záhadné tlačítko

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#16 Příspěvek od vicious »

Yarda1: s tým zvončekom je to naozaj tak jak píšete: viď http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=24926

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#17 Příspěvek od ok1hga »

EKKAR píše:o gumách a zeleným vojenským mozku by se dalo vyprávět . . .
my měli na "Stálé Radiové Stanici" zase telefon do státní sítě, ale měl zapečetěný číselník a devěťák ho každý den kontroloval . . . jestli se nevolá ven . . .
Jenže co bychom to byli za radisty, uměli jsme MORSE a vyťukat požadovaná čísla kolíčkem na "zavěšení" sluchátka prostě nebyl problém . . .
Ti blbouni se pak divili, kolik ten telefon stojí peněz . . .
. . . za celou dobu co jsem tam sloužil nikoho nechytili.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Co si pamatuji, tak jsme kdysi na ředitelství státního podniku měli tyto telefony s tlačítkem. Nevím, jestli byly zapojen jen 3 dráty nebo 4, ale to asi bude jedno.
To tlačítko mělo 2 funkce. Při té první se stisklo a vytočilo se interní číslo v podniku a dalo se mluvit ať si vezmou hovor, že někdo volá je nebo po vytočení jen položit. Při té druhé funkci se tlačítko stisklo vícekrát (víc než jednou) a ozvala se spojovatelka podnikové ústředny a té se řeklo co a jak (omyl či přepojení jinam - některá čísla věděli jen ti praví).

Taky si pamatuji, že později při zavádění vytáčeného internetu se dalo vytočit to "správné" číslo, použít správné přihlašovací jméno a heslo a internet byl zdarma, ale muselo se to omezovat na necelou hodinu kvůli kontrole. Později se to zrušilo. :cry:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Po plysakku se zacaly predelavat ustredny z analogu na digitalni. Obrovska nevyhoda teto zmeny byla ze se zacaly mistni hovory pocitat na minuty. Ale "nase" ustredna tomu dlouho odolavala. Jeden hovol byl zaplacen jako jeden impuls, a kecalo se v klidku, zadny fofr. S prvnim pc prisela i chut na internet . Jedina moznost vytacene pripojeni. Diky tomu ze byla nase ustredna analog, pocital se jen jeden impuls za pripojeni, coz byla cena jako mistni hovor. Tak jsem byl na netu nekonecny cas. Bylo lepsi tam byt treba dve hodiny nez se pripojovat a odpojovat. Kolikrat jsem mel doma problem ze nekdo chtel volat. Tim ze jsem byl na internetu se k nam taky nikdo nedovolal. Jo to byla doba. Po nekolika mesicich surfovani pomalu zadara, se nase ustredna zmodernizovala. A zacal jsem platit za cas straveny na netu. Kurna to jsem prskal pri rychlosti nekolika kb/s. Teprve tehdy jsem poznal jaky tezky love platily ostatni za vytacene pripojeni na zmodernizovane ustredne a jak je net desne pomaly. Zacal jsem kupovat casaky kde byla cd a diky nim jsem zacal pouzivat ruzne uzitecne programy. Tyto casopisy byla studnice informaci s vypocetni techniky.Stahovat data tehda z netu, tak jsem se nedoplatil.

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#20 Příspěvek od PC01 »

díky všem, tak už je mi to jasné :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

Na vojně tedy ZVS co jsem sloužil coby špagi mě jistý mazák naučil fintu jak volat civil a meziměsto...stačilo v jednom místě zaseknout rotační ciferník...a už tam byla 0.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#22 Příspěvek od Eleman »

U nás zase fungovalo, když se točila nula, tak při vracející se číselnici ve vhodném okamžiku klepnout do vidlice.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

...Ti blbouni se pak divili, kolik ten telefon stojí peněz . . .
. . . za celou dobu co jsem tam sloužil, nikoho nechytili.
Jsem si jist že v temných dobách totáče kontráši namátkově hovory sledovali, monitorovali kdo kde kdy a za kolik ovšem pokud se řešily blbosti jako holky, pivo a vycházky tak to nechali velkoryse plavat.
Jen pokud nešlo o kontrarevoluci, OUS a rozvrácení republiky...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

To s tou vidlicí jsem zkoušel u domácí pevné linky, ještě když byla pulsní volba a podařilo se mi tak vytočit "gong oznámí patnáct hodin, deset minut, dvacet sekund... Pink"

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#25 Příspěvek od Eleman »

No byli na vojně borci, kteří dokázali u přístroje bez číselnice vyklepat celé tel. číslo vidlicí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Habesan »

Ještě zde nepadlo jméno Yvonne Přenosilová, ta to také umí.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#27 Příspěvek od konosuke »

Vrcholným kouskem techniky na vojně byl dálnopis na děrnou pásku, mašina velikosti fiatu 600, s tím se dalo komunikovat s kamarády ve zbrani po celé ČSLA v ČSSR a zadarmo.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

Habesan píše:Ještě zde nepadlo jméno Yvonne Přenosilová, ta to také umí.
To jsem uměl taky, nic na tom není. Jenom to chce chytit správný rytmus a udržet ho.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#29 Příspěvek od kevin_mitnick »

Eleman píše:No byli na vojně borci, kteří dokázali u přístroje bez číselnice vyklepat celé tel. číslo vidlicí.
Zadny problem. Kazdy radioamater nebo spojar ovladajici morseovku to zvladal na pockani. Nebyl problem ani mezinarodni hovor do Madarska pro druha ve zbrani... :wink:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“