Kde nakupujete součástky?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Možná by nebylo od věci najít si nějakého známého s živnosťákem, abys mohl nakupovat u RS Components.
Pak mě ještě napadá ECOM, SEMIC, Mouser.
U některých součástek je úspora v ceně významnější, než výše poštovného.

Abych se zastal GM: prodávají patice s nulovou silou značky TEXTOOL, pokud to nejsou padělky. Pokud to jsou padělky, nemohl bys mít nikde jistotu, že ti neprodají ty samé. Na Soucastka.cz se dají koupit použité programátory, ze kterých si je můžeš vyletovat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Mam par tych ZIF patic z GME dost dlho a nikdy s nimi ziadny problem nebol. Akurat sa pamatam, ze boli dost drahe.

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#18 Příspěvek od MajklR »

EZK , Lhotský, oba perfektní seznam na internetu, do EZK to mám kousek a Lhotský má nejnižší poštovné.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#19 Příspěvek od stasek »

Lhotský je seriózní prodejce, když něco nemá, vždycky napíše. Navíc má nejmenší poštovné.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Davidus »

@rnbw si pamatuju že je v katalogu měli za 400 a značka "textool" v obchodě byly za 100 a noname :roll: jiné neměli

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od drabek06 »

Většinou beru věci z GESu, ale dost věcí tam nemaj, takže pak vyhrává Farnell. Z GME nenakupuji pokud možno vůbec. Dřív, když to ještě šlo, tak sem bral něco z RS a elektrolyty beru z ECOMu. Když opravuju nějaký věci, tak občas AME. Z TME sem bral jen jednou, když sem stavěl zesilovač a co si pamatuju, tak problém žádnej nebyl. Jen jim dlouho trvalo dodání . . . :wink:

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#22 Příspěvek od BIPOLAR »

Nedis-Kerr, tam už nic ?
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od drabek06 »

Nedis je uz jen velkoobchod a už to absolutně není to co to bejvalo. A za další, už tam prodávaj jen spotřebku značky HQ (hovno qalita). Elektrosoučástky už snad jen doprodávaj z toho co jim zůstalo. Na náměstí v Trutnově je ještě jeden krámek, má to bejvalej zaměstnanec Nedisu, ale má tam taky prd. A to co má, je drahý jak něco. Spíš spolupracuje s Nedisem. A ten majitel s prodavačem v jedný osobě je příjemnej jak pr*el. Takže asi tak . . .

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Nika »

Mám dotaz, kdy byla uvedena na trh Tesla řada JFET OZ MAB/MAC. Mám představu, že někdy kolem roku 1987.
Díky

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#25 Příspěvek od Eleman »

MAB355 až 357 a MAC155 až 157 jsem našel v katalogu Tesla pro rok 1984, který byl vydaný v roce 1983.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

Davidus píše: Jinak na GM v Brně mam ještě jednu nepěknou vzpomínku (nějak nesouvisí s kvalitou součástek a službami v GM). Prodával tam pan Karel Vašíček, a nejednou mi dal nějakou tu starší součástku a lákal mě do jeho radioklubu, jak se později ukázalo, udělal jsem dobře, že jsem jeho radioklub nenavštívil http://www.youtube.com/watch?v=FJsst3zFCeg
Heh, v novém amáru z února 2016 se objevil článek od Karla Vašíčka. Asi to poslal z kriminálu. Nebo že by už byl propuštěný?
http://i.nahraj.to/f/1lwb.jpg


Ale co, Jirka Kajínek zvládnul ve věznici vytvořit celou knihu Můj život bez mříží.
https://www.bux.cz/knihy/156950-jiri-ka ... mrizi.html
Přílohy
amaro 02-2016.jpg
(269.45 KiB) Staženo 65 x

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#27 Příspěvek od mi-ro »

A kde je zbytek, toho amára?
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Součástky“