Výroba plošáků v Číně, zkušenosti?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jura80 »

MiloshCZ píše:No tady záleží na tom, kolik kousků plošňáku je potřeba. Když jen pár (typicky do 100) tak je výhodnější výroba v čechách. Větší množství je výhodnější v asii (nepíšu čína, protože ne vše se dělá v číně, ale například i na taiwanu).
Při objednání v číně je sice velmi nízká kusová cena, ale je tam drahá doprava a příprava podkladů. Nicméně slušný výrobce dodá i výbrus prokovu, dělají etesty, rentgeny a tak.
Abych jen nemlátil prázdnou slámu, tak DPS 6 vrstev, mezera/čára 6mil, rozměr cca 142x93mm kupujeme v 1000ks množství za cca 70-120Kč bez DPH. Výrobci "Reliance Technology Development Ltd." - HongKong, "Howell P C B Limited" - HongKong, "King Star Precision Circuits Inc." - Taiwan
Díky za tipy.;) Jen škoda, že se neozval někdo, kdo ví o něčem vhodným pro amatéry, takže na kusovku. Třeba i u té kusovky by se dal sehnat výhodnější rákosník oproti Čechu...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
bohumilfulin
Příspěvky: 109
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#17 Příspěvek od bohumilfulin »

nekde jsem zahlid toto

RHtronix v 22.08.2012 - 19:47
nechal jsem si dělat DPS v číně (iteadstudio.com). 2vrstvá, 10ks 9x9cm, cena 25$, placeno paypalem. Výroba 4 dny, cesta 10 dní až domů, 2 dny to bylo na celnici, ale ani clo, ani DPH nevyměřeno, přišlo to přímo domů, i bez výpalného pošty. Dokonce DPS bylo 11. Kvalita ok.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Zase vlakno ujelo nekam jinam, nez je pocatecni dotaz. To Seedstudio je dobry, levny a rychly. Ale me zajima rozmer nad 20x20 cm na kterym tam konci.
Jinak jsem otestoval, co ty jejich desky snesou. Odesla mi na desce pamet 32 DIL. Nebyl jsem si jistej ze je to skutecne ona a tak jsem zkusil svaba zespoda pomalu ohrat teplovzduskou a po roztaveni PbSn60 pamet vytahnout. Pak jsem diry odsal a osadil novou. Na desce neni naprosto znat, ze se s ni neco delalo. Na plosacich z Gatemy pri podobny akci naskacou bily puchejre. Oba deklaruji, ze je to FR4. No nevim...
Jirka

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

Chtěl bych oživit toto vlákno. Potřebuju udělat asi 20-30 kusů DPS 74x67 mm, oboustranná deska s prokovy. S potiskem jedné strany. Na to seed studio jsem se díval a cena se mi celkem líbí, ale nevím, jak dostanu z EAGLE ty gerber data. A jestli tam není třeba nějaká záludnost, že mám průměry děr samozřejmě jako výsledný, aby mi je třeba nebrali jako ještě před prokovením. Nebo jsou už dnes lepší výrobci? Zatím jsem mimo ČR nic nenechával dělat.

Dík.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Dela se to pomoci CAM procesoru.
Postup je popsany tady
http://support.seeedstudio.com/knowledg ... r-from-cam

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

Už jsem to našel, ale díky. :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“