Prosím o radu - EL34 Bias

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Thales »

Docela by mě zajímala nějaká literatura k tomu přechodovému zkreslení u těch elektronek. U tranzistorů v B třídě je to jasné, tam je to dané nelinearitou přechodu a napětí při kterém se tranzistor otevírá. Není mi ale známo že by elektronky měly něco podobného. Nebude tam to přechodové zkreslení způsobeno spíše nastavením invertoru a jeho sladěním s koncovým stupněm? Může mi to někdo vysvětlit nebo mě odkázat na nějakou literaturu kde je to podrobně rozebráno?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Ty snímací odpory tam potom nech . Porovnej si vzniklou záporku s rozkmitem vstupního napětí , je prostě zanedbatelné . A napětí po nikom nechtěj , kdyby to bylo o tom , tak by profíci v Tesle tenkrát to napětí stabilizovali a nedělali by výrobu složitější o nastavování . Jsme asi na stejném rozptylu , jako u nabíjení aku . No a pokud tento zes bude v sále na bigbítu , tak není člověk ten , který by rozeznal nastavení 30 nebo 70 % . Já dávám , vzhledem k šílené nekvalitě EL34ek co nejméně , už jen proto , aby s tím zesem nebyli se špatnou lampou zase hned u mne . :D PS-mám tři kousky 130 pod stolem , ale žádné lampy , takže nejspíše pojedou k sešrotování .

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od thunderstrike »

to BOBOBO:
Kdyby ses chtěl nějaké 130tky zbavit,měl bych zájem, lamp tu mám hromadu :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Nejsou mé , majitel se již skoro rok rozmýšlí , zda lampy koupit ...

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od thunderstrike »

Aha,no tak kdyby náhodou ,tak bych jednu uživil :-)

Uživatelský avatar
sanoch
Příspěvky: 407
Registrován: 04 led 2012, 01:00
Bydliště: Volyně

#21 Příspěvek od sanoch »

Dobrý den,
Kdyby se majitel 130 rozhodl se jich zbavit, určitě bych měl o ně zájem.
Děkuji.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od CZJKP1 »

Já jsem koupil výhodně 8Ks fungl nových Tesla EL34 cena asi 300Kč/ks, poslední kusy zn. Tesla dělané už na slovensku (Dnes JJ).. Music 130 tu mam taky, dal jsem za ní 1600Kč, hraju na ní u počítače. Možná bych koupil ještě jeden kus abych měl konečně vysněné stereo :D nechceš prodat???.. Pravdou je že spíše pasu po 2x Mono 130 jenže to nemohu sehnat a posledně jsem našel nabídku ve zkončených aukcích, kde to nikdo nekoupil a počátěční cena 1000Kč za oba, jenže už to prý prodal, no kdybych v danou chvíli měl, dal bych za kusy mono 130 určitě i více jak 2 litry!

Ty korekce v Music 130 nic moc, jenže překuchávat se mi je nechce, to je škoda proto pasu po těch dvou Mono 130 a vlastním korekčním stupněm osazeným elektronkama.

PS: lampy nejsou na prodej, tak se mi ani neptejte :wink: To mam do rezervy na mou Music 130 a doufám, že mi tato zásoba do konce života vydrží!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od CZJKP1 »

Neměly by jste prosím někdo na prodej výstupní a síťová trafa z MUSICů nebo vraky MUSICů...?

Chtěl bych si konečně postavit vlastní zesilovač, a zjistil jsem, že nechat namotat trafo vyjde na stejný peníz, jako koupě celého, zachovalého Musicu na aukru, kde mám ještě v ceně trafo síťové. Ovšem takovýto postup je příliš destruktivní a drastický a koupit dva music abych z nich ty trafa vykuchal se mi zdá škoda!

Nejvíce bych uplatnil dva kusy VT do Music 70 a síťové trafo do Music 130

Pokud někdo má, tak nabídněte


BOBOBO: Moje Music 130 má určité ,,kosmetické vady" takže kdyby měly jít ke sešrotování měl bych zájem, abych udělal z více kusů něco v zachovalém stavu

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Kaca »

Popis nastavení předpětí pro EL34
Přílohy
Výstřižek.PNG
(34.91 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#25 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

CZJKP1 píše:Já jsem koupil výhodně 8Ks fungl nových Tesla EL34 cena asi 300Kč/ks, poslední kusy zn. Tesla dělané už na slovensku (Dnes JJ)..ma.
...
A to jsou co za zázraky, to se nejdřív celá fabrika Tesla vyvezla na Slovensko i s perzonálem, tam vyrobili "poslední Tesly", pak tu fabriku zrušili, lidi vyházeli a postavili novou továrnu JJ ?

Uživatelský avatar
eiffel
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2013, 01:00

#27 Příspěvek od eiffel »

Ján Jurčo (JJ)- majitel firmy skutečně převezl zbylé zařízení z Rožnova. Výrobu však obrovsky rozšířil, konstruují a vyrábí stroje od žíhání žhavících vláken, přes jejich dělení pomocí kamer až po vakuování turbomolekulárními vývěvami. Je to krásný pohled - vedle historických zařízení supermoderní ...
Jen skládání systému elektronek je stále ruční práce.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás!
Tady je odkaz na nastavení od pana Webera: http://www.webervst.com/tubes1/calcbias.htm
Je to celkem dobrá pomůcka myslím :D

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#29 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Kaca »

OK. Díky! :beer:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“