MTB Olpran Extreme

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#16 Příspěvek od biker77 »

Jo jo jak píše Jirka, ale opět bacha na podobné marketovky prodávané mezi rohlíky je to ten samý problém.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#17 Příspěvek od tatramacek »

Jirka píše:Nebo když už levný, tak klasiku - bez odpružení, V brzdy, ...
Bral jsem tento model s důvodu toho,že sem si nejspíše myslel že kotouče brzdí lépe než klasické packy... Ale to jsem neměl tucha,že se dělaj tyto brzdy jak mechanické tak hydraulické.. Mé dřívější kolo Aurhor brzdilo šíleně.. Mělo hydrauliku.. Škoda že sem ho musel dát pryč..

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#18 Příspěvek od biker77 »

Další řešení je dát klasické V - braky i s páčkami jenom nevím zda jsou na vidli návarky a ráfky na ně připravené.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#19 Příspěvek od tatramacek »

nn je to jiné.. je to koncipované na kotouče..

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#20 Příspěvek od bastliar »

Taktiež som mal utkvelú predstavu, že hydrauliky a maxi kotúče sú to naj, áno majú svoj význam ale aj mechanické splnia svoju úlohu ( rekreačné jazdenie ) také cenovo prijateľné AVID BB5 ubrzdia v pohode.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#21 Příspěvek od tatramacek »

Dneska se půjdu projet uvidíme... Ta vibrace vidlice vznikla nejspíše mou vinnou - nedotažené hlavové uložení na řídítkách.. Ten šroub byl jen lehoučce přitažený,včera jsem ho přitáh více.. Ale z rozumem. Tak se uvidí,jaký bude výsledek... Kua,nové kolo a tolik starostí :evil:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#22 Příspěvek od tatramacek »

Dneska jsem se jel projet opět na tu trasu,kde je ten prudký kopec dolů jak jsem psal v prvním příspěvku.... Účinek brzd je mnohokrát lepší než když byli čerstvé.. S rychlosti 50 km/h - což už je vcelku slušná rychlost - brzdili vcelku dobře... 8-) Ale vidlice zlobí pořád.. Uvidíme.. jak dopadne reklamačka.. Půjde vyměnit komplet přední vidlice i s předním diskem a pak to snad bude ok :-)
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od Giftmacher »

Raději si opravím nějaké staré, ještě poctivě vyrobené kolo, tohle se pak nemůže stát.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

Olpran bývala dobrá značka, moje první bylo právě Olpran, ale to je asi 20 let zpátky. Doteď jsem nevěděl, že ta značka ještě existuje.
Každopádně toto bych prodejci omlátil o hlavu, je to vyloženě nebezpečný. Kolik to stálo? Kolik vážíš? Kotoučovky se musí "zajet", než nabudou 100% účinnost, ale to už jsi asi zjistil. Měděnou pastu tam nedávej, to už je jen taková vychytávka na konec, tady to nepomůže.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#25 Příspěvek od tatramacek »

Kotoučkovky už brzděj solidněji.. Daleko solidněji.. Vážím cca 95 kg... Kolo samostatné stálo 5500 kč - vím směšná cena ale měl jsem za to že je to nějaká výprodejová cena a ne taková mrdka.. Dnes se mi měl prodejce ozvat,neozval se.. kkt..
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od forbidden »

Ano, směšná cena. Zvlášť, když uvážím, že moje brzdy stály +- stejně, jako celý to kolo. Na jednu stranu by to na dojíždění do práce po asfaltu mohlo i stačit, na druhou bych se zase bál to někde z kopce trochu pustit. Mám na to ale trochu pokřivenej náhled tím, že jezdím už dlouho na dobrým kole a nutně mu potřebuju věřit, že se mi v nejnevhodnější dobu nerozsype. Jinak vážím lehce víc a vím, jak dostávají brzdy zabrat, když potřebuju rychle zabrzdit na kratší vzdálenost.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »

Ze vam vstupim do debaty. za tie prachy to bude asi vyrabat cinsky sudruh niekde... a v olomoci na to uz asi len lepia svoje logo...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#28 Příspěvek od tatramacek »

NJN,ale kdo to moh vědět.. Zkus se vžít do mé situace jakožto zákazníka teoretika... To kolo vypadalo na fotkách velice hezky..... A já měl za to,že českej národ na tom není až tak špatně,aby si toto prodejce moh dovolit..Od toho kola jsem čekal,že nebude dokonalé,ale že zrovna v takto funkčně důležitých věcech jako jsou brzdy bude někdo tak šetřit..Tak to opravdu ne. Jak píšou kluci v dřívějších příspěvcích.. S kolem se jezdit dá,ale musí se dobržďovat s rozvahou.. Brzdy se zakusujou už vcelku dobře... Záruku dva roky mám podloženou fakturou... Pokud se neozve,tak mu to omlátím o hlavu klidně před jeho starou a dětma a sekretářkou v místě prodeje. A ještě po něm budu chtít doplatek za benál jakožto dovoz kola vlastními prostředky !
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#29 Příspěvek od keemo »

tatramacek píše: českej národ na tom není až tak špatně,aby si toto prodejce moh dovolit
to uz nemusi byt vobec o predajcovi.ten o tom vobec nemusi vediet co predava za zmetky...si zober kolko kadejakych tuzemskych veci je ojebanych... potraviny,spotrebna elektronika (napr. eta-to je cisty cinan)...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#30 Příspěvek od tatramacek »

To ale není můj problém.. Už jen ten jeho laksní a flegmatický přístup k tomuto problému mne chladným určitě nenechá :wink:
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“