Skladujeme tuny starých televizí, mobilů a další elektroniky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#16 Příspěvek od weed_smoker »

Dopadne to jako s železem,mědí,hliníkem,nerezem a mosazí.Jednou to začnou vykupovat a pak se to začne hromadně krást.
Jeden člověk prej nedávno,tak rok z5 viděl vykradenou boudu u BTS stanice,kde dveře z kingspanu byly rozmlácený sekerou,desky rozlámaný po zemi(chladiče jsou hliníkový a je jich dost) a z kabeláže jen hromada plastu před boudou.Na tak odlehlym místě nepomůže ani napojení na PCO,stihnou zmizet i s lupem,než tam stráž dojede.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Podle směrnice Evropské unie mají Češi recyklovat nejméně čtyři kilogramy elektroodpadu na hlavu za rok.

Strčte si ty směrnice do prdele, 🤐 židobolševický!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

Samozřejmě, jinak firmy nesplní plán, manažeři bez odměn budou, obchodníci bez obratu a marže. A poroste nezaměstnanost. To je živel, chaos, zkrátka ekonomika trhová.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od zdenoeddie »

MetalGod píše: Strčte si ty směrnice do prdele, 🤐 židobolševický!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »

V domácnosti svítíme v lustrech sedmi opravovanými úsporkami. Jedna další je u babičky. Pak máme ještě tři opravené úsporky do zásoby. Šest z nich pochází ze smeťáku v jakémsi supermarketu. Ostatní jsme kdysi dříve zakoupili. Kašleme na Asekol. V rámci širší rodiny ještě provozujeme několik spatřebičů, které už měly statisticky skončit ve sběrném dvoře. To máme 2 set top boxy a 3 pevné telefony, které se vyhazovaly v jedné firmě. Pak máme ještě Teslu Color 430 z 80. let a další CRT TV Sony cca z roku 1998. Pěkná hifivěž Aiwa z popelnice je ozdobou našeho obýváku. http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 22_107.jpg CD ale už nefunguje. Vyřešeno externím discmanem.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#21 Příspěvek od Kremik »

EU, Asekol, a každý další, který se odvažuje podobně blbě kecat by si měl uvědomit, že 1/29g zlata v mobilu, měď, hliník, a podobně zajímavé suroviny, které se nacházejí v přístrojích nejen spotřební elektroniky si spotřebitel koupil, je to tedy jeho vlastnictví, a tudíž na ně nikdo nemá nárok, a pokud o ně přece jen má zájem, mělo být samozřejmou povinností nabídnout vlastníkovi adekvátní protihodnotu. Nebo za chvíli bude směrnice i na šperky? Mám snad nechat recyklovat svůj snubní prsten, aby se nenažraná chamraď zase o něco více obohatila?
Stát by se měl snažit, ať se suroviny zbytečně neházejí do odpadu, to ano, ale stanovovat limity, tvrdit, že 8mi letá elektronika je šrot k recyklaci, apod, jednoznačně svědčí pouze o zhovadilé nenažranosti.
Útěchou nám může snad být to, že např. limitem dělá EU problém především sama sobě, protože na jednotlivých občanech nemůže požadovat recyklovat ani šroubek.
Mimo automobily. Tam se nejen tato zhovadilost v klidu prosadila, a zdá se, že ani nikdo moc neprotestuje.
Takže lidé - středověk ještě neskončil - možné je vše, buďte proto velmi bdělí!

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#22 Příspěvek od vicious »

no a auta ani nespomínajte, aby človek nemohol normálne odhlásiť auto a nechať si to, alebo si ho rozpredať na diely...treba povinne davať auto do šrotu za almužnu 30€, ešte by som to pochopil, keby nemali podmienky že auto musí obsahovať 90% dielov (motor, prevodovka, nápravy,....)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Vsak pockaj, onedlho tam bude podmienka, ze auto musi byt pojazdne :lol:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#24 Příspěvek od weed_smoker »

Celá slavná EU si může pindat jak chce,přísloví řiká "plná čára není zeď."
BTW.Z jejich vlajky máme trvanlivej potah na rohožku,aspoň k něčemu je dobrá.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#25 Příspěvek od Sandal »

Hydrawerk píše:máme ještě Teslu Color 430 z 80. let
Já mám ještě Teslu Color 110ST.430 už měla dálkový ovládání,jestli se nepletu.Pak mám krabici od bot mobilů a spoustu dalších klenotů jako Robotron a kalkulačky s digitronama.Přenosný rádia Riga,Dirigent...bla bla bla toho tam je :-) ale my co se tady scházíme tímhle trpíme takže toho máme všichni extrémě hodně.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#26 Příspěvek od pocitujlasku »

Sandal píše:Teslu Color 110ST.430 už měla dálkový ovládání,jestli se nepletu.
Ano, 110 uz mala DO, si pamatam, ze my sme ju reklamovali, lebo v tej dobe robila to, co moj set-top box teraz. ked sa rychlo menili obrazy, tak sa obrazovka dala preventivne na par sekund do ciernej.
Ako moja babka hovori, stare veci funguju doteraz, tak naco menit. A preziju este peknych par rokov.
S tymi autami, to je pekna blbost, ved ked predam, tak sa diely este daju "zrecyklovat" a posluzia este peknych par rokov. Ale to je ako s usporkami, niekto silny loboval na spravnom mieste a zisk je zaruceny.
Ja usporky nechcem ani vidiet, to bol krok vedla. Svietivost mizerna, caste zapinanie ich odrovna. Nakupil som LED 5W z ciny za cca 7 eur. Svietia lepsie ako halogeny a nevadi im caste vypinanie/zapinanie. Testujem ich vyse roka v kupelni a wc. zatial v pohode.Svietia podstatne lepsie a uspora energie je lepsia (namiesto 4x 35W svieti 4x5W).
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#27 Příspěvek od Hill »

Nedávno jsem tu psal o TVP Tesla C110STII s dálkovým ovládáním z roku 1985, kterou jsem věnoval zdravotním bratrům na zdejší chirurgii do bratrovny - hraje pořád skvěle.
Ani doma jim nějak to nařízení neplním: televize máme ještě pořád tři kousky CRT (Thomson 2003, Universum 1988 a třetí není úplná televize, ale PAL/NTSC TV monitor Samsung 1996) v provozu se settopboxy, dvě přenosné (Elektronika 11 z roku 1975 a C431D z roku 1978) v záloze, občas je zapnu, aby nezapomněly běhat), gramofon a analogový tuner (obojí samo domo konstrukce z let 1983-1984), magnetofony Tesla B3, B41, B42, B426 (jen šasi z B4, stereofonní střeva samo domo konstrukce 1979), B101, B700, Unitra ZK246, kazeťáky Unitra M552S, Sony TC209SD, Tesla SP210 přestavěná na stereo s Dolby (1992), rádiokazeťáky Riga 110, Philips D7201 a stereofonní JVC RC680, vše hrající. Pak projektory Meos (1980) a zvukový Meopta Opefon 16 (1947). Hrajeme přes bedýnky Supraphon RK15 (1975) a Unitra ZG30 (1980), tisknu na HP LJ6 z roku snad 1995 (zítra si jedu do Hradce pro nový printserver, ten z roku 2004 už dosloužil), pak tu mám nějaký vykanibalený materiál z různých televizí a VCR, stále funkční ZX Spectrum koupený 1987...
Pravda, několik podstatně mladších přístrojů už jsem zrecykloval do červeného kontejneru, ale ty moc nevážily: nějaký ten CD či DVD přehrávač, discman to prostě nezachrání.
Když však sčítnu ta kila, co stále víceméně pravidelně používáme, přestože jsme je měli dávno zrecyklovat, tak už jsme vlastně překročili hodně daleko hranici trestného činu.
Přesto se pořád nemůžu přinutit k tomu, abych se začal stydět a šel se udat. Dokonce jsem se přistihl při vychutnávce pocitu zadostiučinění, že ti Eurohujeři zase nejsou tak všemocní a můžu je s klidem poslat do Brusele.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#28 Příspěvek od Hydrawerk »

Hmm, otec furt používá Nokii 3310 z roku asi 2003. Nedávno se začala sama vypínat. Zdá se, že na vině byl akorát vadný akumulátor. Po výměně zase funguje jak má. Stejný mobil jsem získal od jakéhosi chlapa, který ho chtěl vyhodit do popelnice. Ukecal jsem ho. Používám ho jako budík spolu s Nokií 1112, kterou jsem používal v letech 2007-2011 dokud ne nepřeplnil telefonní seznam.
Na stole mám 17" monitor LG, dosud neopravovaný. Byl zakoupen roku 2006 za děsivých 6404 Kč. Asi mu časem odejde napájecí zdroj. Je to ale externí zdroj 12V 3,5A, takže půjde snadno vyměnit.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od durkovic »

mam dojem že to západniarske "konzumné EU zmýšľanie" je už dostatočne na hlavu. no čo je to už za blbosť vyhadzovať funkčné veci do zberní elektro odpadu. poznám viacero ľudí ktorým by takéto už nami nepoužívané funkčné veci veľmi pomohli. či už je to prebytočná CRT telka (povedzme aj so slabšou obrazovkou) alebo nejaký DVD prehrávač či video čo už leží v skrini ľadom. prípadne mobil.

sám poznám ten prípad keď sa oplatilo "opatrovať" starú 55cm CRT telku JVC z tuzexu. na novej 42" LG telke po 2 rokoch a cca dvoch mesiacoch odišiel TUNER modul pokiaľ som vyriešil náhradné riešenie aby nemusela LG putovať do zberne tak sme pozerali na starú dobrú 27 ročnú telku JVC.

PS: a keby bolo veľmi zle tak na chalupe je v zálohe odložená Color 430, síce jej chýba pozistor ale inak fachčí :lol: 8-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Znám jednoho starého pána, co si kdysi na začátku barevnýho vysílání ČT (asi kolem roku 1974-75) koupil v Tuzexu barevnou Sony s cca 45 cm úhlopříčkou. Ještě měla po pravý straně obrazovky karuselový :!: přepínač 1-3 pásmo a nad ním knoflík plynulý ladění UHF. Byla to mimo jiný první BTV na který jsem viděl barvu. :) Ta Sonka je zapnutá každej den asi 2 hodiny a nebudete tomu věřit, ale za těch 40 let neměla jedinnou závadu :!: 8O . Obrazovka Trinitron stále drží! Nedávno jsem mu připojoval STB s modulátorem, takže možna se dožije padesátky.
Taky jsem si někdy kolem roku 1981 koupil BTV Sony. Hrála 12 let, pak si ji odvezl brácha a u něho dalších 14 letech bez sebemenší závady. Skončila po 26 letech pádem na zem při stěhování při malování. Rozbitá bedna, ale stále šla.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“