Samsung LE32A436, nejde obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#16 Příspěvek od veny »

veny píše:
zdenda píše:takže je tam opravdu pøesnì as15g? Mám tu jeden u sebe, takže kdyby byl zájem asi mùžu pøenechat
Je tam as15-g Napište mi na Vás tel.zavolám a domluvíme :roll:
Už jsem ho objednal :roll:

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#17 Příspěvek od veny »

Tak po výmìnì IO,pøilepil jsem na nìj ještì malej chladiè televize normálnì jde. :wink:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#18 Příspěvek od Duvsan »

Mám podobný problém. U mňa sa urobí machuľa, tá sa rozpije a zostane tma. AS15G páli a je vyhnednutý. Nemám výbavu na jeho výmenu, tak potrebujem využiť niekoho službu, alebo ak nie, tak kúpiť druhú dosku. Ponúkne sa niekto? Dík

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Peterseal píše:Panel si tym odpalit nemohol, neboj :) No asi bude muset flashnut eprom :?
Eprom nájdeš tak v PMD-85 alebo v PC-XT, posledných 15 rokov už skoro nikde ak nepočítam výherný priemysel.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#20 Příspěvek od Heno »

veny píše:Tak po výměně IO,přilepil jsem na něj ještě malej chladič televize normálně jde. :wink:
Nemá zmysel na neho pripevnovat chladič, bo samotný šváb nie je zdroj tepla - ak je v poriadku, tak sa nehreje ani po mnoho hodinách prevádzky. Ked odíde, potom už chladič taktiež nemá zmysel.
Viac tepla ako on sám produkuje plech panelu na ktorom je tcon pripevnený, lebo ho z druhej strany ohrejú trubky podsvitu a další zdroj tepla je mainboard, doska zdroja, invertor podsvitu.
Vsetko toto teplo opteká kryt TCON po ceste na hor kde cez vetracie otvory zadného krytu opúšta TV, pravda ak vetracie otvory niesú zapchaté prachom alebo niečím zakryté.
Tak ma napadá, či najčastejšia príčina, prečo tie AS15 tak odchádzajú... slabá cirkulácia vzduchu od bordelu a zlej obyvačkovej steny a atď.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Zrejme sa nikto neponúkne, tak ja som našiel niečo tu a teraz váham, či to využiť, alebo kúpiť druhú dosku na Ebay. Len tam ich je vaic variant, pripadá mi, že podľa použitého panela, nerád by som prehlúpil.

Ak ten IO nemá zo spodu chladiacu plošku, tak asi využijem tú opravu.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#22 Příspěvek od KUBO »

Tak mi to pošli a vymením ti ten AS15.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#23 Příspěvek od Heno »

Duvsan píše:Zrejme sa nikto neponúkne, tak ja som našiel niečo tu a teraz váham, či to využiť, alebo kúpiť druhú dosku na Ebay. Len tam ich je vaic variant, pripadá mi, že podľa použitého panela, nerád by som prehlúpil.

Ak ten IO nemá zo spodu chladiacu plošku, tak asi využijem tú opravu.
Neviem odkial si

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#24 Příspěvek od Duvsan »

Pošta to vezme. :D
Medzi Nitrou a Levicami.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#25 Příspěvek od Heno »

Samozrejem ze hej, ale v profile nemas nic uvedene.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#26 Příspěvek od Duvsan »

Úspech. :D
Dík Kubkovi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#27 Příspěvek od Duvsan »

Ešte si dovolím prosbu, hoc trochu OT. Chcel som TV napichnúť cez HDMI a pri výbere portov sú prístupné len SCART-y a ešte nejaký, ostatné preskakuje a nejde sa k nim dostať. Pripadá mi to akoby zamknuté. Dá sa s tým niečo, alebo len preflešnúť pamäť?

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#28 Příspěvek od PC-maniak »

a nemas je v menu zakazane?(klasicke menu kam se dostane kazdy smrtelnik ne servisni!) u jedne televize em to uz videl ze se v menu dali vypnout aby prepinani mezi nima bylo rychlejsi ze si pak v tom menu preskakoval jen mezi tema povolenyma.. treba 2ma ze 6ti..

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#29 Příspěvek od xsc »

Mám Samsung řady B a ten HDMI porty zašediví, dokud není připojen konektor do TV i zařízení - nestačí strčit jen kabel do TV a druhý konec nechat volný. Takže to může být i chybou kabelu/detekce. Analogové zdroje jsou vzhledem k nemožnosti detekce v nabídce vždy.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#30 Příspěvek od Duvsan »

To som skúsil. Nezájem.

Tak zmena. Odrazu to funguje. Asi sa nepohodol s tým settopboxom. Alebo som urobil niečo zle.

Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“