Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fatomas
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2013, 01:00

#16 Příspěvek od fatomas »

Tak vyhazovač má bohužel pouhých 37 mm

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#17 Příspěvek od ohryzek36 »

Tak jak jsem psal - objednat, a až dojde, tak vyměnit - mezitím si můžeš dělat slabé kafe. :D

Uživatelský avatar
amico
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#18 Příspěvek od amico »

Můžete někdo zaslat postup na nastavení elektroniky ovládající délku mletí
kávy. Mlýnek přeplní spařovací komoru až nad úrověň komory...Děkuji za info

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#19 Příspěvek od ohryzek36 »

Klidně pošlu, ale pochybuju, že to na něco bude - je sice pravda, že se stává, že při opotřebenem mlýnku se kávy umele míň, ale naopak to nebývá - to už bude závada někde ve spařovací komoře a podobně (blbě sjíždí vyhazovák puků, nefunguje přetlakový ventil, špatné těsnění pístu a tak).

Jestli ale chceš ten postup, tak ho klidně pošlu, potřebuju jenom vědět přesný typ pressa, nebo minimálně to, jestli je s displeyem nebo jen s kontrolkama.

Uživatelský avatar
amico
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#20 Příspěvek od amico »

Typ zřejmě přesně nezjistím koupil jsem ho z druhé ruky a bez štítku. Měl by to být 7220 modry LCD rámeček stříbrný matný. V porovnání mele déle tak snad to pomůže.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#21 Příspěvek od ohryzek36 »

Ono to o délce mletí není - jde hlavně o výšku puku, ta by měla být 12-14mm, délka mletí závisí na stavu a "továrním nastavení" mlýnku - u nich bývá i přeměřené množství (hmotnost) namleté kávy, bývá to na štítku na mlýnku, něco ve stylu "9 sec = .... g", bohybuje se to tak v rozmezí 5-8g.

Ale popravdě je mi to docela jedno - postup posílám :D .

Uživatelský avatar
sikytator
Příspěvky: 4
Registrován: 30 dub 2013, 02:00

#22 Příspěvek od sikytator »

To ohryzek36: Ahoj, mel bych na Tebe prosbu o radu. Resime ten samy problem co je popsan v tomto vlakne, ale u masiny "Krups 889". Zdedili jsme ho na pobocku s tim, ze kdyz si ho dame do 1500,- dohromady, muzeme si ho nechat. Autorizovany servis si nechal zaplatit 1tis za vycisteni a udajne serizeni (pouzili ocividne kapsle, mlynek rozebrany nemeli) a protoze i nadale trval problem, kdy nekdy kavovar kafe udelal a nekdy ne, nastvali jsme se a rozebrali ho sami. Postupne jsme vse vycistili, prezkouseli a nakonec diky tomuto vlaknu zjistitli, ze se pricpava vyhazovac pod mlynkem, tzn. kavovar nakonec vyhodnoti nedostatek kafe. Nemohl bys mi poradit, kde sehnat pro tento typ ten plastovy kus s lopatkami ? Vymena celeho mlynku je draha a s tim me sef posle nekam ...
Diky

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#23 Příspěvek od ohryzek36 »

Na tento mlýnek to moc dobře sehnat nejde - jednoduše řečeno toto presso není přímo od Krupsu (t.j. od SEBu), ale výrobce je Jura - vyrobili to švýcaři a pro Krups to jenom přeznačili (docela běžný postup). Takže se dají použít díly pro mlýnky použté v espresech zn. Jura - kde se dají sehnat v tuzemsku, to nevím (nabídky eshopů se omezují maximálně na nádobky a podobné blbiny), němci to mají např. zde - akorát se dá sehnat celý mlýnek nebo jenom mlecí kameny :? .

Jestli to ale ten kávovar vyhodnocuje způsobem, že po namletí kávy do spařovačky tuto kávu zpresuje, tak 1-2 vteřiny čerpá a pak se na to vybodne, tak by to mohly dělat i ty mlecí kameny - ale to by už mělo jít poznat na první pohled (občas bývají dolámané zuby a sjeté plochy, kde jsou kameny nejblíž sobě). Párkrát jsem to nějak opravil použitím kamenů z jiných mlýnků (jako horní kámen se dá občas použít jeden z Krupsů řady XP nebo EA, ale musí se trochu snížit na brusce), ale pomáhalo to jen tak v polovině případů.

Jednoduše - moc s tím asi nepomůžu :( .

Uživatelský avatar
sikytator
Příspěvky: 4
Registrován: 30 dub 2013, 02:00

#24 Příspěvek od sikytator »

Jj, popisujes to presne. My jsme postupne otestovali, ze pokud je vysoka hrubost mleti, dost casto vyhazi dostatecne mnozstvi kavy a preso udela - ale neda se pit, protoze skrz tu hrubou kavu jen protece. Kdyz dame jemnejsi mleti, ma problem to vyhazet a vyhodnoti malo kavy (staci trosku prisypat bokem a uz funguje). Mlynek je sjety, ale vylamane zuby nema. Byl na maximalni jemnosti a presto slo hrube kafe. Vyresili jsme to trosku "prasacky" a ty kameny pritahli bliz (jak je tam to plastove kolo s dirkami po obvodu, lze ho jeste kousek posunout). Kafe je ted jemne, ale nadobka pod kameny se zahlcuje. Nevim jak to vypada v idealnim pripade, ale ted je kafe tlaceno pred sebou jako kdyz hrnes snih. Tipuju, ze za idealnich podminek vyletava ven, nebo se pletu ?

Uživatelský avatar
sikytator
Příspěvky: 4
Registrován: 30 dub 2013, 02:00

#25 Příspěvek od sikytator »

To ohryzek36: Tak jsi mel pravdu ... problemem jsou opotrebene kameny -> nezvladne namlit potrebne mnozstvi kavy :-( Investovat do toho nechceme, kdo vi co by odeslo za mesic. Nemohl bys mi poslat navod na prodlouzeni doby mleti ? To by to teoreticky mohlo vyresit. Pokud ne, masinu odepiseme.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#26 Příspěvek od ohryzek36 »

Návod ti bohužel poslat nemůžu z jednoho prostého důvosu - žádný neexistuje :? . U těchto press (Krups F889xxx) se dala nastavovat hmotnost umleté kávy (mělo by to být 7g na 1 hrnek normální kávy) jenom posunováním kamenů blíž nebo dál v mlýnku - tj. to, co jste už zkoušeli.

Je sice možné, že se to dá nějak přenastavit přes servisní rozhranní a PC (vývod na připojení kabelu je vpředu vlevo nahoře), ale s tím nemám zkušenosti - odpovídající technika stojí přes 10000kč a na těch pár press, co toto rozhranní používají se to nevyplatí. Mám ale k tomu programu návod (ze zvědavosti jsem ho prošel) a nevzpomínám si, že by se v něm dala přenastavit doba mletí.

Takže můžeš buď mlýnek přenastavit a pít kafe takové, jaké to dělá, nebo používat jen namleté kafe, nebo presso odepsat - nic víc už neporadím.

Uživatelský avatar
sikytator
Příspěvky: 4
Registrován: 30 dub 2013, 02:00

#27 Příspěvek od sikytator »

I tak diky za pomoc :-)

Uživatelský avatar
40Pavel71
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#28 Příspěvek od 40Pavel71 »

Zdravím, prosím o pomoc Krups 8050. Pustil jsem se do výměny lopatek vyhazovače, ale nemohu vyndat mlýnek. Odšrouboval jsem 2 šroubky co mlýnek drží shora, ale mlýnek drží zespoda za dráty. Můžu jen trochu nadzvednout. Rada?
díky
Pavel

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#29 Příspěvek od ohryzek36 »

Odpojit ty dráty od elektroniky - nic jednoduššího snad nemůžu poradit...

Uživatelský avatar
40Pavel71
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#30 Příspěvek od 40Pavel71 »

Díky za opravdu rychlou odpověď !
To bych rád, ale já ty dráty ani nevidím. Jak jsem psal, mám sundaný jen horní a přední kryt. Mlýnek je v pravém zadním rohu, takže přes rozdělovač ho nevidím ani nemám přístup k drátům, co jsou asi zespoda. Takže je to asi otázka, co jestě a jak musím z vnitřku vyjmout, asi ten rozdělovač? Odpojit trubky?
Díky za radu, takhle daleko jsem ještě z demontáží nebyl. Nerad bych něco zničil, nebo budu krom lopatek řešit další problém.
Pavel

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“