne.
Ja sem si na PADs docela zvyk a je to docela fajn.... Prave to ze tam jde uplne vsechno do podrobna prenastavit, se mi na tom libi. Na vsechno mas editacni okynka, takze nemusis spoustu veci donekonecna predelavat, jen tomu zmenit parametry. Navic dinamickej rouoting, to je neco o cem se muze uzivatelum Eagle jenom zdat. Osobne mam teda taky Eagle doma, takze ho nezatracuju...

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od tominekk »

Profesionálové používají Protel!
Já ho používám taky a jsem s ním naprosto spokojen. Umí to fšecko! Ale klidně šáhni po Eaglu, ten je částečně free! Někdy ale taky postačí tužka, pravítko a milimetrový papír!
Hodně zdaru

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od durmitor »

tominekk píše:Profesionálové používají Protel!
Já ho používám taky a jsem s ním naprosto spokojen. Umí to fšecko! Ale klidně šáhni po Eaglu, ten je částečně free! Někdy ale taky postačí tužka, pravítko a milimetrový papír!
Hodně zdaru
Pokud nepotrebujes mit neco presne a navic Ti nevadi, ze to bude vypadat dost.. no jak to nazvat. Osobne tuhle metodu nezavrhuju, jednou sem dal taky plosnak takhle, ale to bylo pro dva obrovsky kondiky, coz se mi nechtelo tisknout... Po tyhle ucely dobra metoda...
Podpis na houby

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od durmitor »

Musim jeste s necim nesouhlasit. Delam ve firme, ktera se vyrobou plosnaku zivi a to na docela slusny urovni. Musis rict, ze z celyho toho objemu co se tam otaci, je jen malo plosnaku udelanejch v protelu. Obecne plati pravidlo, ze firmy, ktery na drazsi programy nemaj, delaj v Eagle, ty co si to muzou dovolit, tak v PADS a Protel je v profesionalni praxi spis vyjjimka. (Teda u nas, nemuzu tvrdit ze tomu tak je i v zahranici)
Podpis na houby

Odpovědět

Zpět na „Software“