Ktorú termovodivú pastu medzi CPU a chladič ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Pozeram ze ta co ju pouziva p32 je bez silikonu, T12 je silikonova. Tak neviem, co je lepsie? Ten silikon je tam lepsie, alebo horsie, co to spravi casom? Inak sa nejako neviem dopatrat tepelnej vodivosti tej T12, vsade pisu len ze "dobra tepelna vodivost".

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

czatlantis píše: Chladič mám takovou velkou obludu, takže opravdu největší problém je přenos tepla mezi CPU a tím chladičem.
Nejvíc je to vidět když nejsou ideálně rovný plochy chladiče a/nebo CPU.
U normální sestavy není co řešit - dá se tam vyzkoušená klasika (bílá pasta).
U výkonné sestavy je co řešit - dá se tam taky vyzkoušená klasika ! Když ale dávám někde CPU za 5-9 tisíc, tak je naprosto přirozené, že tam dám i chladič, který musí vše uchladit i bez té pasty. Ta pasta je tam jen pro jistotu, protože styčné plochy jsou vždy naprosto rovné do jedné desetiny a to měřím u všech CPU i chladičů a případně srovnám (málokdy).
Rozdíl v pastě údajných 4-5 stupňů Celsia jsou zbytečné kecy, chladičem se vyrovná rozdíl 20-30 stupňů Celsia. Ale je to věc názoru a já dodávám s tím, že 3 roky záruka musí stačit a 6 let je to funkční pouze s občasným profoukáním prachu uvnitř PC (jednou za 2-3 roky).
Podle mě je možná jen špatná volba pasty a zadělání prachem je daleko horší než rozdíl 5 stupňů v chlazení.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

PotPalo píše: "dobra tepelna vodivost".
Dobrá je jak ve škole, prostě za 3 ! Což ale znamená, že naprosto vyhovuje, ale je nutné později častěji kontrolovat. Tvrdil bych, že po 3 letech je to velmi vhodné. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

V notebooku s Core i7 je rozdiel hlavne v tom, ci je pasta funkcna alebo nefunkcna (zaschnuta). So zaschnutou striebornou (original z vyroby a este nepresli ani 2 roky!) sa pri zatazi prehrieva, nova biela bez problemov.

Pouzivam dlho iba Amasan T12, raz som kupil tubu a stale tam je dost.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Já si myslím, že ty bílé pasty asi bude všechny stejné, ale záleží na přistupu k práci. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“