Výroba hrotu pro SMT minivlnu

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od piitr »

Davidus píše:mám ho zas otočit zpátky a zapájet bezolovem? :P
Jo, ale otoč ho břichem nahoru.

Jinak, všechna čest, máš to moc hezký.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Davidus píše:jinak na tohle existují speciální dutinkové hroty. jejich výhodou oproti Tvému řešen je že mají lepší odvod tepla.
Slovo "dutinkový hrot" jsem nikdy neslyšel, nám v labinách na FEI vždycky dávali "minivlnu" či "mikrovlnu", nicméně v praxi je to stejný, jenže je to drahý jak čert.

Ten můj cinch je měděnej a pokov ho chrání proti rychlé likvidaci cínem. Vybíral jsem pečlivě. Ale účel je jinej - já se spíš vrtám ve VF technice , kde jde o jiný parametry než odvod tepla. Ten obrázek byl jen illustrační a deska pokusná. Konkrétní foto (pokusného) originálu přiloženo.

Výrobci pouzder ví velmi dobře, jaký vývody použít, aby bylo vůbec pouzdro pájitelný, na něco ten plochej hrot stačí a někdy roztaví všechno kolem.

P.S. Bezolovo na vás číslo 2. :D :D :D
Přílohy
cxa_orig.jpg
(69.71 KiB) Staženo 89 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#18 Příspěvek od Hydrawerk »

Davidus píše:hrot "šroubovák" a k tomu smrkanec nějakého tavidla
No nic chlape, jseš dobrej. Určitě to chce slušný cvik.
Kdežto s dutým hrotem jsem se naučil pájet smd IO raz dva v jakési firmě na pohovoru. Měli tam páječky PACE. Možná tuhle: http://www.paceworldwide.com/products/s ... ering-iron
Škoda, že na domácí použití se něco podobného koupit asi nedá a např. dutý hrot do páječek Solomon nebo Tesla ERS50 zcela prevděpodobně koupit nejde.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Habesan »

Na domácí použití by bylo nutné zvládnout (podomácku) technologii poželezování mědi, jak už jsem zmínil v jiném vláknu. Pak si můžeš obrobit tvar jaký chceš.

Po pár pokusech jsem to odložil na neurčito. Chtělo by to nějakého zkušeného chemika.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Davidus píše:Isopropanolem nečistit, dělá to matné spoje, raději "univerzální ředidlo" chvilku to drbat zubním kartáčkem nebo takovou tou štětičkou do ucha a utřít papírovým kapesníkem - ono se to krásně vsákne a na plošňáku nic nezbyde.
Mimochodem, čemu říkáš univerzální ředidlo ? Já tady mám dokonce speciální "odstraňovač tavidel", ovšem jeho účinky se projevily napřed tím, že mě rozpustil chlupy na kartáčku na zuby a ten smrad... :D

Takže na malý věci raději isopropanol a UZV čističku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od txx »

Dobrý nápad na výrobu mikrovlny:D
Co na těh hrotech je tak drahého že ho většinou najdeme až v nabídce profi pájecích stanic ?

Odpovědět

Zpět na „Teorie“