přerušení vyvolané usartem

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

ZdenekHQ píše:Obávám se, že teorie někdy příliš složitě popisuje praxi. Dobrá věc na doktorát, ale příliš složitá pro praxi.
Já jsem jako automat udělal několik věcí, namátkou - PC kartu pro příjem signálů z hlídacích ústředen po telefonu, IP a TCP vrstvu OSI na Z80 nebo firmware pro čipovou kartu. Vždycky se mi vyplatilo to dělat důsledně a vyhnout se tak různým nežádoucím efektům. Třeba ta karta pro příjem signálů z hlídacích ústředen - tam byl požadavek současného příjmu ze dvou linek, na každé automatická detekce vyzvánění a zvednutí vidlice, "vykomunikování" přenosového formátu a příjem buď v pulsním nebo DTMF tvaru a do toho komunikace po RS232 s PC. Vše nezávisle na sobě a jediná HW podpora byly dekodéry DTMF a UART v 8051. To jinak než událostmi řízeným automatem dělat nešlo.
ZdenekHQ píše:Spoustu podmínek lze ošetřit jen tím, že doba mezi příkazy bude vždy delší než potřebný čas na vykonání nejdelšího příkazu, t.j v tomto případě reverzace.
No právě, ale jak se ten čas odměří? Když se dělá ovládání nějaké technologie mikrokontrolérem, tak by to mělo být robustní a ochránit technologii před nekorektním způsobem povelování z nadřízeného systému.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“