Minimální vzdálenost přijímacích antén v pásmu UHF

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli už ta moje kolorka 40 nemá , tak se k nim blíží . Jenže jsem nebyl taková poctivka a pozinkovaný spojovák jsem začal rezistinem ošetřovat až po čase . Pokud zůstal výrobce u stejného plastu , jako byl původně , tu životnost bych takto viděl . Jenom mne štve , že právě prosedlý zářič dělá supr místo pro stavbu hnízd . Až nyní jse se dočetl , že chlumecké kopírují brňáci . Takže životnost při katování kostů nejspíše poklesne . htthttp://www.digitalnitelevize.cz/forum/dvb-t-an ... avod-82384

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#17 Příspěvek od judeware »

Našel jsem doma knihu: Tomáš Český - Antény pro příjem televize. Je to ta zmíněná? Nenapadlo mě v ní hledat.
Vážně si myslíš, že anténa vydrží 40 let?
Ano. Pokud se vše provede precizně podle mých norem, tak určitě. Při přechodu na DVB-T jsem ve Zvíkovském Podhradí revidoval řadu rozvodů s Kolorkami z let asi '82-'84 (bylo tehdy v módě chytat NSR). Totálně prorezlá nebyla ani jedna!!! Jak může taková repasovaná vypadat, viz foto. Nový je člen a některé šroubky. Dolní třmínek je originál.
Jinak trubkový stožárek na fotce je příklad dost výkyvné konstrukce....
To jen tak vypadá. Je to silnostěnná trubka s patkou naležato v půdním prostoru a s boční pásovinou přišoubovanou ke krokvi asi v 1,5m (celková délka 3,5m). Průchody jsou vrtané předem dle umístění předpokládané antény (sat., wifi, TV). Majitel domu si ji nechal vyrobit na míru a pozinkovat! Nikdo na ni nelezl. Když vzpažím, dosáhnu do 2,25m a jestli se pamatuju, tak jsem si při montáži Kolorky na baleťáka hrát nemusel.

Pokud jde o ty pásky, většinou přijde ke slovu metoda "co dům dal". Barvu jsem nezohledňoval nikdy a ještě mi nic neruplo a to dávám pásky asi od roku 2000. Pravda, spíš ty měkčí a pružnější, šíře 4mm.

Lak je běžný acetonový ve spreji (pro případ "retušování motocyklu po pádu"), odstříkám do čistého plastového kelímku a natírám štětečkem asi 4x vše, co je třeba. Když ty dvacetileté drží bez jakékoliv ochrany, tak tato těch 40 let vydržet musí. Koneckonců to mám v normách. :D
Přílohy
IMG_0202.JPG
Restaurování Color Super Kovoplast
(112.33 KiB) Staženo 57 x

Odpovědět

Zpět na „Teorie“