Regulace otáček jednofázového motoru

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

omega001 píše:http://www.hadex.cz/w814-univerzalni-re ... tavebnice/ zkus něco takového
Jéžiš to to zas bouchlo...!!! Od začátku se tady řeší, že ten motůrek S VYSOKOU PRAVDĚPODOBNOSTÍ NENÍ komutátorák (kterej jde fázovou regulací řídit), ale pravděpodobně ASYNCHRONNÍ s kotvou nakrátko, kterej bez měniče frekvence prostě regulovat NELZE... - a přijde sem chytrák moudrej jak Seznam.cz pod útokem ruskejch hackerů a navrhne fázovej regulátor...

Ku*va lidi to neumíte nejdřív číst, co napsali ti před váma, než sem položíte takovou pitomost?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mě na tom regulátoru z Hadexu fascinuje hlavně ten kovový vypínač. Doufám že je kovový i potenciometr. Nechápu že někdo může něco takového prodávat.
I krabička vypadá, že je vyrobena z toho příšerného lámavého plastu, z jakého jsou všechny krabičky z GM.

O rozsahu regulace do 50 % ani nemluvě.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#18 Příspěvek od helios »

Budem sa už znova opakovať. Na malé asynchroňáky sa mi nmohokrát osvedčilo dať do prívodu tlmivku zo žiarivky podľa príkonu motora. Nedá sa to síce regulovať plynule, zato to funguje spoľahlivo. Ventilátorov mám viacero takto zapojených, nehučia a fučia pekne piánko. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“