STB s modulátorem Zyrcon připojený k C416- nejde dobře obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

fero7- dostali jsme s edo stavu, kdy jeden mluví o koze, druhý o voze.
Já popletl to, že jsem si blbě pamatoval, že u C416 je tlačítko VCR funkční jen pro předvolbu 8. Správně je, že je funkční pro všechny předvolby.
Eleman napsal to, že u pozdějšívch TV byl spínač součástí předvoleb, což je pravda, viz ten ovýřez ode mne. A je funkční jen u předvolby 8. A na to jsi mu napsal, že to domotal ještě víc:
Eleman napsal(a):
Teprve u pozdějších TV bylo samostatné tlačítko zrušeno a nahrazeno mikrospínačem vybavovaným předvolbou 8 (tedy na "osmičce" se automaticky přepnula časová konstanta).
Ale si to domotal este viac.
A nakonec jsi tam začal přidávat něco o TV s DO, o kterých ale od začátku nebyla řeč.
Tak co Eleman vlastně domotal?
A ještě mi prozraď, jak mám předvolbu s utrženým jezdcem naladit na 25. kanál- proto jsem psal, že ji nemůžu použít.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Michal22: kdybys nepospíchal s příspěvkem, dočetl by ses, že je jedno, na které předvolbě naladíš modulátor settopboxu - je totiž jedno, jestli má televize krátkou či dlouhou časovou konstantu řádkové synchronizace.
Ta měla význam jen u videa*), které z principu nemohlo zaručit pravidelný rozestup řádkových impulsů po 64us v celé době trvání půlsnímku.

*) stejně za chvíli už málokdo bude vědět, co to byl VCR a co to byly systémy VHS, Beta V2000 či jiné, a ještě méně je už dnes těch, kdo mají nějakou povědomost o přepínání časové konstanty a proč...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Hill- díky.
Jen mě napadá, že i ten modulátor v STB nemusí být moc přesný, ne (přece jen ta cena...)?
Hlavně se budu chtít dopídit, čím bylo způsobeno to, že když jsem naladil trochu rozumně obraz a potom jsem zapnul AFC, tak se to vždycky rozbilo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

To může být třeba i tím, že modulátor nemá na výstupu pásmovou propust a vysílá obě postranní pásma, aniž by nosná obrazu "seděla" na nějaké Nyquistově hraně. S takovým spektrem signálu zřejmě obvod AFC nepočítá a zblbne.
Pokud jde o přesnost časování TV signálu, tak o tu se v settopboxu stará dekodér mpeg2 řízený jedním či více krystaly. Přesnost je tedy srovnatelná s dřívějším pozemním vysíláním v analogu.

Už jsi zkusil jiný zdroj signálu s vlastním nebo i vnějším modulátorem? Třeba pustit CVBS signál přes video a využít jeho modulátor?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

Napadá mě, že bych mohl zkusit pustit signál ze STB přes Scart do videa a z něj přes RF do televize. Jiné možnosti asi nemám (všechny STB v okolí jsou bez modulátoru, výstup kompozitního videa nemám ani na NB, ani na PC :( ).

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#21 Příspěvek od Eleman »

To by šlo. Na zkoušku a možná i na vždy.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od fero7 »

Michal22 píše:fero7- dostali jsme s edo stavu, kdy jeden mluví o koze, druhý o voze.
Ty si to nepochopil. Dal si schemu z C419 bez DO.
Ty pises o C416 a vlozis schemu z C419. Tato tvoja TV (ako aj ine bez DO, Oravan2, ...) ma prepinac za mechanickym tlacidlom c.8. Tvoja C416 s DO ma tlacidlo na VCR. Tato skupina TV s DO mala prepinacie tlacidlo samostatne a fungovalo na vstkych predvolbach. C416 NEMOHLA mat pomocny kontakt za nechanickou predvolbou, predoze tutu cast nemala ani nemohla mat. Jedno vylucuje druhe.
V tychto typovych radach najprv boli verzie bez DO, az potom s DO! Nie naopak ako pise Eleman.
Michal22: Pisem o tomto: " Pokud se ale nepletu, tak to fungovalo jen pro 8 předvolbu. Ta je zrovna na této TV vadná (asi utržený jezdec potenciometru ladění.!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#23 Příspěvek od Eleman »

Nic o DO jsem nepsal!
Končím v této neplodné diskuzi.
Téma vlákna bylo původně jiné a tudy cesta nevede.
Promiň Michale22.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Michal22 »

fero7- už jsem se asi naladil na tvoji frekvenci :)
Ano, samozřejmě tato TV nemůže mít mechanický spínač na osmé předvolbě, když spínání zajišťuje MAS562. Tady jsme se nepochopili. Tu osmou (ne symfonii) jsem měl nějak zafixovanou, opravdu jde vidět, že kulhám, dlouho jsem se v nějaké Colorce nehrabal.
Nic, zkusím o víkendu pokus s videem, uvidí se, zda Hillův předpoklad bude ten správný, potom udělám i nějaké fotky.

Zatím díky moc všem.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

Zapomeňte na časovou konstantu, jejímu přepínání (a významu toho všeho) se můžeme věnovat v jiném vláknu.
Tady jde o to, jak dostat ze settopbpoxu s modulátorem (interním nebo externím) signál do TVP, který nemá AV vstup, ale s vysílaným signálem si neví rady.

Podobný problém dělaly některé tržnicové hry, nedodržená amplituda nebo tvar synchronizačních impulsů, reklamace nemožná (já včééra néé tu!...).
Dělal to vždy modulátor, takže vždy stačilo prohnat signál z videovýstupu přes jiné zařízení s modulátorem, nejčastěji videorekordér, a chodilo to.
Sice řešení "přes ucho", přesto alespoň nějaké řešení. Opravy těchto modulátorů jsou už léta spíše sázkou.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#26 Příspěvek od jopo166 »

Odporučam tieš skontrolovať uroven signalu z anteny či nejde priliš silna uroven signalu z anteny do modulatora hlavne ak su v rozvode zosilovače a použita antena polske sito. a samozrejme naladenie modulatora aby nebolo na mieste kde vysiela nejaka televizia aj ked netvrdim že to ma suvys s tvojim problemom .Zircom som cez taku staru telku neskušal avšak diwai mi išiel bez problemou

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od Michal22 »

jopo166- úroveň signálu asi nebude ten největší problém, antény jsou na střeše už možná 30 let, původně jsem ani nečekal, že to pojede :-) Ale asi to tam v pohodě leze nějakou širokopásmovější anténou, Kojál není zas tak daleko a výkon má velký. Blízký kanál by snad taky neměl hrozit, 26. kanál už z Pálavy nejede(?), nic jiného by kolem 25.kanálu nemělo být.
O víkendu vezu video pod paži, zajedu tam a zkusím, pak se podělím.
Zatím díky

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#28 Příspěvek od jopo166 »

Ak niesu v rozvode zosilovače tak to silnym signalom nebude. Ved rad si tu dostal dosť poskušaj a daj vedieť sam som zvedavy ako to poriešiš

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od Michal22 »

Odloženo na příští týden, strýc je nemocný a na chalupu nepojede.
Sám jsem zvědavý, jak dopadne pokus s videem.

Uživatelský avatar
kingjanbb
Příspěvky: 64
Registrován: 08 pro 2010, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica

#30 Příspěvek od kingjanbb »

Tak som to vyskúšal s tým ZIRCONOM tak, ako doporučoval HILL: Zo scartu STB ZIRCON som priviedol signál (audio+video) na staručký VCR PHILIPS a z jeho modulátora - výstupu, potom na klasický anténny konektor TESLA COLOR 416. Ide to perfektne, všetko kvalitné, aj obraz aj zvuk, bez šumu, či orezávania zvuku. Je úplne jedno na ktorej predvoľbe C 416-ky to naladíš, ten modulátor PHILIPSU to púšťa von niekde okolo 36. kanála UHF. Na tej C416-ke som nedávno vymenil obrazovku (mal som ju odloženú úplne novú v originálnej krabici z Rožnova, na chalupe ešte z čias starého dobrého Československa, už si ani nepamätám prečo) a ten obraz po dôkladnom nastavení vyráža dych, je ostrý, kontrastný, to bola škoda sem voziť tie Čínske a iné Ázijské šmejdy - TESLA mohla kľudne pokračovať, a je jedno či na Slovensku alebo v Čechách, to sa nemalo stať. Ale čo už...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“