Regulace k SV18 RD

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
mareèek

Mìnièe

#16 Příspěvek od mareèek »

PO prohledávání Webù kde nejsou žádné ceníky by mì zajímalo kde a u koho se dá sehnat mìniè NA SV 18 RD na asinchr. motor 3x400V 5,5-7,5kw
v CENOVÉ RELACI DO 15tis.Holá verze MENTOR II vyjde dle prodejce NA 40tis. a to je bez potøebné kabeláže ,rozvodový krabice ,jistièù a vypínaèù.
Zoufalej mareèek
PS:Kompletní pùvodní mìniè i s motorem nelze u nás použít 3x20A!!!!!!!!!!!!! :(

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#17 Příspěvek od galjo »

Každý menič má taketo nastavovanie a neni to len výsadou jedného druhu.Je k tomu dodávana tabulka čo je možné nastaviť - obmedziť. Iba je niekedy problém nastaviť to podľa prekladu odborníka - najradšej nastavujem podla anglického návodu.
Do googlu zadaj - frek. měnič a vyberaj ponuky..

Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#18 Příspěvek od SpeciaL3 »

ja mam taky isty problem potrebujem schemu od tohto stroja. VELKA VDAKA ZA TU SCHEMU

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od triumf »

to special3: pošli mail na r.dekov@tiscali.cz

Uživatelský avatar
SpeciaL3
Příspěvky: 13
Registrován: 13 led 2008, 01:00

#20 Příspěvek od SpeciaL3 »

triumf píše:to special3: pošli mail na r.dekov@tiscali.cz

diq uz som poslal a fajne sme pokecali ale sustruh este neide. :(

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od triumf »

Po dlouhé době jsem narazil na SV18 se starým provedením desek elektroniky s hybridnímy obvody.Nemáte někdo schéma pro desku Q08, případně datasheety k obvodům WNA002, WDD007, WDC002, WNB017???

Uživatelský avatar
Loprajs
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2010, 02:00
Bydliště: Blansko

#22 Příspěvek od Loprajs »

Nedokázal by tady někdo poradit s opravou regulace RSU 01, případně nějaký kontakt kdo by to dokázal opravit.
Jednoho dne sem potřeboval reverz a motor se netočil, jen cvakala relátka a tak jsem na nich očistil kontakty a od té doby nejde ani normální chod.
Po zapnutí chodu to ihned vyrazí pojistky. :(

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od pentoda »

Máš SZ.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od pentoda »

to není tak daleko

Uživatelský avatar
franta107
Příspěvky: 13
Registrován: 15 led 2011, 01:00
Bydliště: Český Brod - :-) - Kolín

#25 Příspěvek od franta107 »

Mám s RBčkem také problém s regulací - nejdou regulovat(udržet)konstantní otáčky.Po spuštění vylétnou na maximum,pak se vypnou a při klesnutí se opět vyšvihnou na max. když nyní potřebuji něco přetočit lze to neustálým kroucením potenciometru ukočírovat,ale nechci zůstat přitom.Vím ve které krabičce(Y1) by měla být závada což mi elektrikář proměřil,ale do opravy se mu nechce.Předpokládám,že to bude nejspíš nějaká konina dioda neb tak něco - tomu nerozumím.
Sice to mám v tomto stavu,ale v delíriu hledání opraváře na netu jsem již koupil i měnič,měl by byt dobrý předpokládám..včetně motoru 7,5půlky,kdyby mne přes vánoce nesklátila nemoc měl bych už asi svařenou bednu na rozvaděč,ale jak jsem to vše pročítal děsím se že by to po překuchání nemělo chodit pořádně v malých otáčkách a navíc jsem vyčetl,že se musí u asynch.moturu vrátit tachodynamo??.......u jednoho známého mu to v práci nainstalovali a když řeže závity,tak po reversu ještě počítá do 15cti než se svčko zastaví 8-) a to si srandu nedělám.Obrázek vadné krabičky je dole.Poradí někdo co s tím?
Přílohy
rozvadec.jpg
(128.84 KiB) Staženo 563 x
Naposledy upravil(a) franta107 dne 21 pro 2013, 22:01, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
heres
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2010, 01:00

sv 18

#26 Příspěvek od heres »

Pod tou krabičkou sa nachádza zdroj a elektronika ktorá identifikuje zastavenie stroja kvôli reverzu. Keď ti kolíšu otačky sústreď sa na tachodynamo a potenciometer regulácie. Veľa šťastia Heres
PS:Mohol by mi niekto poslať sken dokumentacie v stroji som nasiel len par ohlodaných listov. Dakujem heres@email.cz

Uživatelský avatar
Bzum
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2011, 02:00

#27 Příspěvek od Bzum »

Zdravím. Pánové byl by někdo ochoten zaslat nějakou dokumentaci a zapojení k tomuto soustruhu? Jedná se o SV18RD Známý má též problémy s nestabilitou rychlosti a celkove by to po elektrické stránce chtělo poopravit. Pokud se někdo podělí tak prosím na frequency@seznam.cz Díky.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#28 Příspěvek od zvaty »

ahoj mám taky problém, po několika opravených závadách se zdrojem +-12V a s tepelnou ochranou mi nejde soustruh mi úplně zastavit. Při vyřazení se dobrzdí zastaví, ale asi po 0,5s se mírně začne točit a už nepřestane. Potřeboval bych zapojení řídících desek....pomůže mi někdo?

Uživatelský avatar
Loprajs
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2010, 02:00
Bydliště: Blansko

#29 Příspěvek od Loprajs »

Tak soustruh mám už dávno opravený a tak jsem tady dlouho nebyl.
Opravil mě to pan Šulek z Trenčína. Kdysi pracoval v TOSce a tak na tom dělával.
Dnes má v Trenčíně firmu na opravy a modernizace strojů.
Dovezl jsem mu jen tu regulační bednu a on si ji tam připojil a zjistil co to dělá.
Zatím naprostá spokojenost.

http://www.igorsulek.sk/

Není to reklama, ale jen rada ostatním.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#30 Příspěvek od zvaty »

Já jsem soustruh majiteli taky zpravil, bylo tam pět různých závad. Taky jsem majiteli vysvětlil, že z repasu a předělávce pohonu na měnič+asynchron nevymáčkne to co z DCmotoru. A nvíc ta cena za repas. Soustruh jede už 8 měsíců. Jsem od Šumperka

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“