Panasonic P50G30E - anténní vstup

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bezny
Příspěvky: 215
Registrován: 08 čer 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Bezny »

Bezny píše:... Problém je v tom, že přitlačením na ant. konektor do TV se mění kvalita...
Takže rozřešení hádanky.
Jelikož TV je ještě v záruce tak jsem se nehrnul do nějakého kvapného šroubování či pájení, ale věnoval se spíše pozorování příznaků a okolností výskytu problému.

Čím to nebylo - uvolněným středovým kolíkem konektoru anténního vstupu - chybná hypotéza. Jeho vaklání není bug, ale feature. Je pružně uložen, aby se přizpůsobil eventulelní křivosti protikusu na kabelu. Měřil jsem SS odpor středového kolíku proti zemi, ale při jakémkoliv lomcování a kývání to vykazovalo stabilních nulanulanic ohmu (asi ochranná tlumivka, či pásmový filtr na vstupu).

Čím to bylo - právě díky dlouhodobému pozorování se ukázalo, že vliv na zjevení/zmizení problému má spíše než lomcování s aténním vstupem, šmatání a ťukání po zadní stěně TV a to i daleko od konektoru. Minulý týden jsem podnikl tedy druhou invazi do střev se zaměřením na kontrolu sezemnění jednotlivých bloků a zadní stěny. A skutečně lehký přitlačením na spodní stínění signálového bloku závada mizela a naopak po uvolnění se objevila. Je to v oblasti kde jsou boční konektory HDMI, AV, USB, sluchátka. To stínění je přitlačováno k rámu TV zadním krytem, pokud tento netlačí dostatečně tak vzniká problém. Stejně tak zadní stěna málo doléhala na zemní pásek na vstupním dílu (je vidět pod konektorem na obrázku TOP.JPG). Takže jsem zadní stěnu lehce prohnul dovnitř v oblasti tohoto pásku na vst. dílu, dále předpružil packy spodního stínění u bočních konektorů a přelepil o kousek výš (blíž k zadní stěně) dlouhý zemnící pásek tamtéž.
Nakonec jsem očistil lihem zadní desku v místech dotyku se zemnícími pásky.
Od té doby se problém neobjevil.
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“