Tlačiareň HP deskjet 3650,z kadial je tento filc.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jjilek »

To se občas stává, že je vyžadováno originální instalační CD od Win. Pokud nemáš OS na černo, tak to není problém.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#17 Příspěvek od tiktak1953 »

Aj tu mi to pyta subor hpfmom09... z diskuhpCD,nie z winXP .
Neda sa poslat instalacka cez email?Ak ano ,mohol by mi ju niekto poslat?Thanks!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jjilek »

Napiš na podporu HP do Prahy, snad Ti poradí nebo soubor pošlou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 5&sw_lang=

Pokud to chce nějaký soubor, tak musíš tu cestu odkázat na to místo, kde máš rozbalenou tu instalačku. V tomto případě někam na harddisk. Z XP to asi nebude nic chtít.
Jinak jsem to zkoušel spuštěním toho staženého souboru 3600_csy_win2k_xp.exe (27 MB) a normálně to šlo. Napsalo to, že nemám mít tiskárnu připojenou a potom ať ji připojím. Tiskárnu mám ve skříni, tak jsem dál nepokračoval, ale vím, že to tak šlo stejně (kdysi).

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Vdaka pani vecer skusim.Az v polovici instalacii(pri konci) to pytalo tu cestu k suboru hp z CD.
Toto som urobil dobre,ked som dal ten stiahnuty subor dole v lavom rohu za 1.) otvorit 2.) v dalsom okne spustit a uz potom to robilo same.Bolo tam aj pripojit tlac.a zapnut ju po english.Nikde som nic neukladal ako sa niektore subory ukladaju napr. na plochu ,nerozbaloval potom ten subor exe po otvoreni!Tu som to robil ako som napisal ,ci to bolo dobre to neviem.Ale robilo instalaciu ako pri druhych instalaciach.Co vy na to?
Z XP to nechce nic to viem.Urcite to nechce instalacne CD,bola by to blbost ked to stahujem z netu!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

To je bežné, že inštalačka nevie niečo nájsť. Treba to pohľadať niekde v podpriečinkoch kde sa inštalačka rozbalila (určite to tam je), a nasmerovať to na ten súbor (keď pýta CD, píše ktorý súbor chýba, je tam tlačítko "nájsť".

Neviem či to bolo s touto tlačiarňou, ale raz stačilo v ceste k súboru prepísať "sk" na "en". Akosi totiž zabudli niektoré súbory v Sk pribaliť.

Napíš ako to dopadlo, prípadne napíšem step-by-step návod.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#22 Příspěvek od tiktak1953 »

Takze ,aj syn ktory vie dost stahovat,instalovat to nevedel z tadial.Ja som takto stiahol uz daco,ale teraz toto mi nejde.Vyhodilo mu neaku chybu ako aj mne 1058 ci ake to bolo cislo.Bol tam pri tom cisle pocitac,dole prazna kolonka.Ak mozes daj ten postup,od tadial ako je subor stiahnuty,a dole v lavo je to vypisane.Zacni tym ,kde treba kliknut ci na ten trojuholnik vedla nazvu toho suboru 1x lav.mysov ,alebo na tu cast kde je vypisany ten subor.Asi je to jedno?Niekde v postupe robim chybu,a inac to nezistime.Az sa ti bude chciet potom .Pocitacov aj tlaciarni mame dost,len tento mam v dielni kde mam tlac. HP3325 ale po par strankach odmietne mnov naplnene kartridge!Karttridge mam dost, co mi ludia dali, len su velmi zasusene,aj trisky pos...! Vdaka,Cav
-----------------------
Nenaucil som sa zatial ten postup,ako ulozit subor na plochu ,alebo v novej zlozke,ci ako sa to vola,aj ked som to videl par krat na rychlo!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PotPalo »

Postup pre Windows XP (důležité: máš XP alebo iný Windows?)

Odpoj tlačiareň, odinštaluj nefunkčné ovládače ktoré ti nejdú (ak sa nainštalovali):
Start-Ovládací panely-Přidat nebo odebrat programy - hladaj niečo ako HP printing support, DeskJet 3600 series driver, a pod., tiež v
Start-Ovládací panely-Tiskárny a faxy

Teraz tá inštalácia:
1.) Vytvor si na ploche nový priečinok (pravé tlač.myši na volnom mieste plochy, Nový>Složka), pomenuj ju hp3650.
2.) Stiahni tento súbor http://ftp.hp.com/pub/softlib/software2 ... xpinfu.exe
do toho priečinku (klik na odkaz, uložiť..., prípadne pravý klik, uložiť cieľ odkazu ako...). Je to asi 8,4MB.
3.) V tom priečinku dvojklik na ten súbor, rozbalí sa.
4.) Teraz pripoj a zapni tlačiareň, mal by naskočiť "Průvodce nově rozpoznaným hardwarem", a čakať. Ak nenaskočí, alebo sa začne niečo samé inštalovať, znamená to že niekde ešte ostali staré ovládače, ktoré to inštaluje. To je menší problém, nepokračovať, napísať sem.
5.) Klikni "Ne, nyní ne", další, klikni "Instalovat ze seznamu či daného umístění...", další, označ "Při hledání zahrnout toto umístění", vedľa klikni Procházet, preklikaj sa na hp3650\3600\enu\drivers\win2k_xp (obr.1), OK.
Klikni další, malo by to začať inštalovať. Ďalej neviem spaměti, napíš ak to bude niečo chcieť, prípadné nenájdené súbory nasmerovať na príslušný podpriečinok v hp3650, sú tam, napríklad spomínaný hpfmom09.hl_ je v hp3650\3600\enu\drivers\com_lang
Přílohy
obr.1.png
(14.25 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#24 Příspěvek od tiktak1953 »

PotPalo vdaka za namahu,boli s tym aj tak problemy.Tlac mozem rozobrat,myslel som ,ze gumicka co berie papier je este dobra,mala drazky aj som ju vycistil,ale nieje!Musim to rozobrat a opravit,slak ma trafi!Cav.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#26 Příspěvek od tiktak1953 »

Nannasim ,ak mozes napis prosimta co je na tej stranke?Nahradne diely do tlac.Ten filc som uz zistil kde asi bol,byva na pravej strane(na lavej ho ani v jednej tlac co mam doma nemam) kde taka ohnuta paka do "S"vyhadzuje papier von po dotlaceni strany.
P.S. nevie niekto kde su nahradne diely,pripadne aj nazvy dielov do tlaciarni HP PSC 13-15,PSC 12-10,3920,3325,a podobne .Vdaka,Cav

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“