Sestrojení vlastní LED žárovky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od drabek06 »

Doporučuji použít nějaký kvalitní LED s deklarovanejma parametrama a nějakou životností. Třeba od CREE, nebo OSRAMu. Já jsem si stavěl osvětlení nad pracovní stůl z 5ti kousků LED CREE XM-L T3 a jsem maximálně spokojen. Svítí to jak blázen, světlo je rozložený rovnoměrně. Co víc si přát. Stavět nějaký bastly s xxx obyčejnejch LEDek mě přijde jako zhovadilost a v 99% to má mizivou účinnost a i životnost . . .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Mňa celkom namotali tieto moduly. Žeby som ich rozvešal po kúpelni. Ešte vymyslieť nejaké sympatické púzdierka. Druhá možnosť je dva až tri 10W jednočipy z AVElmaku alebo GME. K nim ešte zdroj. U takéhoto výkonu zrážací zvitok pred mostíkom bude vzhľadom k potrebnému prúdu asi problém, ľahšie vydá pulzný zdroj. Mohol by som to celé nabastliť na bývalú úsporku a ako chladič použiť masív z procesora PC. V sklenenej guli to špatiť nebude.
Alebo po strope natiahnem toto.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od CZJKP1 »

dekuji vsem za info. Asi je fakt lepsi pouzit vykonove

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#19 Příspěvek od Atlan »

Ked sme pri tom potrebova y som ledky s vysokym jasom, ide o to ze to potrebujem umiestnit do ohniska sosovky a tym padom dat tam 100 lediek nema zmysel potrebujem nieco co nahradi 25W ziarovkustacilo by aj 20W

Odpovědět

Zpět na „Poradna“