Identifikace předzesilovače Elektronika Praha

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Panda38 »

Tady před rokem řešili překreslení TW 200, třeba už mezitim pokročili (na dotaz): http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=34&t=3144

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#17 Příspěvek od ok1hga »

nepokročili,
to bych o tom musel něco vědět . . . . Hi!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#18 Příspěvek od ok1hga »

http://www.repromania.net/forum/viewtop ... 530#p49530
tady s tím jeden dělá dost fóry . . .
. . . a už je to pryč.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Panda38 »

Koukám že se občas objeví i na Aukru:
za 7000,- funkční: http://aukro.cz/transiwatt-tw-200-rarit ... 42769.html
za 5000,- vadný: http://aukro.cz/transiwatt-tw200-k-opra ... 06304.html

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#21 Příspěvek od matus15 »

Ten zosilňovač nemá vôbec takú hodnotu aká je v tých aukciách(možno tých 4000Kč za funkčný kus) a určite to nie je až taká rarita. V mojom okolí viem o troch 🤐 kde ten zosilňovač mali (aj viac ks), len skončili v šrote.

Nehovoriac o tom že oba tie zosíky z aukra kúpila tá istá osoba.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Thales »

ok1hga píše:tak jsem si to vyhledal, ale elekronkový zesik jehož autorem je Janda neznamená, že je to "TRANSIWATT" !!!
těch šíleností bylo tenkrát asi publikováno víc . . .
název "Transiwatt" znamená tranzistorový výkonový zesilovač !

Takže říct, že byl "elektronkový Transiwatt" je prostě hovadina !!!
Dovolím si citovat ze stavebního návodu označeného jako "TRANSIWATT", kde byly popsány jednotlivé konstrukční díly - předzesilovač, koncák, napájecí zdroj atd:

"Hlavní vlastnosti zesilovače EA 2201:

Zesilovač je určen pro soupravu TRANSIWATT..."

Tak co - je to TW nebo ne? :)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#23 Příspěvek od ok1hga »

Thales píše:Dovolím si citovat ze stavebního návodu označeného jako "TRANSIWATT", kde byly popsány jednotlivé konstrukční díly - předzesilovač, koncák, napájecí zdroj atd:
"Hlavní vlastnosti zesilovače EA 2201:Zesilovač je určen pro soupravu TRANSIWATT..."
Tak co - je to TW nebo ne? :)
. . . není !!!
kde jsi to našel ?
Dej sem odkaz, nebo přímo ten dokument !
. . . já to nějak nemůžu najít.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od CZJKP1 »

Uff, jeste ze ty zesiky jdou dnes uz bez budicich a vystupnich transformatoru. Ono i to je kamen urazu kdyz clovek chce delat lampovy.. alespon pro nas osli mlady!

Jinak jestli o nejakou tu dokumentaci mohu poprosit... Mam tu i jeden funkcni TW120 a ten hraje hezky a docela i vypada, ta skrinka je udelana z hliniku a je to podobne originalni TW120,. jen ten signalni kablik mi dostal, ale to by bylo na delsi vypraveni :D

Proste mi jde jen o to, jestli kdyz se misto toho GC pouzije KD617 jestli je treba menit hodnoty nekterych soucastek nebo vse zustava pri puvodnim. a proste se jen zameni tranzistor, protoze vetsina dokumentace je na netu, lec s tim GCckem .. Jde mi o to az to budu srovnavat ze schematem, aby mi nezarazila nejaka zmena, ktera bude ale jen kvuly KD617 a pak se nedivil ze to nesedi

Tenkrat mi napadlo, ze bych zkusil udelat modernizovanou verzi TW40, tim myslim i jiny plosnak, osadilo by se to BD137, BD711, BD712. Plosnak by mel stejne rozmisteni, pokud mozno stejne tazeni cest, jen pouzdra soucastek by se dala aktualni tj radialni kondiky atp.. Pak jsem si rekl ze by se nekteri po me divne koukaly tak se o mych zaerech rychle prestalo mluvit :-)

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Thales »

Je to stavební návod č.25 - ke stažení zdarma na radiohistoria.sk :wink:

V TW40 žádné GCčka nejsou. Je tam 4NU74 místo kterého můžeš osadit KD616 nebo 617. Můžeš si hrát s BDčkama a fungovat to bude také (nějak), ale lepších výsledků tím nedosáhneš. Mnohem zajímavějších výsledků můžeš dosáhnout vhodným výběrem původních tranzistorů na parametry, nastavením symetrické limitace, nastavením správného napětí na výstupu (před výstupním kondem), pohrát si s předpětím, s poměrem zátěže v kolektoru budiče atd. Dá se s tím dost vyblbnout na to jak je to jednoduchá konstrukce. Najdi si Sinclairovy příspěvky z doby před několika lety, mnoho toho o tom napsal (i když ne vše a i když je to roztroušené všude možně po netu). Pokud tě to vyloženě baví a chceš zkoumat tak si s tím vyhraješ, já bych si však raději se stejnými konci postavil DPA110 což je stroj drobátko jiné kategorie :)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#26 Příspěvek od ok1hga »

Thales píše:Je to stavební návod č.25 - ke stažení zdarma na radiohistoria.sk :wink:
. . . ale stále to nemohu nějak najít . . .
jak se ten soubor přesně jmenuje ???
dej sem odkaz !


. . . tak už jsem to konečně našel . . .
jmenuje se to Stavebné návody - pro radioamatéry

. . . kurňa ukvapil jsem se . . . nejde to stahnout, ten soubor tam není !!!
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 12 úno 2013, 09:18, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Panda38 »


Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od CZJKP1 »

Ne neni, TW120 mam to ma 2*40W ale ten TW z toho stavebniho popisu je jiny, mnohem starsi a docela by mi zajmal taky.... Stahnout to nejde a ani nepujde, nevim jestli si na rh registrovany.. Ja jo, a presto uz to nejde. Zkus premluvit na emailu Cingela at Ti to posle. Jo sinclair se vyzna, ze makal v Tesle je znat. Ano, ja jsem se zpletl, samozrejme 4NU74. Takze se ty tranzistory meni za 617 bez dalsich zmen, jestli sem to dobre pochopil.. Jinak nevim proc by to nemelo hrat tak dobre kdyz pouziji BD711/712 a do budice BD137, dyt jsou to papirove stejne tranzistory. BD137 ma dobry fT nekde se na to apelovalo ze nesmi byt pomaly... Jinak DPA jsem chtel stavet, a to DPA220. Jenze problem je predloha DPS urcite chci původni ne zadnou modernizovanou, v AR na DPA220 nebyla zverejnena, a kde ji tedy sehnat???? Nebo kde nechat vyrobit rovnou ty DPS???? Mozna by DPS vyrobil samotny dudek ktery bude nejspis predlohu mit ale nebude to drahe???? Nebude si mimo prace + cuprexitu uctovat nejaky ty sta ze mi prodava jeho dílo???? Zrovnatak DPA110, origo predloha neni! Na hrani u PC jsem si koupil stavebnici JPA100SUB. Ale casem, trochu hodne do budoucna chci si udelat stenu high end teslackyh stroju myslim jako na provoz ne vystavku a k tomu by se nejake DPAcko casem hodilo

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#29 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Ale casem, trochu hodne do budoucna chci si udelat stenu high end teslackyh stroju myslim jako na provoz ne vystavku a k tomu by se nejake DPAcko casem hodilo
Jirko, ty ? :lol:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od CZJKP1 »

Nekdy casem jo. Ted se mi to nehodi a dlouho nebude.. JPA100 mi uz funguje jeden kanal, odnesly to pri ozivovani dva tranzstory, to vis ty cesticky sou tenky, a ja sem zapajel tranzistor a k tomu vzal jeste cesticku a tim to bylo slusle do kratu, ale povedlo se precezejen, a hraje hezky :-) i klidak jsem nastavil . Ted jeste postavit ten druhej kanal - ach ta lenost :-) .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“