Tester součástek, C včt. ESR, L, R, D..

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#16 Příspěvek od tatous »

Pro Severman_cz
Pojistky pro ATMega328 - Ex-FC ; H-D9 ; L- FC ; pro Q = 8MHz. Jinak na výše uvedené adrese pod \Software\trunk - 151 zatím poslední verze , stahuje se kliknutím na Download GNU tarball pod tabulkou. Nastavení pojistek je pro všechny ATMega 8 až 328 uvedeno v souboru Makefile .

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od sewerman_cz »

Download GNU tarball jsem zvládl, ale je tam toho tolik, že jsem se v tom nedokázal prokousat, co je poslední verze a co je pro Atmega 328, proto jsem se ptal po hotovém hex případně eep.

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#18 Příspěvek od tatous »

Nìco jsem poslal na SZ.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Nebuď takovej tajemnej. :wink: Ta krabička vypadá víc než dobře, tak se poděl o zkušenosti.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od sewerman_cz »

tatous píše:Něco jsem poslal na SZ.
Jestli mně, tak mi nic nedorazilo.

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#21 Příspěvek od tatous »

Hafca,nedìlám tajemno, rád se podìlím. Pánové autoøi používají dva typy zapojení PCB (1. circuit diagram a 2.strip grid board version ). Liší se zapojením nìkterých portù ATMegaXXX -viz. tabulka porty.txt - a tedy i softu. Nejen pro každý typ PCB je jiný soft, ale i pro každý typ ATMega8,88,168. Pro 328 se požívá zatím soft pro 168. Navíc soft "strip grid board version" pøi vzájemnì propojených vstupech po startu provede "selftest" t.j. automatickou kalibraci. Nejnovìjší verze softu je trunk151.
Přílohy
porty.txt
(332 bajtů) Staženo 387 x

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#22 Příspěvek od tatous »

Pøidávám schémata a PCB v EAGLE 6.4.0e . Vìtší typ je osazen LCD MC21605C6W s podsvìtlením LED s odbìrem podsvìtlení 8-10mA, menší PCB LCD MC1602x-SYR bez podsvìtlení.
Přílohy
TT_ms_v2.zip
Typ 2 - strip grid board version s mikrospínaèem
(78.72 KiB) Staženo 500 x
TT_v2.zip
Typ 2 - strip grid board version s dvojitým tlaèítkem bez aretace
(93.73 KiB) Staženo 360 x
TT_v1.zip
Typ 1 - circuit diagram s dvojitým tlaèítkem bez aretace
(92.29 KiB) Staženo 466 x

Uživatelský avatar
stano19
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2006, 01:00

#23 Příspěvek od stano19 »

Kupil som tento činsky klon transitor testera, vymenil som LCD za podsvietený a umiestnil do krabičky.
Je to verzia 2.2 - 26.11.2012. Má osadený Atmega168 SMD prevedenie. Pri selfteste mi vzpísalo verziu firmware 1.02.

Podľa návodu ktorý nájdete na stránkach o ktorých už písal "tatous" som preprogramoval na najnovšiu funkčnú verziu 1.05 a nastavil som aj slovenskú verziu textov. Funguje to spolahlivo, aj ked som všetko netestoval, som s týmto testerom velmi spokojný. Pôvodne som chcel postaviť ESR meter z ruských stránok od Ruslana ale za tu cenu čo som kúpil tento sa mi to neoplatí.
Přílohy
1.jpg
(45.2 KiB) Staženo 270 x
2.jpg
(38.92 KiB) Staženo 263 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od otakarv »

Jsi šikula, má to pěkný vzhled díky té krabičce, kde jsi jí koupil?

Uživatelský avatar
stano19
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2006, 01:00

#25 Příspěvek od stano19 »

otakarv píše:Jsi šikula, má to pěkný vzhled díky té krabičce, kde jsi jí koupil?
Krabička je z Avelmaku.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#26 Příspěvek od Bastlfanda »

stano19 - Na kolik ten tester vyšel? Příp. odkud? Jak je to s přesností/"blbuvzdorností"? A metody měření? (kmitočty, napětí,...?)
Chystam se si taky něco pořídit a nemůžu se rozhodnout, jestli něco jednoduchýho (jako např. "zajícometr"), příp. něco jako tohle (asi bych to i zbastlil, ale zabralo by mi to dost času/úsilí a to nemluvim o tom, že nevim, čim bych nahrával obsah eepromky ... ), uvažoval jsem i o něčem jako je např. v amaru (PE11_2011), ale to zas neřeší měření kapacity nebo indukčnosti cívek. Proto uvažuju, jestli raději nepořídit nějakej univerzálnější multimetr. Ty kvalitní (jako Fluke,ap.) jsou pro moje bastlířský/třídící/"domoopravárenský" účely asi zbytečnej přepych a hlavně nejsou zrovna levný, z těch levnějších uvažuju o něčem jako CEM DT-9935 / UNI-T UT 70B , ap. - doporučil by mi někdo, co vybrat? Jak to bude v porovnání přesnosti podobnejch multimetrů a měřáků jako tyhle?
A co třeba měření vnitřního odporu baterek? Už ani nevim, u čeho jsem viděl, že se dal měřit pomocí přidanejch kondenzátorů v sérii a následný kalibraci - dá se to nějak (podobně) i u zmiňovanejch/podobnejch multimetrů?... Díky za rady, postřehy, ap.

Uživatelský avatar
stano19
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2006, 01:00

#27 Příspěvek od stano19 »

Bastlfanda píše:stano19 - Na kolik ten tester vyšel? Příp. odkud? Jak je to s přesností/"blbuvzdorností"? A metody měření? (kmitočty, napětí,...?).
Tester ma vyšiel na 22 dolárov, kupoval som ho na ebay. Teraz su ceny o niečo vyššie. Som tiež len domáci opravár takže nepotrebujem velmi presné meranie. Je to okopírovaný tester ktorý vyvíjajú Nemci, Číňania použili SMD súčiastky. Čo sa týka blbuvzdornosti, tester si sám zistí čo je to za súčiastka, či tranzistor , dioda, led, tyristor, odpor, kondenzátor, cievka a podobne. Treba dať pozor aby nebol kondenzátor nabitý.

Dá sa zostrojiť tester aj vlastnoručne, neobsahuje vela súčiastok ale mne sa to za tú cenu neoplatí.

Čo sa týka multimetrov ťažko radiť, ja mám dobré skúsenosti s automatickým prepínaním rozsahov sú blbuvzdornejšie. Chýbalo mi meranie cievok a ESR takže som zvolil tento tester s ďalšími možnosťami.
Vnútorný odpor baterii - neviem poradiť, nemám zatial skúsenosti.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#28 Příspěvek od Bastlfanda »

stano19 - díky, blbuvzdornost díky tý automatice koukam docela slušná, ještě to budu muset zvážit ... dneska jsem měl možnost si na chvíli půjčit multimetr Fluke, příjemně mě překvapilo, že kapacitu to měří nejspíš fakt přesně i v obvodu, ale ESR asi ne ... neměl jsem teda moc času projít si k tomu návod a pořádně si to "ohmatat", ale v obvodu mi to ukazovalo hodnoty v MOhm/kOhm (i u novejch/vyměněnejch kondů) a neustálilo se to (jako by to ten kondenzátor nabíjelo), u novýho nezapájenýho kondu mi to ukázalo nějakejch 0,75Ohm, což je sice pořád hodně, ale asi nejreálnější hodnota ...

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#29 Příspěvek od tatous »

Na adrese http://www.mikrocontroller.net/svnbrows ... /Software/ vyšla verze 1.06 - rev. 156

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#30 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tak mi včera přišel z AUKRA. Dnes jsem to dobastlil, akorát jsem displej vyměnil za prosvětlený. Jinak dnes ho na AUKRU prodává o 150 kč levněji. :(
Přílohy
ESR.jpg
(244.56 KiB) Staženo 278 x
ESR 1.jpg
(91.12 KiB) Staženo 268 x

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“