Ponorka QGD3-120-1 vrchný kryt.

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#16 Příspěvek od stasek »

Díky za informaci, těch 10 cm by mě vyhovovalo, chtěl bych to do vrtu, hlubokého 30m, takže potřebuji výtlačnou výšku minimálně přes těch 30 m, lepší ještě výš.důležitá je pro mně informace o tlaku. To ukostření mi nevadí. To ti odešlo to čerpadlo po vyčerpání 40m3? A bylo nové, nebo už někde běhalo? To by tedy za moc nestálo.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#17 Příspěvek od tiktak1953 »

Ano, po tolkych metroch 3.Bolo nove,kazdy rok som ju vybral ususil.Najskor tam bude zly kond.Vytlak to ma napisane asi 120m ak sa nemylim a3m3 za hodinu ,co nie je pravda asi ani jedno.Vykrutil som tie dva sroby ale tie nic nedrzia,mozno su na stahovanie vrchnej priruby,musim niekde zistit.Neviem ako dat dole spodnu cast ,kde by mal byt ten kond.Mozno je ten spodok pod ktorym je kond.tam len narazeny?Nikto nic.
------------------------------------------------
Tu je video ku podobnej ponorke.Ten spodok sa vykruca plochacom za tie tri nozky.Ja ,ze sa ten spodok vyrazí ked sa vrch stiahne.
https://www.youtube.com/watch?v=EgiOAEFfh9c

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#18 Příspěvek od stasek »

Koukal jsem na tu tvoji fotku, tam je nějaký šnek, jak to vůbec funguje?Jaký je princip čerpání?

Uživatelský avatar
crazzyhors
Příspěvky: 20
Registrován: 06 zář 2016, 02:00

#19 Příspěvek od crazzyhors »

Tak ono se to fakt vyplatí koupit nautilu kterou zakázaji prodávat protože nesplňuje základní bezpečnostní opatření co zkusit ověřenou Sigmu nebo grundfos či willo do studny se podle mne vůbec nehodí tam se dá pořídit jiný typ čerpadla stačí si prohlédnout katalog výrobce taky by stálo zvážit přidat tam elektrody pro ochranu proti chodu na sucho :-D

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Je to šnek presne taky , ako u starych ponoriek sigma.Takze tak to funguje,inac by taky tlak nedosiahli.Na nete som nasiel uz aj podobne ,čo maju obal ukostreny.
Predavaju sa aj za 100€ co je vela,tu je ta ista z mensim vykonom za necelych 50€
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 13 kvě 2017, 12:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#21 Příspěvek od stasek »

Díky, našel jsem něco podobnýho na Aukru. Koukal jsem na to video, co jsi přiložil a ta demontáž a zpětná montáž je docela náročná. Takže než to koupím, nechám si to raději projít hlavou. Nejspíš ale zůstanu u membránových typů. Jsou jednodušší na opravu.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#22 Příspěvek od tiktak1953 »

Spodok som rozobral,kond.neviem či je OK ale som nameral na dratoch tieto hodnoty na obr.co bude asi prerusene jedno vynutie!Neviem ani ako sa da dat dole vrchna príruba,na druhych ponorkach je zavlacka,tu nie.Nemam cas hladat videa.Neviete ako to ide dole.Snek sa musi dat stiahnut z tisichranu,lebo ani ten nejde stiahnut?
Přílohy
Snímek 116.jpg
(101.15 KiB) Staženo 173 x
ponorka QGD3.jpg
(233.04 KiB) Staženo 216 x
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 15 kvě 2017, 22:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#23 Příspěvek od stasek »

Když jsem se díval na to video, co jsi poslal, tak šnek je na LEVÝ závit. To video je dlouhý, ale myslím, že bys mohl mrknout na začátek, tam je část demontáže vidět.
Podle mně musíš nejdřív vyšroubovat šnek, ale nevím jak přidržíš rotor, aby se to podařilo a pak si vyrob stahovák na vytáhnutí toho litinového mezikruží. Jsou v něm závity. Tak nějaká silná pásovina se středovým šroubem a opřeš ho o důlek v rotoru a dostaneš to ven. Nejdřív bych to ale obstříkl WDčkem a chvilku počkal. Ten bastlíř na videu to zvenčí taky nahříval, mohlo by to pomoct. Ale podívej nejdřív na to video. Je to názorně vše vidět.Obětuj ten čas. Já se snažím řídit heslem:" Času dosti mám, trpělivost musím míti". Vyplácí se mi to. Údajně je to Edisonův citát.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#24 Příspěvek od tiktak1953 »

Ma to zavit?Kde si to videl prosim ta.V tom videu odomna.Ved pod šnekom nie je za co chytit osku! Videl som zatial podobne, kde sa šnek stahoval srobuvakmi. Co som videl tak nahrievali len ked isli vybrat stator.Previjat sa to nevyplati,ja len potrebujem pozriet ci nie je tam neaka malickost problem.Ja musim minat cas ako nemozem vsetko robit na zhananie ludi,starat sa o nich ,vyuzit syna lebo ten cely tyzden robi na druzstve od 07 :00 am do 07:00pm!!!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#25 Příspěvek od stasek »

Je to na tom videu od tebe. Konkrétně si pusť šestnáctou a pak třicátou čtvrtou minutu. Ale asi by bylo dobrý si to pustit celý.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#26 Příspěvek od tiktak1953 »

Rozobral som ľachko ponorku ,dávam nové opravené a potrebne poznatky na obrázku, ktore som ziskal po rozobratí,predtym nemal kde získať!!!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#27 Příspěvek od stasek »

Jsem rád, že jsem přispěl radou. Mohl bys napsat, kde byla závada, proč to nefungovalo. Chci si takové čerpadlo koupit, tak chytám rozumy.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#28 Příspěvek od tiktak1953 »

stasek,zatial sa zavada ani na vinutí nenasla.Rotor bol velmi hrdzavy,šikmo drážkyna nom ani skoro nevidiet.Mozno to robí on?Čím zalepit ten gumeny šnek o matku,(strhol som gumový šnek z matky dole )ak sa podarí ju opravit?Kondenzator mal 10uF miesto 14uf ,ale to by asi nebol problem pre co nejde,ani nemrkne.Prípadne ,nema niekto ten gumový šnek v dobrom stave?

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#29 Příspěvek od stasek »

Pokud je to rezavý, tak se tam dostala asi voda. Neměl by snad být problém proměřit přívody a vinutí, pokud to není někde přerušený. Pokud to přerušený není, tak by to mělo aspoň vrčet, nebo vyhazovat pojistky.
Vytrženou matici ze šneku bych zalepil vteřinovým lepidlem.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#30 Příspěvek od tiktak1953 »

Skoro ma to zabilo,......,ale aj .........Dopíšem to:skoro ma to zabilo,že tam vlastne okrem hrdzi na rotore nic nebolo,presral som skoro den s tym dokopy!Ale som na druhej strane rád ,ze ide!Tie hodnoty v ohmoch co su na obr.su aj teraz ked to ide.
Voda sa tam nedostala,ale sa to iba zarosilo.Všeto je v nej vyrobene z toho jahoršýho materialu!

Aky olej mam dat na mazanie tych kruzkov.Moze byt motorovy asi 2dcl.,taky mam.dik
Přílohy
DSCN9588.jpg
(93.19 KiB) Staženo 192 x
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 17 kvě 2017, 20:55, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“