Veškrna Ruzyňský

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#16 Příspěvek od Jimmi2 »

Václav Havel byl především mezinárodně uznávaná osobnost. Takže pojmenovat po něm letiště může být přínos přinejmenším v tom, že to může přitáhnout více cestujících ze zahraničí. Už nebudou létat přes nějakou anonymní Ryzyni a přes nějaké Česko, ale přes letiště pojmenované po známé osobnosti.
Na domácí scéně V. Havel reputaci moc dobrou neměl, ale i když zdaleka nebyl ten správný jednoznačný klaďák (a ruku na srdce, nejsou jednoznační klaďáci přinejmenším podezřelí....?), tak nejméně tři čtvrtiny ne-li více toho, co mu český národ dával za vinu, byly pomluvy jeho politických oponentů. A že těch oponentů ale bylo!

P.S. Jinak v běžné mluvě to asi bude jasné. Pamatuji za totáče moje maminka zásadně pražským nádražím říkala Masaryčka a Wilsoňák. A já jim dodnes říkám Hlavák a Střed 8-)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od mtajovsky »

I když se mi v mém věku už takové změny příčí - celý život to člověk zná jako Ruzyňské letiště - dá se na to zvyknout. Na co si ale nezvyknu, je proč to musí být anglicky - VACLAV HAVEL AIRPORT PRAGUE. To tady máme nějaký americký nebo britský protektorát? Oni by cizinci i při českém nápisu spolehlivě pochopili, že je to letiště.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#18 Příspěvek od frantajetel11 »

Jenomže těm českejm USAdoprdelistům by to bylo asi málo... :?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#19 Příspěvek od Hydrawerk »

Letiště JFK získalo své jméno také dosti rychle. http://cs.wikipedia.org/wiki/Leti%C5%A1t%C4%9B_JFK

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Bernard »

frantajetel11 píše:Jenomže těm českejm USAdoprdelistům by to bylo asi málo... :?
Však voni taky všude píšou to "WC", místo našeho tradičního "OO". To jsou hajzly! 8O

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

Myslíš místo tradičně německého 00? :twisted: :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

O Havla dávno nejde, nějaký politický vliv neměl dávno už zaživa a ve světovém kontextu byl zajímavý jen chvilku, že byl ikonou nějaké revoluce v nějaké východoevropské zemičce. Ta doba je už dávno pryč. Co se počítá, jsou suroviny, peníze, technologie, rozloha území nebo populace. V tom všem jsme v globálním měřítku bezvýznamní.
O co jde pro nás v té přejmenovací komedii, je postoj všech těch poskoků typu FeFo a rautových vyžírků typu Vondra. Přejmenování nic nestojí, nic neriskuje a neřeší žádný problém. Prázdné hloupé divadlo, ale tady už nic jiného nefunguje. Možná i to přejmenování je na dluh :twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

V USA nepouzivaju nazov WC, ale restroom.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#24 Příspěvek od Bernard »

rnbw: To VONI nevěděj!

Andreo - spíš tradičně nemyslím. :wink:

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#25 Příspěvek od frantajetel11 »

OO... WC... a za pár let 廁所 :lol: Tak už si zvykejte

P.S. nějak ta debata došla tam, kam jsem tušil o něco dřív :lol:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Wiki: V roce 2011 byla založena WTO (World Toilet Organization), ... , a od téhož roku stanovila 19. listopad jako Světový den toalet. 8O
Někde jsem našla, že prevít je také označení pro toaletu, takže když se někomu řekne, že je prevít, tak je to vlastně taky hajzl. 8O

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#27 Příspěvek od frantajetel11 »

VÝBORNĚ!!!
Takže 19. 11. by mělo bejt volno, když ti prevíti ve sněmovně maj svátek?
A zrovna pondělí, to je super :lol:

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#28 Příspěvek od Jimmi2 »

Crifodo píše: ...a ve světovém kontextu byl zajímavý jen chvilku, že byl ikonou nějaké revoluce v nějaké východoevropské zemičce...
S tímto bych si dovolil dost ostře polemizovat.
V době, kdy vyšlo v Rudém právu tohle
http://zpravy.idnes.cz/vyroci-havlovych ... _domaci_js
a drtivá většina lidí se teprve díky tomu dozvěděla, jak ten Havel vlastně vypadá, byl už v civilizovaných krajích velmi známý jako literát a filozof. Tohle vím především od svých příbuzných a známých žijících na Západě.
A teprve tento vlastně prakticky jediný mezinárodně uznávaný Čech nás pomohl dostat zpět na mapu civilizovaného světa.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#29 Příspěvek od frantajetel11 »

Je hezký jaký máš krásný iluze. Já ne. Ale asi je pravda, že v tý době nikdo jinej vhodnej nebyl. Stejně jako není dneska :wink:
http://www.google.cz/#hl=cs&gs_nf=1&cp= ... 00&bih=588

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

Jimmi, z toho vyrosteš :wink:
Na polemiku máš právo, já si nechám zase svůj názor na civilizovanost. Ona ta civilizovanost postavená na zkouřených intoších a nepodepřená ekonomikou nemá výdrž. To víš, že západní Evropu bude půjčkama sanovat divošské Rusko? Znám osobně jednoho staršího intoše, občana USA, žije na středočeském venkově s českou manželkou o 35 let mladší. Je to literát, havlofil, snad to byl i Havlův kamarád, v sudé dny píše moudré knihy o Masarykovi, které nikdo nečte, v liché dny má existenciální deprese. Vydržujou je rodiče té osvícené mladé dámy. Hodnocení takových intelektuálů, kdo patří a kdo nepatří do civilizované světa a kdo je umělec a filozof, je mi vážně putna :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“