Fiat Punto, červené tlačítko - blokování alarmu?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

frantajetel11 píše:Nějak nevim k čemu by mu bylo BLBĚ PŘÍSTUPNÝ tlačítko při havárce, na klakson a odpojení benz.čerpadla zrovna tak.
A k čemu ti bude rok výroby a typ, to už vůbec netušim :?
To jsi asi jediný, co to neví, ale ostatní se snaží uhádnout, co by to mohlo bejt. Takže nedělej frajera a napiš, co to je, když to víš. Co a kde umístil minulý majitel auta, to musíš probírat s ním.
No a k čemu mě (konkrétně nám) bude r.v. a typ ? Kdybys někdy opravoval aspoň jedno auto, tak bys to věděl, ale na to se raději zeptej svého automechanika (bez urážky). My takhle aspoň víme, že se jedná o auto asi 15 let staré a možná se najde někdo s tímto ročníkem, co má zkušenosti z nějakých fór s Puntem, co se tam dodělávalo. Tobě to nic neřekne, tak si myslím, že můžeš klidně přispěvky na toto téma vynechat. Ne kvůli mě, ale ať se to zde pajoskovi zbytečně nezasírá přispěvky o ničem. Díky za pochopení.
Jo, a mám známého, který je do italských aut docela magor, po zkušenostech už jen garážuje, furt něco opravuje, ale je spokojenej a nadšenej. I když se občas něco nenadále vysere, což je vlastnost italských aut i bot, ale jak píšu - je spokojenej a žádnou škodovku by nebral.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#17 Příspěvek od frantajetel11 »

To p32 - pokud mám dobastlený tlačítko nebo vypínač pod palubkou u spolujezdce, tak může mít x funkcí. Ale pochchybuju o tom, že to bude bezpečnostní - v tom smyslu odpojení při havárce, nebo přepínáni LPG.
S tím rokem výroby a tipem - no nevim, pokud si někam namontuju jakejkoliv "tajnej" vypínač (a když je takhle dobře přístupnej, tak o tý tajnosti moc nepochybuju), nebo něco podobnýho, tak se s tim asi nebudu chlubit na fórech - leda že bych byl úplnej trotl.
Nechci se tady hádat o made in - cokoliv.
Ano je pravda, že některý typový řady aut stojej za hovno už od výroby, ale to platí skoro u každý značky, nehledě na zemi výroby.
To Pajosek: pokud ten čudl zmačkneš (přepneš) a nic se neděje, tak bych šel po drátech kam to vede... :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Ale to jsme si asi nerozuměli a mám dojem, že jsi to špatně četl. O přepínání LPG zde nebyla vůbec řeč, šlo by jen o vypnutí benzínového čerpadla, které při jízdě na LPG furt jede a to i při prázdné benzínové nádrži - to už snad pochopíš. Tak mohlo jít jen o přepnutí pro přídavný klakson, to už jsem taky viděl a je pravda, že se s tím nikdo nebude chlubit na fórech. Jedná se jen o to, že u těch aut s r.v. 98 mohli dělat jakákoliv pomocná udělátka s tím, že červený knoflík si každý dal podle svého. Do starého auta nebudeš dávat zabezpečovačku zhodnocující auto o 80%. :lol:
Po drátech musí jít stejně, jen chtěl vědět, k čemu by to mohlo být.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#19 Příspěvek od frantajetel11 »

p32 píše:...šlo by jen o vypnutí benzínového čerpadla, které při jízdě na LPG furt jede a to i při prázdné benzínové nádrži - to už snad pochopíš...
Hele nemusíš ze mně dělat úplnýho blba...
Jo vypínač s takovouhle fcí bych chápal, ale né pod palubkou u spolujezdce :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Proč ne u spolujezdce? Tlačítko na cokoliv přece může být kdekoliv.
Dokud nenajdeš, k čemu je tlačítko připojené, tak můžeš hádat do úplného zblbnutí a stejně se nakonec ukáže, že je to špatně.
Nezbývá ti, než to vzít po drátech nebo najít někoho se stejnou verzí Punta, jestli i on tam má stejné tlačítko.

Příspěvky neřešící červené tlačítko jsem vykázal do samostatného vlákna.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od pajosek2 »

Tak jsem přišel na to,že to vede do černé krabičky pod palubní deskou,evidentně dodělávanou.Předpokládám,že je to alarm a záměrně jsem aktivoval alarm otevřením dveří. Když to na mne začalo řvát,tak jsem zmáčkl dotazované tlačítko a nic,takže fakt nevím. Zkusím to někde na fiatforum nebo seženu někoho,kdo to tam má taky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#22 Příspěvek od helios »

A čo tak ešte skúsiť sediac v aute aktivovať alarm a potom stlačiť to tlačidlo? Môže to byť aj tzv. PANIC tlačítko...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
pavel71
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2011, 01:00
Bydliště: Karlovarsko

#23 Příspěvek od pavel71 »

červené tlačitko vedoucí do neznámé černé dodělávané krabičky je deaktivační tlačítko alarmu funguje tak že pokud spustíš alarm na autě zmáčkneš toto tlačítko držíš a přitom šoupneš klíč do spínačky a otočíš klíčem do kontrolek tímto se alarm deaktivuje a ty můžeš s autem bez problémů odjet :wink:
dále se toto tlačítko taky používá k různému servisnímu nastavení daného alarmu-např délka zamykacího impulsu,možnost uzavření oken,aktivace deaktivace blinkrů,sirény atd

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“