Policie v Praze a vysílačky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Však je to taky stálo hromadu vlasů na hlavě, než to začalo rozumně chodit. Ze začátku měli sice v ruce supermoderní vysílačku, ale v druhé ruce to zálohovali mobilem. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Děkujem za informace..Koukám že se z toho stane možná zajímavé vlákno..

Netušíte, jaké vysílačky se používají v MHD a jestli je to taky kódované

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Ještě když jsem měl Icom ICR5-ku, tak jsem poslouchával brněnský dopravní podnik. vysílal, co si tak matně vzpomínám, kousek pod sdílenýma kmitočtama městské policie a služeb.. Proskenuj si pásmo 460MHz.. Tabulky s frekvencama jsem stratil při havárii externího úložiště.
Pak si dál pamatuju, že na těch 460MHz pásmu se daly chytit kmitočty asi energetiků, bezpečnostních služeb, a nad 466 byly NMT mobilní sitě (nešifrované, v současné době tam běhá CDMA internet od O2 )..
Otázkou je, zda tu vůbec zveřejňovat na veřejným fóru konkrétní kmitočty..
On ten Icom byl na takový slídění dobrá věc. Nastavil jsi od - do, krok a automatický ukládání do pamětí. Nechal jsi to běžet celý den. Pak jsi si to přes počítač popsal a setřídil. (já si na to vyrobil CAT kabel). Pak už jen skenuješ paměťový pozice... A později už to přestane bavit, protože tam slyšíš pořád to samý.....
Jinak si uvědom, že já skenování prováděl tady v Rosicích a okolí. Pražský dopravní podnik může využívat jinou technologii. To samý platí o sdružených službách pro služby a městskou policii..
Apropo: před chvíli jsem někde našel bandplan, jehož aktuálnost neznám.
Můžu předat, ale asi bude lepší, když si ho stáhneš sám:
http://www.ulozto.cz/xDi9Zve/bandplan-xls

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

díky

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Blahé paměti jsem posouchal sanity, policii a asi i něco dalšího v mezipásmu VKV. Našel jsem to náhodou v autě na Hitachi rádiu když jsem ladil, co budu poslouchat. Mělo nějak divně posunutý začátek "západní" normy a na hned na tom kraji jsem chytil v Praze sanity. Doma se to dalo pro změnu poslouchat na tuneru Tesla 3603A. Tam jsem přišel na to, že když stisknu obě tlačítka pro volbu normy dostanu se krásně do mezipásma. A ty debaty police, ty byly opravdu výživné. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

Věřím!!

Uplně si umím představit hovor, tak co kolego zajdeme na pivko :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Úplně něco jiného, tohle tam opravdu nebylo. Do dneška mi utkvěl v paměti popis pachatele pokusu o znásilnění. Motal se jim v ulicích někde kolem václaváku. Po zoufalých pokusech řídícího o nějaký použitelný popis to bylo zakončené hláškou:"nejlíp ho poznáte podle toho, že nemá kalhoty" :D Ty totiž zůstaly na místě pokusu. On i ten jejich žargon byl úžasnej, pamatuji si třeba výzvu aby si ke zpacifikování agresivního opilce vzali zviřátko. A bylo toho daleko víc, jenže je to dávno, paměť moc neslouží a co kdybych ještě vyzradil nějaké tajemství :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#23 Příspěvek od Artaban001 »

Na poslech v "mezipásmu" se hodilo rádio, který mělo varikapový ladění (Tesla Alto např). Stačilo poladit trimry u šmiťáku a pásma se přehazovaly třeba až nad 89MHz. Některý rádia používaly pro přepínání pásem speciální potenciometr s dělenou dráhou (půlka je pro jedno pásmo, druhá půlka je pro druhý). Tam byla sada trimrů pro "usazení" rozsahů. Další varianta byl speciální IO (Schmittův klopný obvod), který při dosažení určitého napětí na běžci potenciometru přepnul pásmo elektronicky. Tam se to upravovalo jednodušeji. A radiomagnetofon SAFÍR se mi upravil na mezipásmo sám, protože byl laděný Kondenzátorem v rozsahu 66 až 104MHz. Mezipásmo bylo umlčeno kontaktem a vačkou, který umlčela přijem. No a mě odpadl jeden drátek od kontaktu a umlčení nefungovalo
Dneska si stačí u některých MP3 přehrávačů dát při rádiu japonskou normu a rozsah se navolí na mezipásmo. Ale dnes tam nic není..

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#24 Příspěvek od monterjirka »

Artaban001 píše:...
Dneska si stačí u některých MP3 přehrávačů dát při rádiu japonskou normu a rozsah se navolí na mezipásmo. Ale dnes tam nic není..
68 - 71 MHz (bývalé pásmo OIRT) dnes mimo jiné využívá bezdrátový rozhlas BMIS
74,725MHz - Kryštof 07 - domluva letecké záchranky v Plzeňském kraji s pozemními "kolegy"
77,025MHz a dál - sdíláky, tzv. "čtyřmetr", občas se tam ještě někdo ozve, i když by neměl
kolem 82 - 83 MHz - některé sanitky, které nejsou v systému IZS

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od CZJKP1 »

Mi neříkej že se vysílá v OIRT, já to pásmo chtěl na něco ilegálně využít!!! Ku*va dop*dele!!!! Potřebuju frekvenci 70-74Mhz a míň si nemohu dovolit!!!! Protože nesmí druhá harmonická do leteckého pásma :(...

Co používají ve vlacích, tam mají ještě Tesla VR v těch starých vagonech??

A ještě jedna věc, netuší někdo kde vysílají autobusy, mají tak taly kecaphone a občas vidím že se s tím baví z kolegama :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“