Výber mp3 prehrávača

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

http://pc.bazos.sk/inzerat/24130889/Pre ... -karta.php
To už je lepší, ale asi taky nejde vyměnit akumulátor, což je u těchto starších přístrojů velký problém. Např. když si koupíš nový akumulátor do mobilu, tak výrobce zpravidla garantuje životnost pouze 6 měsíců.
Jinak obecně platí, že kupovaní zboží v bazaru je zpravidla nevýhodné. Leda že by se jednalo o nějaké speciální zboží, které se běžně levně neprodává (snad osciloskop, Geiger-Müllerův čítač...)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

Ten akumulátor nejde nejak ošetriť? I keď doteraz som mal za to, že veškerá potrebná elektronika je súčasťou toho akumulátora. Inak teraz sa už pýtam viac za seba.
Celkom ma provokuje toto. Tie káble mi vždy prekážajú. Ale vzhľadom ka akumulátor to bude výhodnejšie tu.

Edit, čím viac nad tým premýšľam, tým viac mi to pripadá ako hlúposť. Lepšie by bolo na hlave mať len bezdrôtové sluchátka a prehrávač v ruke.

Už keď som do toho zasnoril, navrhnite niekto niečo, čo stačí na kvalitné domáce počúvanie. Dík

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Kup si nějaký nový mp3 přehrávač v normálním obchodě. Bude mít dvouletou záruku a nový akumulátor v dobrým stavu.
Ten akumulátor nejde nejak ošetriť? I keď doteraz som mal za to, že veškerá potrebná elektronika je súčasťou toho akumulátora. Inak teraz sa už pýtam viac za seba.
To může být různé, ale furt je nejlepší měnit akumulátor tak, že prostě zakoupíš nový AAA aku, vložíš a je to. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1[/b]

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#19 Příspěvek od Duvsan »

Vraciam sa k téme, doprial som si konečne solídnejšie sluchátka a kŕmim ich z mobilu, chce to schopný prehrávač. Prednostne niečo, čo vie vylepšiť mp3. Top sú vraj COWON, ale aj patrične drahé. Uvažoval som o SONY, ale vraj chyba. Neviem. Je tu niekto, čo má prehľad? Ď

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Existuje i jedno česko-slovenský fórum, který je věnovaný podobný problematice (skoro) celý - říká si "AV-mánia" a najdeš ho na následující adrese: http://forum.avmania.e15.cz/
Za sebe můžu jako dobrej mp3 přehrávač (s displejem, ale bez videa) s dost dlouhou výdrží a víc než solidní kvalitou doporučit SanDisk Sansa Clip, kterej už se bohužel na krámě neprodává, ale jeho "nástupce" SanDisk Sansa Clip Zip se slotem na microSD kartu je mu víc než důstojným zástupcem. Dělají se verze s interní pamětí 2, 4 a 8GB plus to, co bude na microSD.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#21 Příspěvek od Pikofarad »

kdyby se ti podařilo sehnat na inzerci iRiver 195tc,tak ho ber,lepší zvuk jsem nezažil.S PX 100 je zvuk ohromující.Je na jednu tužku AA.Na jednu AAA je iRiver T60,ten je taky dobrý,ale na 195tc zdaleka nemá.
IRiver nějak zmizel z našeho trhu,škoda,dělali spolehlivé mašinky.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#22 Příspěvek od Duvsan »

Sluchátka mám Beyerdynamic DTX 71 iE a som namlsaný, časom kúpim niečo ešte lepšie. SH PX100 bol veľký omyl. Poďme k hranici audiofilov.
AV-mániu poznám, zabudol som. Popozerám.

Ekkare, vie to vylepšiť mp3? Chcel som to riešiť úpravou v počítači, pamäťového miesta je dosť, ale prečo nie rovno prehrávačom.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#23 Příspěvek od Pikofarad »

Duvsan píše:SH PX100 bol veľký omyl
Tak to ti někdo prodal fake PX100,nic lepšího v té cenové relaci neznám.Na aukru se jeden čas prodávaly falešné senny i kossy.Nejvíc porta pro a cx300.Taky zmiňované PX100

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#24 Příspěvek od Hydrawerk »

Pikofarad píše: IRiver nějak zmizel z našeho trhu,škoda,dělali spolehlivé mašinky.
Kurník, je to pravda. http://iriver.heureka.cz/mp3-prehravace/
Mám pocit, že MP3 přehrávače byly nahrazeny mobilními telefony... I já mám už dva roky Nokiu X2-05 s 8GB kartou a celý mě to stálo cca 1500 Kč. Dnes už dovede přehrát MP3 skoro každý levný telefonek. http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-108/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Dokaze. Ale v akej kvalite?
Druha vec je "kvalita" MP3 suborov. Tie stiahnute su casto uplny odpad a neviem si predstavit pocuvat to s kvalitnejsimi sluchadlami. Takze jedine kupit si CD a robit vlastne MP3. A uplne najlepsie je prehravat to priamo z CD.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo, ale zdá se, že zákazníci po kvalitě moc nejdou. Proto skončilo S-VHS, Video 2000 a další technologie jako Blu ray, SACD nebo DVD Audio taky moc nejdou na dračku.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#27 Příspěvek od TAKJAN »

Stahuju v CD kvalitě, pak minimálně! 320kb/s, radši FLAC. Poslouchám na Emgeton Cult. Má 8Gb a místo na další mikro SD 8Gb. Nemyslím, že to hraje špatně. Navíc to používám v autě jako zdroj audio systému a dobrý..

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#28 Příspěvek od Pikofarad »

Hydrawerk píše:Jo, ale zdá se, že zákazníci po kvalitě moc nejdou.
Náctiletým stačí repráček pištící chrchláček z mobilu a starší nemají čas poslouchat kvalitu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“