Virtuální operátoři

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hlavně si přečtěte Všeobecné obchodní podmínky - většinou jsou ve stylu "my neodpovídáme za nic, vy platíte za vše". Abyste se pak nedivili, až vám ukradnou mobil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#17 Příspěvek od PC01 »

jo díky to se podívám, a jak by mi mohl operátor ukrást mobil?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Operátor nic neukradne, ukradne to zloděj, ale ty podmínky třeba Tesco mobilu ohledně odpovědnosti za škodu jsou takový divný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#19 Příspěvek od PC01 »

To jo, tak mě by stejně šlo o předplacenou kartu. Tak přijdu nejvýš o ten kredit na té kartě ne?
Tak i když mám 02, tak pochybuju že by mi operátor dal nějákou náhradu za ukradenej mobil nebo za ztracenou SIM kartu...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#20 Příspěvek od Eleman »

V tomto případě, nejde ani o mobil ani o SIMku (fyzicky) ani o kredit, ale o číslo.
Všichni tři operátoři (TMO, O2 i VDF) dokážou ztrátu řešit i u předplacenky (lépe pokus si registrován v jejich internetové samoobsluze), pokud prokážeš její vlastnictví.
Ze současných "virtuálů" se k tomu hlásí jen BleskMobil.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#21 Příspěvek od PC01 »

aha tak to by mě v životě nenapadlo :D
A jak by se to vlastnictví asi tak dalo prokázat?

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#22 Příspěvek od lumca »

Před asi patnácti lety, jedné rodinné příslušnici ukradli mobil s předplacenkou TWIST, u tehdejšího Radiomobilu (nyní T-Mobile). Hned šla na prodejnu operátora, tam se jí ptali kolik tam má kreditu a na jaká čísla většinou volá a kdo jí z jakých čísel nejčastěji volá. Když jim to sdělila, dali jí novou SIM s původním číslem a kreditem. Jak to dělají operátoři dnes nevím. Před pár lety jsme řešili problém s jednou předplacenou SIM operátora VDF, kterou používala paní, co pro nás dělala a odmítla ji při ukončení spolupráce vrátit, tvrdila, že ji ztratila, přitom číslo normálně fungovalo. Šlo nám hlavně o to číslo i kredit (bylo tam námi dobito něco přes litr). Tady byla situace, ale trošku jiná, protože před tím, než jsme ji převedli na předplacenku, byla to normální paušální SIMka a byla registrována na IČ. Takže stačilo nahlásit, že karta byla ztracena, operátor ji bloknul a pak jsme si s OP zašli na prodejnu, kde nám dali novou SIM, s původním číslem a kreditem. Paní zuřila, volávala na to číslo, vyhrožovala PČR (největší sranda by asi byla, kdyby tam šla podat TO, jak "slibovala" a musela by prokázat, že je vlastníkem SIM karty a doložit to třeba znalostí hesla pro komunikaci s KC, které pochopitelně neznala), ale bylo jí to houby platné. Asi byla naštvaná, že si nemůže ten litr na kreditu provolat. :D :D

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#23 Příspěvek od Eleman »

PC01 píše:A jak by se to vlastnictví asi tak dalo prokázat?
Buď registrací na webu operátora, nebo lépe zbytkem karty, ze které byla vyloupnuta SIMka, je na ní výrobní číslo SIMky, PIN a PUK.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#24 Příspěvek od PC01 »

eleman: To je dobrý nápad, vlastně mám doma zbytek té SIM karty a asi i krabici od ní.

Ale stejně: to by ji taky někdo mohl prodat i s kreditem, a pak ji nechat zablokovat...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#25 Příspěvek od Eleman »

No a proto by si měl při koupi chtít i ten zbytek po SIMce.
Na druhou stranu bych jetou SIM nekoupil. Čert ví kdo všechno má její číslo a bude otravovat. Jedině na ní přenést jiné číslo, ale to všechno při dnešních cenách nových SIM ztrácí smysl.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Bedra
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Pardubice

#26 Příspěvek od Bedra »

PC01 píše:aha a co třeba tohle? www.mobil.cz?
Mě to někdo radil že bych mohl volat levněji, ale to určitě bude mít nějáké háčky. Má smysl do něčeho takového jít?
Je to delsi dobe, ale vlakno spi....

Mam mobil.cz 2.20/min. ale hlavni vyhoda je ze internet je tam zadarmo, pomalej ale abych se nekde na ceste, na chate podival na WEB to staci. Jen vedu boj s postou, na Volny bez problemu, na Seznam se dostanu na WEB, ale pri prihlaseni se to pripojuje bez uspechu...

Ten mobil.cz ma vyhodu ze nemusim zapinat a vypinat balicky internetu a tak se me nestane ze dorazi SMS jako od o@ kduz jsem v mobilu zapnul navigaci a obratem prisla SMS zapli jsme vam balicek internet na den a kdyz jsem ho nezrusil zapinalo ho to kazdy den...

U tech virtualu je ze maji samobsluhu a co tam neni, jakekoliv dotazy jsou zpoplatnene, u mobil.cz 20 Kc/hovor. Take je sebevrazda volat do ciziny.....klidne i 100 Kc/min

Take je dobre zjistit v ktere siti bezi, jestli je u Tebe dostupna, coz na venkove muze byt problem. Mobil.cz bezi na T-mobil

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“