vybaveni elektrodilny

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#16 Příspěvek od frantajetel11 »

Argo22 píše:...taky chci takovy policky plny soucastek ...
Já taky... asi jsme se měli líp učit :lol:
Já kdysi koupil v nějakym obi nebo kde 6 MARS skříněk s 12x5 malýma šuplíkama a k nim ještě 6 s většíma a pozvolna zjišťuju, že je to málo :?

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#17 Příspěvek od Argo22 »

ja mam zatim jen par kondiku po pytlikach.. jen rostrideny podle kapacit :D ale ten esr metr by bod aspon bych je mohl protridit

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

forbidden píše:Pokud chceš i něco vyvíjet sám, nebo prostě jen zkoušet funkci součástek, doporučoval bych kontaktní pole.
Do kontaktního pole jsou zpravidla vhodné jen nové součástky s rovnými vývody správné tloušťky. Proto jsem ho nikdy nepoužíval. Vhodnější je třeba cuprextit posázený pájitelnými dutými nýtky, nebo vhodný univerzální DPS, nejspíš tento.
Jako pořadač na součástky jsem před rokem začal používat tyhle krabicez kvalitního izraelského plastu. Lze je koupit v Hornbachu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Taky nwm , k čemu by mi kontaktní pole bylo . A to jsem se něco navyráběl věcí . Jednoduché věci ti půjdou na jakkoliv navržené desce a specielně nízkoúrovňové NF věci-efekty taky nejdou dělat na plenéru . Ani NF konec tam nepostavíš . Co se DPS týče , tak jsem zkoušel vícekrát papírovou cestu , ale nikdy mi to pořádně nevyšlo , když jsem spočítal čas na opravu spojů , tak jsem na tom stejně jako při malování trubičkovým perem . Jen roky a etanol udělaly z přímek trochu klikatice . Jen pro mne bylo vítězstvím alespoň to , že mi programy na DPS přesně rozkreslí vývody švábů . Taky jsem nic nekupoval dopředu , sama praxe si vynutí potřebu . Odsávačka není špatná , ale raději se nauč používat pistolovou páječku jako odsávačku . DIL DIP pouzdra i jiné vývodové součástky jsou odcíněny v sekundách . Odsávačku jsem byl nucen použít až v poslední době , co jsem se vrtal v TV a VN trafa měla vývody v nýtcích . Jo a myslím , že zde nepadly základní nástroje -pinzety . Takže přímé i zahnuté ve velikosti alespoň 160 a 200mm . Ty tedy pokud nemáš , opravdu kup .

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#20 Příspěvek od Maskot »

Lupa, dobre svetlo a take takzvana treti ruka nekdy pomuze.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

Kontaktní pole je v prvé řadě daleko rychlejší, než pájení. Samozřejmě do něho necpu všechny součástky, výkonový jsou mimo. Výměna jakékoliv součástky bez pájení je bleskurychlá. Součástky mám buď nový, nebo i vypájený s očištěnýma vývodama, tam problém není. Mám pro něj udělaných pár modulů, třeba hotový stabilizátory, regulovatelný zdrojíky, desku s LCD, budič MOSFETů atd... Prostě pohoda, zastrkám a zkoumám, co to dělá :D
Nikomu to nenutím, starý praktiky nepředělám, ani nechci, jen jsem chtěl nastínit přednosti nováčkovi.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Argo22 píše:taky chci takovy policky plny soucastek :D
Ty šuplíčky plný součástek dnes nejsou žádný problém. Spočítej si, kolik projezdíš kvůli pár součástkám, kolik ztratíš času a kolik ušetříš, když si je nakoupíš po balení třeba 200ks/60Kč v http://www.soselectronic.cz/ . To samý kondíky, tranzistory atd. Do začátku větší investice, ale časem velká úspora.

Ty monitory jsou dobrej zdroj součástek na pokusy, člověku jich není líto, když sem tam nějaká odejde, horší je, když pak koupíš stejnou novou a ona funguje jinak...

Kontaktní pole jsem nikdy nepoužíval, vždycky všechno simulátor nebo univerzální deska.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tiez musim tie sufliky nejako vyriesit. Suciastok mam dost, ale mam ich len nahadzane na jednom mieste v igelitovych obaloch - niekedy viem, ze nieco mam, ale hladam to dost dlho.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já vedu schizofrenní systém - jednak šuplíčky, jednak podle určení. Pak se sice občas stane, že mám něco 3x, ale zas nemusím počítat cenu materiálu, rovnou to všechno fakturuju, i když to tam leží třeba rok. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Habesan »

ad Oddělovák 1:1
Stačí když je dimenzované na 1 Ampér, tj. cca 200 Wattů, tím už pokryješ většinu domácí elektroniky. Někdy se hodí mít dva, ten druhý jsem si pořídil na 10 Ampér, váží asi 18kg.
Z bezpečnostních důvodů mají být vyzkoušeny vyšším zkušebním napětím než jiná trafa. Tuším, že to bylo 4kV.

ad Fotocesta
Ke zprůhledňování se prý používal i stolní olej, já žádný zprůhledňovač nepoužívám. Pokud máš nový, neprošlý materiál, lze použít obyčejný kancelářský papír a osvěcovat slunečním světlem.
Dosahuji na tloušťku čáry 0,35mm a chci se dostat na 0,25mm.

A když se neurazíš při tykání, tak se snad neurazíš, když ti připomenu sloh. Všimni si jak pěkně píšou pánové Hill, ZdenekHQ, jezevec...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#26 Příspěvek od frantajetel11 »

Hele s tim slohem zase tak neblbni. Jsou tady tací, po kterejch si to člověk musí 5x přečíst, než pochopí, co vlastně chtěj... A to Argo není :wink:

Uživatelský avatar
Argo22
Příspěvky: 110
Registrován: 18 led 2012, 01:00
Bydliště: jihomoravsky kraj - Moravské Málkovice okr. Vyškov

#27 Příspěvek od Argo22 »

chlapi pardon... ja kolikrat pisu divne ... a to sem prosim psal i knizku a tam sem to mel dobre poskladany... Ja totiz napisu co chcu a pak si vzpomenu ze sem jeste chtel to a to... tak dam edit a napisu to zato... :D

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#28 Příspěvek od sr71 »

Habesan píše:ad Oddìlovák 1:1
Staèí když je dimenzované na 1 Ampér, tj. cca 200 Wattù
když už je tady øeè o oddìlovacím trafu, chtìl jsem také oddìlovák, ale protože jsem nesehnal originál 230V/230V, udìlal jsem si ho ze 2ks 230V/24V zapojenými za sebou, testoval jsem to a zdá se, že pro ménì nároèné využití je to OK (pøi vyšší zátìži sice klesá výstupní napìtí i pod 200V, ale to mi zatím nevadí), má toto moje øešení nìjaké další úskalí?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#29 Příspěvek od frantajetel11 »

Nemá, máš to oddělený 2x a pokud ti to nevadí váhově a ztrátově, tak se nic neděje :wink:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“