Robot UKS E23, prosba o radu od všech znalců

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#16 Příspěvek od dzenkyns »

Aschnchronní jednof. motory se všeobecně špatně řídí. opravdu jedině zpetná vazba. Motor je ze sběrných surovin, zpetná vazba - na druhém konci hřídele je tachodynamo. modul na řízení jsem použil velmi jednoduchý - 8 pinový ardo A1000. čip je tam TDA1085C - pár jiných odporů a součástek a triak. k tomu časové relé, který kvůli rozběhu přepne vinutí a přepínač s odporovým děličem. když to utahlo plnou pračku, pro ne robot? Tento obvod s tda opravdu spolehlivě udrží spolehlivě konstantní otáčky při zátěži, a i při zátěži se rozběhne. Používám ještě doma i starou pračku se šnekem, romo r56 s topením kterou jsem ale taky celou vytunil, hlavně ždímačku. zavěsil jsem tento asynchronnák na gumové siletbloky na vanu ždímačky, jako je v novějších romo - otáčky od 10% do plna tedy 2800/min pomocí potenciometru a stejného obvodu s tda, ele naopak s měkkým rozběhem pomocí jiného kondíku, také z novější,současné romo. ze žímačky i pračky je odvod vody pomocí čerpadel(zase jsem vzal čerpadélka z jiných autom.praček),a k topení jsem přidal navíc termostat. jsem asi blázen co?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

:lol: Néé, tohle je bastlírna.

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#18 Příspěvek od dzenkyns »

Ten, robot na aukru, zu 1. šel tedy opravdu dost nahoru. Chtěl jsem taky drazit,bohužel jsem byl v práci, mám v tel aukro, prostě mi nešlo přihodit. Docela mi to mrzí, rád bych ten robot někdy vlastnil

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#19 Příspěvek od kejki »

Já jsem to zkoušel, ale vzhledem ke kompletnosti bylo jasné, že tam má položeno 5000,- a to bych za ty 3 strojky a zmrzlinový strojek, co mi chybí, nedal.

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#20 Příspěvek od dzenkyns »

Víš kam kromě aukra jeste koukat? Myslím ohledně té zetky. Pokud by jsi měl zájem, mám doma 2 motory z uks 26 rychlobezne a 2 pomalobezne.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#21 Příspěvek od kejki »

bazos.cz a sbazar. Na i-bazaru a annonci jsem dlouho nic neviděl. A vlastně i na hyperinzerci jsem něco ulovil. f000 si založil vlastní stránku, je snad první v google. Jenže málokdo to nazve srozumitelně, zařadí to do rubriky a teď jsem psal stížnost na bazoš, že i když tam je inzerát na robot uks, nevyleze z vyhledávání.
A na aukru mají evidentně někteří RSS čtečku, protože když jsem něco hledal v ukončených, byly tam aukce za Kup teď, které jsem vůbec nezaznamenal, protože to někdo koupil hned.
Díky za nabídku, jak jsem psal v úvodu, beden jsem přivezl postupně asi 5, takže motorů dostatek.

:lol: Jen nevím, jak se rozhoduješ, co budeš dělat v kterém přístroji. A ještě mít zbrojovku :lol:
To je podobné, jako jeden uživatel neměl místo na UKS 26, ale 3 UKS 20 s příslušenstvím se mu vejdou :lol:

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#22 Příspěvek od dzenkyns »

Kejki asi mě budeš mít za hlupáka ale nevím co ta rss čtečka? No co s čím budu dělat? Jsem kuchař, číšník, ted tedy už 10 let jen na place, tak vařím doma. Vždycky jsem měl rád mašinky v kuchyni. Takže dlouho jsem používal a něco ještě používám z ety a po babi nástavce uks 27. ted jsem udělal ještě ten uks 26. shrnutí: šlehání - nejlépe zu1 - dva kotlíky - šlehací metly. šlehací metlu uks 26 nemá.Hnetání - zu1+uks26. Strouhání i mletí i pasírování - zu1 + uks26. nevím ale tyhle mašinky s podélně uloženým šnekem melou lépe a hlavně vše. u nástavců uks27 i ety - šnek je svisle se mašinky zahlcovaly. mletí kafe - určitě mlecí kameny, tříštivý mlýnek pálí a ohřívá kávu. mák - nejlépe uks 27 a zu1. na uks26 musím po rozebrání zase pak štelovat jemnost, ale vyřeším to asi položkou. škrabka na brambory je lepší na uks 27 - má jemnější a ostřejší písek než uks26. zmrzlina - jednoznačně uks26. naopak když krouhám zelí, tak na ete, má největší vkládací otvor, takže se vejde i čtvrtka hlávky zelí. prostě požívám to, s čím se mi dělá lépe. co vůbec nepoužívám je odstředivý odštavnovač uks26, neuvěřitelně to vibruje a mám pochyby, že zachvíli by šly ložiska z eta Miry do věčných lovišt. Mám velkou kuchyň, takže s uložením nemám problém, ale kdyby přibyla i zetka, nejaké nástavce z uks 27 a ety půjdou na půdu. Moc děkuju za typ na hledání, horší je to s časem a sledováním netu, snad budu mít někdy štěstí. Sorry za chyby v textu, když píšu,moc nekontroluji.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »

RSS čtečka je pod tím počmáraným čtverečkem v adresním řádku. Dám vyhledat - kliknu na ten čtvereček a následně se mě můj prohlížeč zeptá, co s tím chci dělat. Umí to i IE.
Obrázek
Mlýnek na mák nerozebírám pokaždé, máti to taky nedělala a přežili jsme. Nevím jaký mlýnek má UKS 27, ale ten modernější na černobílé převodovce byl jako noční můra, příliš se ohříval až nakonec nemlel. Mlýnek na mák u Zetky bohužel nemám, takže neporovnám. A šípky jsem pasíroval na Moulinex Ovatio 3, takže flexibilní vývod a pasírku na Zetce jsem ještě ani nezkusil. A největší díru na krouhání zelí má http://www.ebay.de/itm/Braun-Universal- ... 460b116491 to je můj jediný robot, který ušlehá mléko do tuhé pěny.
Hnětení má na starosti pekárna.
Copak se můžu některého přístroje vzdát? :lol:

UKS 26 má šlehací metlu, to je ten převod se skleněnou mísou, která je hoodně vzácná, tu už nemám origo ani jednu. Ale dá se použít ta z ručního šlehače, jen se obroučka musí opatřit kufrovou sponou. Ovšem funkčně to trhne ruční šlehač v rychlosti a UKS 23 v jemnosti (a bez šplíchání)

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#24 Příspěvek od mtrencin »

Ja som si dal cínovať ale len galvanicky
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/3_833.jpg
stalo ma to 10€ cca 250Kč

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#25 Příspěvek od dzenkyns »

mtrencin píše:Ja som si dal cínovať ale len galvanicky
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/3_833.jpg
stalo ma to 10€ cca 250Kč
Děkuji za fotku ,vypadá to nádherně, udělám to také. A co Konce šneků, když to používáš, nejsou odřené když se to točí v mlýnku? Mažeš ty pouzdra nečím?

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#26 Příspěvek od dzenkyns »

kejki píše:RSS čtečka je pod tím počmáraným čtverečkem v adresním řádku. Dám vyhledat - kliknu na ten čtvereček a následně se mě můj prohlížeč zeptá, co s tím chci dělat. Umí to i IE.
Obrázek
Mlýnek na mák nerozebírám pokaždé, máti to taky nedělala a přežili jsme. Nevím jaký mlýnek má UKS 27, ale ten modernější na černobílé převodovce byl jako noční můra, příliš se ohříval až nakonec nemlel. Mlýnek na mák u Zetky bohužel nemám, takže neporovnám. A šípky jsem pasíroval na Moulinex Ovatio 3, takže flexibilní vývod a pasírku na Zetce jsem ještě ani nezkusil. A největší díru na krouhání zelí má http://www.ebay.de/itm/Braun-Universal- ... 460b116491 to je můj jediný robot, který ušlehá mléko do tuhé pěny.
Hnětení má na starosti pekárna.
Copak se můžu některého přístroje vzdát? :lol:

UKS 26 má šlehací metlu, to je ten převod se skleněnou mísou, která je hoodně vzácná, tu už nemám origo ani jednu. Ale dá se použít ta z ručního šlehače, jen se obroučka musí opatřit kufrovou sponou. Ovšem funkčně to trhne ruční šlehač v rychlosti a UKS 23 v jemnosti (a bez šplíchání)
Nééé, určitě se nemůžeš vzdát svých mašinek. Jsme na tom asi podobně. JInak mašinku na mák uks 27 někdy nafotím, fakt mele dobře, babi s ním namlela hodně moc kil, a hlavně bílého a červeného máku - je dost mastný a všeobecně se špatně mele - maže se, uks 27 to zvládal perfektně. Takže na něm melu ted já. Tu šlehací metlu jsem myslel k velkému kotlíku v uks 26 - tam je jen hák a lopatka, co se týká šlehače se skleněnou mísou šlehá dobře. kdyby jsi měl zájem o skleněnou mísu u uks 26 tak o jedné vím - tak mi napiš . Díky ti za rady.

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#27 Příspěvek od mtrencin »

Mažem to potravinárskou vazelínov ale len jemne osku a koniec čo sa dáva do strojka po použití to utriem papierom/niekedy aj toaletným je makký a dobre sa to čistí a normálne to umyjem v Jari.
P.S.
Poslal som Ti súkromnú spravu ohľadne maku.

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#28 Příspěvek od mtrencin »

Bola to táto
http://www.pili.cz/detail.aspx?typ=18&katc=941184
A stačí len tenká vrstvička.

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#29 Příspěvek od mtrencin »

A ešte k tomu cínovaniu myslel som si že tam majú technologiu aj s kompletou očistou / oni to však len odmastili a zbytky ribízu v sitkach zostali/ po skúšobnom cínovaní som zistil že si to musím dokonale vyčistiť sám niečo som dostal von z umelohmotným ostrým kartáčikom a potom som cez známeho využil jeho prístup k ultrazvukovej pračke a výsledok už je na foto.

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#30 Příspěvek od dzenkyns »

Děkuju moc za radu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“