Nudzova nahrada CCFL trubice

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od rezis »

To aby odešly zbylé v nějakém brzkém čase se mi ještě nestalo. To má pak monitor nádech do růžova a to je na nic. Když už to rozebírat na tak iž tam zase natlačím nové trubice a ne LEDky
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Ja som dokonca zatial nemal ani jeden monitor, kde by bola len jedna trubica vadna. Zato som mal dva (rovnake), kde boli vadne vsetky 4 - svietili do ruzova a ochrana vypinala. Po zahriati sa to zlepsilo.

V iMacu som vymienal panel s 2 CCFL za panel s 1 CCFL. Invertor sa mi nepodarilo upravit tak, aby isla len polovica a ochrana nevypinala. Tak som z povodneho vadneho panelu jednu CCFL vybral, obalil do zmrstovacky a umiestnil dovnutra.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Ano když už jde do růžova pak všechny. Jinak právě jsem jich měl spousty kde právě odešla jedna většinou studený spoj na konci, i prasklou jsem měl....
Nahradit nějakým šidítkem se mi ji nikdy nepovedlo.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#19 Příspěvek od lopez »

No zo životnosťou je tam aj pokles svietivosti a môže sa meniť aj podanie farieb.Preto som písal že ak je to staré tak bude treba meniť všetky trubice - nie len jednu a ešte špekulovať čím to nahradiť.
A pokles svietivosti majú všetky FL a v podstate aj všetky svetelné zdroje.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

rnbw, pochválil si sa s tým zákazníkovi? Keď už, tak si to mal urobiť ako rezis. Ja keby som invertor nevedel upraviť, tak by som ho vymenil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

To je iMac, co doniesol sef z domu a bol na vyhodenie. Teraz posluzi na nejake testovacie ucely.

Vymenit invertor? Zjavne si iMac nikdy nevidel. Tam je problem vymenit aj disk. A kryt je biely priesvitny plast, takze akekolvek svetlo, ktore prenikne mimo panela, vyzera otrasne.

Uživatelský avatar
mario111
Příspěvky: 166
Registrován: 20 zář 2005, 02:00
Bydliště: slovakia RS

#22 Příspěvek od mario111 »

jedna otazka ..je problem na skusku vadnej trubice dat trubicu ktora je rozmerovo mensia??..napr mam 24 palc. monitor a na chvilku externe dat trubicu z 19 , alebo 22 palc.
:)

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#23 Příspěvek od Peterseal »

Mozes

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#24 Příspěvek od Duvsan »

rnbw píše:V iMacu som vymienal panel s 2 CCFL za panel s 1 CCFL. Invertor sa mi nepodarilo upravit tak, aby isla len polovica a ochrana nevypinala. Tak som z povodneho vadneho panelu jednu CCFL vybral, obalil do zmrstovacky a umiestnil dovnutra.
Mňa by to štvalo. Dal by som tomu čas a invertoru sa pozrel na zúbky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Mne sa s tym babrat nechcelo a uz to 2 roky funguje :)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“