TV Color Brožík vers STB

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

A proč to nezapojíš, jak jsem ti napsal já a rnbw? 8O

To video (VCR) ti sežere víc elektriky než ten STB a ještě bude obraz horší, než při propojení AV 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Petr7
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2006, 01:00
Bydliště: jižní čechy

#17 Příspěvek od Petr7 »

Ano,až koupím tu redukci scart/din.6 tak to tak zkusím.Aby jsem se přiznal tak tuhle možnost jsem jen přelétl a zkusil to VCR neb jsem hop měl po ruce.Ale díky ještě jednou.Kdyby to tak šlo tak je to super.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

A proč by to tak nešlo?
Já to sice nezkoušel (s touto konkretní telkou), ale možná bude ještě nutné omezit amplitudu videosignálu (rozsypaný obraz) - tak jak se tu často psalo ve spojitosti s propojováním různých krámů z Asie se starými tesláckými telkami.
Ale to už si lehce najdeš :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Petr7 píše:Tak jsem dnes zkusil zapojení přes videorekorder.... Video se mi na TV objevilo, ale signál(obraz) z STB jsem už na TV neměl. Takže takhle to asi taky nejde a nebo jsem to udělal blbě....
Jistě, to video musí být přepnuté na příslušný AV vstup, jinak ti do něj nejde ze settopboxu signál.
Ale přímo přes AV vstup televize je obraz o poznání kvalitnější, protože jak modulátor videa, tak v televizi kanálový volič, mezifrekvence a detektor, pokud signál vysloveně nezdegradují, určitě z něj lepší neudělají.
Pokud by se televize sama nepřepnula ovládacím napětím ze settopboxu do režimu AV, což nelze vyloučit, protože některé settopboxy i satelity pracují s dvojím ovládacím napětím (5V pro formát 16:9 a 12V pro formát 4:3), zatím, co videa jen s jedním, a to 9-12V.
Protože Brožík na 5V pravděpodobně nebude reagovat správně, rozhodně si neumí přepnout formát obrazu (vhodný poměr stran se zvolí na settopboxu), nezbude, než v televizi odpojit vodič od pinu 1 a připojit k pinu 5 konektoru. Tím se televize přepne do režimu AV trvale a bude jí jedno, jaké přepínací napětí jde na pin 1 zvenčí.
Konečně analogový vstupní díl ta televize patrně už potřebovat nebude.

Uživatelský avatar
sestra6
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#20 Příspěvek od sestra6 »

Taky jsem dělal šňůru Scart-DIN, ale nechodilo mi to automatické přepínání napětím ze SET-UP Boxu. Tak jsem v TV odpojil tento ovládací vstup od konektoru DIN a připojil přímo na +, takže je TV trvale přepnuta na vstup DIN a běží v pohodě.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#21 Příspěvek od ok1hga »

masar píše:Myslím, že AV vstup je podmíněn zapnutím 8. předvolby.
tato předvolba pouze mění časování synchronizace, potřebné při spustění videa. (jinak tam lítaly pruhy . . .)
u TV s elektronickým přepínáním kanálů to bývala předvolba "0", nebo se přímo jmenovala video . . .
A přitom to bylo přes modulátor do anténího vstupu.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“