Mixer ETA, neznamy kondenzator

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#16 Příspěvek od jarda »

Pokud neděláš pod proudem, jak bývá někde zvykem, potom nevybírej pojistku :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Masar & Davidus :
EKKAR píše:...
Jestli to byla vadná série odrušováků nevím, ale měli jsme doma 3 takový spotřebiče, takže vím o čem mluvím....
Ano, odrušovák by se měl podle teorie sám regenerovat při napěťovém průrazu odpařením "polepu" kolem defektu dielektrika, jenže tyhle to prostě nedělaly - jednoduše SE ŠLUSLY A BASTA. Jestli to byla vlastnost žádoucí nebo nežádoucí dnes odmítám řešit, protože praxe prostě prokázala, že nedělaly to co teoreticky dělat měly. I vybavení ochrany formou přepálení pojistky může v určitém případě být bezpečnostní funkcí - třebaže TEORETICKY nežádanou. Až budu příště měnit odrušovák, nezapomenu si určitě změřit jeho kapacitu, abych věděl jestli se sám regeneroval nebo jestli se prostě odebral do Věčnejch lovišť...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Jednotka s metlami ve skleněné míse stále slouží . Nadělala tisíce bublanin a ještě k tomu byl mlýnek na kávu , ale to se muselo vymakat , jinak kafe spálil .

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#19 Příspěvek od ohryzek36 »

Několik takových kondenzátorů se mi povaluje ještě pod stolem - už jsem je chtěl minulý týden vyhodit, ale můžu je ještě změřit.

Mám 3x Miflex KSPpz-10-2 - orig. kapacita 100n (X2) + 2x 2n7 (Y2) - nevydržely ani do konce záruky (asi nějaká špatná série - ve šlehačích Zelmer) - starší se skoro nemění.

Změřená kapacita byla:

Kód: Vybrat vše

C1
Cx = 64n
Cy1 = 7,03n
Cy2 = 7,04n

C2
Cx = 54,4n
Cy1 = 6,85n
Cy2 = 6,9n

C3
Cx = 110n
Cy1 = 5,64n
Cy2 = 5,64n
Všechny byly viditelně prostřelené, ale multimetrem nešel nějaký zkrat moc změřit - sice by se to asi dalo změřit vyšším napětím, ale na to nemám nervy - sice jsou "bezpečnostní", ale rády se pěkně rozstřelí (kolega má od jednoho takového monokl - vyletěl celý kryt kondenzátoru při zkoušce motoru), nebo zahoří - klidně vyplní vnitřek přístroje mastnýma sazema (to by se asi stávat nemělo).

Dále tady mám jeden Miflex KSPp-6 (50n X2 + 2n5 Y2) - byl ve starém polském šicím stroji (Lucznik), totálně ve zkratu, ale byl jen trochu nenápadně prasklý - ale protože byl jenom paralelně k rotoru, tak se nerozstřelil - motor se jenom točil hodně pomalu, přehříval se a ani uhlíky moc nejiskřily - protože měl ložiska v pořádku, tak to vypadalo na mezizávitový zkrat ve statoru... pěkně mě vytrestal... :evil:

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Len tak jarda,poistka bola vypalena,aj na drzak poistky sa letoval 1x drot z kond.tak sa musela vybrat.len som sa ponahlal ho poskladat a neako na poistku som uplne zabudol.Pani zo slov.surne zhanam do tejto ETY 012 co davam obr.tieto noze aj dva kusy,na SZ cakam.Priemer umelej hmoty je 8,4cm.Z ineho mix.je to mensi priemer!Vdaka
Ohryzek ,ktore sa ti to povaluju pod stolkom,tie co som potr.aj ja ,ci tie co si tu meral na obr?Ak tie co som potreboval, tie urcite nevyhadzuj!
Přílohy
DSCN3354.jpg
(150.61 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Napiš SZ Tatramáčkovi, bydlí v Kroměřížu, do Holešova to má hop a skok přes 2 meze a jeden remízek. V Holešově na náměstí vedle kostela by měl být šopík s ND pro tyhle veterány. Druhá varianta je Pajošek2, ten bydlí v Bystřici pod Hoštajnem, což je sice od Holešova na druhou stranu než Kroměříž, ale taky co by erteplou dohodil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#22 Příspěvek od Jimmi2 »

BOBOBO píše:Jednotka s metlami ve skleněné míse stále slouží . Nadělala tisíce bublanin a ještě k tomu byl mlýnek na kávu , ale to se muselo vymakat , jinak kafe spálil .
KOUPÍM...!!! 8-)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#23 Příspěvek od ohryzek36 »

tiktak1953 píše: Ohryzek ,ktore sa ti to povaluju pod stolkom,tie co som potr.aj ja ,ci tie co si tu meral na obr?Ak tie co som potreboval, tie urcite nevyhadzuj!
Ne, to jsem měřit už ty vypálené - Ekkar zmiňoval přeměření vadných odrušovacích kondenzátorů, tak jsem nějaké pohledal - vypadá to, že se chvíli regenerovat snažily (až na ten 110n) - původně měly mít 100n (na skladu jsem našel jeden co měl po změření 96n), ale moc dlouho jim to nevydrželo - ani ne 2 roky :roll: .

Ty TC25x určitě vyhazovat nebudu - také je potřebuju. Těchto šlehačů (a podobných věcí) je ještě mezi lidmi dost.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Lukas-Peca »

Kdysi jsme vysávali několik aut, vysavač ležel pěkně na sluníčku... za dvě hodiny vysávání jsme spotřebovali dva odrušovací kondíky. První jenom zasmrděl a vyrazil jistič, druhý se navíc rozletěl. Je to takové kurvítko, kvůli kterému hodně přístrojů skončí na SD. Radil bych při opravách nepoužívat ty staré teslácké MP, ale radši něco novějšího.
Přílohy
IMG_5537 (Custom).JPG
(178.96 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#25 Příspěvek od ohryzek36 »

Zajímavé je, že jsem viděl takto rostřelené jen klasické válcové odrušovací kondenzátory - většinou lepší značky jako Tesla, Filtana nebo Miflex. Na druhou stranu ty odrušovací kondenzátory, co se používají dnes (většinou žluté nebo šedivé kostky do DPS) jsem ještě ve zkratu (a rozstřelu) neviděl - a to je všechno většinou čistokrevná čína... Sice je pravda, že dokáží zmenšit svoji kapacitu i na 1/10 původní hodnoty (po pitvě jde vidět pěkně kropenatá fólie), ale to ja tak akorát vše. Nevím, jestli je to konstrukcí, nebo čím :roll: .

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#26 Příspěvek od tiktak1953 »

Lukas-P. to mas ETU 413 ze?Dcera pred rokom kupila drahy znackovy mixer ,a po mesiaci som ho musel opravovat,aby isiel sme museli s nim vseliako manipulovat,natacat.
EKKAR diky,skusim aj tu na slov.hladat kond.Tie noze bude tu asi horsie zohnat,co som chodil po susedoch, tak tie noze by potr.viaceri,praska sa ta umelina.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#27 Příspěvek od ohryzek36 »

tiktak1953 píše:.Pani zo slov.surne zhanam do tejto ETY 012 co davam obr.tieto noze aj dva kusy,na SZ cakam.Priemer umelej hmoty je 8,4cm.Z ineho mix.je to mensi priemer!
Není tohle ono?

Vím, že je to v ČR (a poštovné do SK je 300Kč), ale jestli by to potřebovali i sousedi, tak se snad složíte + tam mají i další zajímavé věci :D .

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#28 Příspěvek od tiktak1953 »

Diky ti.Je to ono,ale musi sediet priemer 8,4cm!
Za tu cenu 230 korun to nechcem,kde vzali tu cenu?Mozno zozeniem aj satarmo od niekoho!Teraz sme si pozicali,ja som pred rokom vyhodil do el.odpadu kompletny mixer od suseda aj s tymito nozmi,lebo mam tych veci plny dom,nevedel som ze sa to praskne!Aj dneska vyhadzujem elektoniku.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#29 Příspěvek od kejki »

Jimmi2 píše:KOUPÍM...!!! 8-)
Poslal jsem SZ

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Habesan »

EKKAR píše:jen kvůli tomu, aby jiskření na komutátoru nezpůsobovalo rušení široko daleko...
Nejen, je tam také proto, aby se komutátor a uhlíky méně opalovaly (menší jiskry), což má přímý vliv na životnost.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“