Střih videa

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

:D

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#17 Příspěvek od pepik9 »

BOBOBO: jakej typ prosím používáš ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Prosím tě nečteš celé vlákno ? Na střih televize používám DVDrekordér . Tam nic nenastavuješ , nic se neposouvá , zadáš prostě odsud sem vymazat a potom zadáš vypálit . Toť vsjo . Když byly malé dětičky , tak jsem trochu točil a tam jsem používal Pinácla dodaného s kamerou , ale jelikož jsem to dělal 2x do roka , tak to byl vždy opruz , než jsem se to naučil a zase zapomněl . Ten DVDrekordér jsem také využil na převod videokazet na DVD , zase jsem i pro vodáky mohl sestavit ze starých kazet zpětně DVD . Jen to titulkování jsem dělal v poči , nerad .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

BOBOBO píše:jsem dělal v poči , nerad .
v čem že jsi dělal? není to nějaký překlep, že?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

No z kazet jsem postupně kusy nahrál do DVD rekordéru a ten blok potom přehrál do PC a tam v tom Pináklu dodělal lépe přechody a titulky . Ale tu činnost na PC s Pináklem jsem dělal nerad , neb jsem nejdříve půl odpoledne zase laboroval , jak to mám udělat . Dodnes v tom mám hokej odkud kam se po jednotlivých zásazích dílo uloží . Prostě si myslím , že pro běžného uživatele je pohodlnější práce s DVD rekordérem , pokud nedělá speciální úpravy , ale chce jen vystříhat reklamu . Znovu opět toť vsjo .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#21 Příspěvek od pepik9 »

Prosím tě nečteš celé vlákno ?
Čtu, a proto jsem se ptal, jak se ten rekordér jmenuje. Já měl jen analogovýho panasonika bez disku, takže bez zkušeností se střihem.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Taky analog ale 240G , alespoň 60 filmů , nepočítal jsem , dostatek prostoru , já tedy packard bell , ale ovládání bude snad u všech stejné , ano dnes přes STB .

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#23 Příspěvek od Radovan-kocour »

VideoRedo TV Suite H264
Vážení,
prosím, kdo má zkušenosti a zakoupil si program VideoRedo TV suite H264. ?- skoro za tři tisíce.
Program sice má českou lokalizaci, ale asi jsem blbej- prostě mě nefuunguje. Nápověda- tedy manuál je v angličtině
Já potřebuji mám nahrány pořady ze satelitu na HDD přes Time Shift a potřebuji tam upravit- vystříhat reklamy a poté pořady vypálit na DVD- DVD formát.
Koupil jsem si na to tento program- je sice v češtině, ale manuál je v angličtině
A když chci otevřít pořady co mám na HDD nahrané tak to píše samé ERROR- nepodařilo se najít atd.
Prosím jestli nemáte někdo zkušenosti s tímto programem.
Prosím o radu.
Radovan Sedláček


A ještě se chci zeptat zda ten satelitní příjmač mám dobře nastavený- Mám Alma S2100 a nevím zda mám nastavit Format na FAT nebo NTFS
pak je tam další DVR Set DVR Type buď REC&TMS nebo
Record
nebo Timeshift
dál je tam Nastavení PVR
Timeshift buď OFF
nebo ON
pak přeskočit
a pak nahrávání s Timeshift OFF, nebo ON
takže toto bych prosil, kdyby jste mě poradili jak toto nastavit

No a pak mám ty programy nahrané na HDD tak tam je napsané ALIDVRS2
A když to chci otevřít v tom drahém programu co jsem koupil VideoRedo tak dám otevřít video, dám Verbatim HD pak se tam objeví ALIDVRS2 a

a název souboru MPEG Streams nebo ALL Files a když dám otevřít- tak se mě otevře sjetina pořadů co jsem nahrál na HDD přes tu ALMU akdyž na některý klepnu a dám otevřít tak zase se tam objeví hláška: No Audio stream found
Nepodařilo se otevřít soubor:
E:ALIDVRS2TS2013- 07- a dál to je název pořadu, datum, a název stanice, když dám OK

tak další hláška:
Nepodařilo se otevřít soubor:
E ALIDVRS2 atd.

Jinak ještě v PC mám nainstalován Windows 7 home edition 32mb

takže nevím co s tím.
Mockrát děkuji všem za rady Radovan :( :(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Habesan »

Ne, nekoupil jsem si ho, a verzi s HDTV zatím nepotřebuju.

Mají ty soubory název 0001.ts ?
Nahrávky ve standardním rozlišení (SD, MPEG-2) fungují normálně???
TimeShift obvykle úplně vypínám.

Použij raději NTFS, Windows 7 si s ním poradí, a dovolí ti to mít soubor s dlouhou nahrávkou vcelku.

Pokud si sestříhané video uložíš jako elementary MPEG streams, budeš mít zvlášť soubory .mpa (jen zvuk) a .mpv (jen obraz).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#25 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji, tak na co je teda tem program VideoRedo? Doporučili mě ho- tak jsem blbec si ho koupil skoro za tři litry
No a prosím teda jak mám nastavit ten satelit
tu píšete- Timeshift teda ne


takže nastavím NTFS

dál je tam:nastavení DVR set:

DVR type buď Record, nebo REC&TMS a nebo Timeshift- tak co tu mám nastavit?
Já jsem tam nastavil Record a NTSF

no a teď jsem ztratil všechno co jsem měl nahrané na tom HDD- tím jak jsem nastavil formát NTSF tak se disk zformátoval a vymazal to co tam na něm bylo nahrané- stejnak to nešlo nijak zpracovat na PC

Jinak píšete že jestli ty soubory měly 001ts.?

Neměly - buď jsem blbej ale měly jakési ALIDVRS2
001
000DVRIDX2


Teď zkusím něco nahrát přes to NTSF a uvidím v jakém formátu to nahraje sviňa
No ale teda ten program to ReDo TV Suite co jsem za něho dal skoro tři litry mám jak vidím asi naho.no

:( :(

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#26 Příspěvek od Radovan-kocour »

Takže jsem zkusil nahrávat a samozřejmě to nejde v počítači ani přes ten program videRedo-

píše to zas sviňa hlášku- zkusím to tu dát nafocené
Přílohy
PICT0837.JPG
(142.65 KiB) Staženo 23 x

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#27 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji Vám za radu, ale já nemám žádné děti, ani ženu- já jsem sám :(

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od hafca »

Zkoušel jsem trial verzi VideoReDo TVSuite pod W7/32 a soubor s koncovkou ts bez problémů otevře. Soubor se dá stříhat i ukládat, jak v původním formátu, tak třeba v mkv. Chtělo by to zkontrolovat verzi, poslední je 4.21.2.662. Jestli je verze aktuální, pak zkusit odinstalování a novou instalaci.
Ta hláška na obrázku je divná, jde ten soubor spustit v PC třeba v přehrávači KMPlayer?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Standa99 »

Velká chyba byla si ten software před koupí nevyzkoušet, protože je vidět, že existuje trial verze. Od použité přípony (.ts, .mkv) bych se vůbec neodrážel, protože vždy jde o kontejner, který obsahuje obraz, zvuk, titulky atd. A ty můžou být v jakémkoliv kodeku (obraz, zvuk).
Pokud ten VideoReDo nefunguje, tak napiš autorovi, pošli mu vzorek tvého .ts souboru a uvidíš, jestli vydá novější verzi, která ti pomůže. Jinak se začni poohlížet po jiném software, který si prvně vyzkoušej a potom jednej.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od hafca »

S těmi kontejnery máš sice pravdu, ale ne každý program dokáže všechny otevřít a taky to v nich uložit, zvlášť ty ts. Tenhle to umí, takže chyba bude jinde. Buď se nepovedla instalace, jsou nabořené win nebo je nekorektně uložený ten soubor. Dal jsem na ulozto.cz kousek videa s koncovkou ts na vyzkoušení jestli je chyba v programu nebo v souboru.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“