3fázový rozvod rozdělen na jednotlivé fáze

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

Rozvod

#16 Příspěvek od zenit »

Nechápem. Najprv píšeš, že každý okruh musí byť zvlášť a potom, že rozdelenie nie je možné. Tak ako to myslíš?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Hill píše:Rozděl ty okruhy už v rozvodnici a rovnou tam také zajisti rozdělení vodiče PEN (soustava TN-C) na N a PE (soustava TN-S) a tahej každý okruh samostatně. Jinak musíš revizáka ....
....Případně rozděl ten nulák na dva co nejdřív, bude ti pro každý 16A jištěný okruh stačit 3Cx2,5, pro 10A pak 3Cx1,5. Jestli budeš rozjišťovat fáze v další rozvodnici, napájej ji 5Cx4, to při hlavním jističi 3x25A stačí.
Jsou dva druhy rozdělení: rozdělení vodiče PEN na PE a N, a rozdělení odběrů (z každé fáze jeden jednofázový).
Jak vidíš, netvrdil jsem, že rozdělení není možné, ale každé z nich podléhá jistým pravidlům.
Proto rozděl PEN už ve stávající rozvodnici (jak jsem řekl, co nejdřív) a můžeš odtud v soustavě TN-S pokračovat vedením "jakoby stoupačkovým" Cu 5Cx4 do rozvodnice druhé, v níš rozjistíš jednotlivé fáze. Případně v ní může být i stykač na ovládání topení (pak tam musíš samozřejmě přitáhnout ještě ovládání od termostatu a/nebo tarifu).

To propojení rozvodnic v soustavě TN-C je sice možné, ale je předepsaný minimální průřez Cu 4Bx10 a u hliníku dokonce 4Bx16, takže v bytě přinejmenším nepraktické

Návštěvník

#18 Příspěvek od Návštěvník »

Do hodin a z hodin/el.mìr./ musí být zelenožlutý 10mm Cu, ostatní fázové bohatì postaèí 4mm Cu do 25A hlavní jistiè pøed el. mìøením nemusíš dát u bytového rozvodu vypínaè.
V bytì rozdìlíš PEN na PE a N na prodovém chránièi do 25A max. a potom již na jednotlivé sistièe podle okrù jištìní. Je dobré udìlat popis, který jistiè na okruhu je zapojen na jakou fázi.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od pentoda »

Zapomněl jsem se přihlásit. Pokud chceš tak si to nějak nakresli popiš původní zapojení a já ti to upravím a pošlu ve wordu.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“