Co se vyplatí stavět a co koupit ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#16 Příspěvek od css »

Nedávno jsem řešil otázku "Co stavět a co koupit" ohledně programátoru. Za uplynulých 20 let se mi doma nahromadilo asi 10 programátorů vlastní výroby, na x51ky, PICe, EPROMky, GALy atd, všechny se připojují přes COM nebo LPT port. Šlo o různé konstrukce z netu, většinou ne úplně spolehlivé, navíc člověk by dnes uvítal připojení přes USB a vše v jednom. Ze široké nabídky programátorů na eBayi jsem si nakonec vybral TL866CS http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... S&_sacat=0 v ceně okolo 60USD včetně různých redukcí, k dnešnímu dni programuje 12938 různých čipů, výrobce databázi stále doplňuje. Podporuje jak 5V tak 3V logiku. Přestože je z Číny, jsem s ním maximálně spokojený, naprogramoval jsem s ním bez nejmenších problémů už několik pamětí FLASH, EEPROM, EPROM, procáků Atmel a GALů. Seznam podporovaných čipů je zde http://www.autoelectric.cn/minipro/Mini ... rtList.txt.

Uživatelský avatar
sagi3335
Příspěvky: 14
Registrován: 09 zář 2012, 02:00

#17 Příspěvek od sagi3335 »

to vogon:
ano koupil jsem jej dokonce opakovaně, protože jsem byl velmi spokojen. Jednak jsem doplnil klimatizaci v autě (na 12V, otřesy při jízdě zatím nic nedělají), jednak jsem doplnil klimatizaci v bytě a rozšířil o další NTC senzory (10k)a ve střídě je aut. přepínám pro zobrazení teplot vyfukovaného vzduchu, skutečné teploty v místnosti a teploty nasávaného vzduchu; regulace jen na teplotu v místnosti
Kontakt spínací, ale lze jej naprogramovat :
buď "chlazení" nebo "topení" - tedy při nastavené teplotě buď sepne nebo naopak rozepne. Lze naprogramovat hysterézi spínání při pohybu teplot "nahoru anebo dolů" až do 15°C od nastavení, lze naprogramovat teplotní opravu senzoru (např. podle cejchovaného teploměru) až +7-5°C, lze naprogramovat limitní hodnoty min a max -50až+110°C a lze nastavit "zpoždění" kontaktu 0-10minut.
To by člověk za necelé 3 stovky nečekal...

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#18 Příspěvek od milan222 »

ještě je tu ale jeden problém. co když má člověk plnej kumbál elektrokrámů?
např. já sem ušetřil pár stovek za praštěnej termostat na oběhové čerpadlotak, že bsem si na hodinku sedl k pájce a poletoval pár součástek k sobě z hlavy s tím že to něak dopadne. už dva roky to funguje :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#19 Příspěvek od monterjirka »

milan222 píše:ještě je tu ale jeden problém. co když má člověk plnej kumbál elektrokrámů?
např. já sem ušetřil pár stovek za praštěnej termostat na oběhové čerpadlotak, že bsem si na hodinku sedl k pájce a poletoval pár součástek k sobě z hlavy s tím že to něak dopadne. už dva roky to funguje :D
A jako naprosto zodpovědná osoba máš v souladu se Stavebním zákonem dokumentaci... :(

Uživatelský avatar
voodoo400
Příspěvky: 144
Registrován: 23 pro 2009, 01:00

#20 Příspěvek od voodoo400 »

css píše: Ze široké nabídky programátorů na eBayi jsem si nakonec vybral TL866CS
tak tento vezmem tiež, dík za radu.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od Vogon »

Termostat dorazil bez problémů dnes. Objednával jsem jich nakonec pět kusů a měl jsem trochu obavy o celní řízení ale číňani jsou šikovný. Rozdělili to do tří balíčků po DVOU kusech (jo, dostal jsem jeden navíc zdarma) a poslali jako GIFT s cenou 5USD. Což je tak zhruba odpověď na věčné dotazy ohledně spolehlivosti, termínů, celního řízení v EU a tak. V podstatě si nevzpomínám kdy jsem měl naposledy s objednávkama a dopravou z Hong Kongu problém. Na rozdíl od české pošty.
K funkčnosti nemám výhrady, splňuje to parametry s rezervou.
Překvapilo mě pěkné dílenské zpracování.
Oni se to nakonec naučí..., a to bude taky začátek jejich konce.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“