Vyroba velkeho 7-segmentoveho led displeje

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od petrfilipi »

Taky mám v plánu výrobu velkého displeje pro naše hasiče, když už jsem dodělal časomíru.
Jako blázen přibržďuji na krajích obcí a koukám, jak mají vyřešený displej na měření rychlostí.
Takže jsem zatím vymyslel to, co je v příloze. Já budu potřebovat 5 sedmisegmentů (setiny, desetiny, sekundy, desítky sekund, minuty á 108 LED), dvě dvojtečky (mezi minuty a desítky sekund á 4 LED) a jednu tečku (mezi sekundy a setiny - 4 LED), tedy celkem 552 LED diod.
Jako LED jsem po výborné zkušenosti s LEDkami do terčů zvolil AutoLED - jelikož mi nedorazila zásilka z PRC, musel jsem je kupovat v GME (byla to zatím první a poslední zásilka, která mi z Číny nepřišla, prodejce možná trochu neochotně, ale víceméně bez problémů vrátil peníze). Pro displej jsem zvolil jsem tyto diody: http://www.ebay.com/itm/1000pcs-Red-Pir ... 460402bcbf
Jeden kus vyjde na 1,2Kč včetně DPH.
Taky jsem uvažoval o elektromagnetických displejích např. od benzínek. Cena by ani nebyla tak vysoká, mají nižší spotřebu proudu, a to dokonce jen při změně číslice. Ale - určitě nebudou stíhat zobrazovat desetiny sekundy, což by asi ani tak moc nevadilo, ale hlavně mi vadí jejich malá mechanická odolnost. Myslím, že se s nimi na hřišti nebude zacházet v rukavičkách, takže proto jsem zvolil ty LEDky.
Nevím zdali zvolit multiplex nebo více procesorů (v mém případě PIC) na jedné sběrnici a držet segment rozvícený trvale. Nebo by určitě bylo možné zvolit jeden procesor s více vývody (pro displej potřebuji 37 výstupů). Taky by bylo možné použít nějaký LED driver. Ještě uvidím, pro co se rozhodnu.

Petr
Přílohy
Displej-vše.pdf
(93.48 KiB) Staženo 160 x

Uživatelský avatar
rkozeluh
Příspěvky: 261
Registrován: 17 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec

#17 Příspěvek od rkozeluh »

Cena překlápěcích elektromechanických displejů je cca. 7000,- za číslo, což mě zrovna moc laciné nepřijde. Taky se mi moc líbily, ale po zjištění té ceny mě to přešlo.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“