Sháním obvody na konstrukce periferií pro osmibity (II)

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#16 Příspěvek od Mira_A »

Četl jsi podmínky fora. Uváděj odkudpní ceny.
:lol:

Nebo si objížděj sběrné dvory. Tohle je sekce poptávek.
Myslím , že někde na tomto foru je sekce, kdo co si donesl ze sběrného dvora.

Díky. :twisted:

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#17 Příspěvek od judeware »

Opravdu netuším, co tou připitomělou poznámkou drahý Míra myslí. Sekce se jmenuje "Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech". Název tématu mám jednoznačný a v prvním příspěvku jsem jasně uvedl co sháním a proč.

Dávám si pozor, aby se tipy na poptávané předměty a příklady součástek nijak neopakovaly.

Beru nejen "milodary", ale i sem tam něco z "vzácných kusů" koupím skrze weby typu aukro.cz, bazos.cz atd. Priory s výhodným nákupem pod jednou střechou navštěvuju jednou týdně od 16 do 17:00. Tyhle činnosti se ovšem s inzerovanou sháňkou nevylučují, či ano, mladíku? :?


A teď trochu k věci. Mezi obecně poptávané zařadím i libovolné ISA/PCI karty LAN. Ne proto, že by mě zajímaly jiné čipy, než je RTL8019AS, ale hodlám si z vyřazených karet sestavit databázi volných (tedy vlastně opuštěných) MAC adres. Pro experimenty s LAN mimo prostředí PC (hlavně Sharp, ale i různé MCU) jich není nikdy dost.

Foto:
Nejšikovnější jsou "odpadní" karty 3com - štítek s MAC adresou/výrobním číslem jde poměrně snadno sloupnout řezacím nožíkem. Co já se jich nalikvidoval... Takže prosím nezahazovat, neodevzdávat do SD. :)
Přílohy
P7090121.JPG
Štítky z LAN karet
(110 KiB) Staženo 158 x

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#18 Příspěvek od Mira_A »

A zase neuvádíš cenu za kartu a píšeš tu hovadiny.
Jinak mladík nejsem už dávno.

Ty 3Com karty ISA neměly lepené štítky. ŠTÍTEK BYL PŘÍMO NA PLOŠNÉM SPOJI. Mám tu 3 takové karty, protože jsem z nich chtěl kdysi dělat router na bázi m0n0wall nebo BrazilFW. Pak jsem od toho upustil, protože živit takové zařízení 24hod den by zrovna nebylo ideální.

Jinak na těch kartách jsou DC/DC měniče, které by se možná mohly hodit.
Karty zatím nevyhazuju, ale ve výkupu elektroodpadu na zlato mi za ně určitě nabídnou víc. :lol:

Ty tvé příspěvky spíš patří do fóra "co jsem našel v elektroodpadu". :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Hovadiny pises aj ty. Tie horne stitky su jasne z ISA kariet 3Com, staci pouzit Google: http://www.google.com/search?q=3com+isa&tbm=isch
Nemaju ich vsetky, ale mnohe ano. Tych kariet mam aspon 10, ale vyhadzovat ich nebudem.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 10 črc 2014, 08:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Mira_A píše:A zase neuvádíš cenu za kartu a píšeš tu hovadiny.
Jinak mladík nejsem už dávno....
V pravidlech není nic o představě kupujícího, za kolik by koupil.
Povinná je jen cena požadovaná prodávajícím.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#21 Příspěvek od Killroy »

Jak už jsem napsat v úvodu tohoto vlákna ...pouze k uvedenému tématu, tzn. mám je a můžu nabídnout + odkud jsem, případně co za to. Prosím, nezanášejte tedy vlákno jakoukoliv jinou debatou..

Judeware: Prostě napiš co sháníš a čekej na nabídky. Cokoliv dalšího kolem toho (výtěžnost atd.) asi nikoho dalšího moc nezajímá..
Toto už je druhé vlákno ke stejnému tématu poptávky a zdá se, že bude zase tak nekonečné jako to první a bude třeba to zase oddělit. Ale jen proto, že nejste schopni zůstat jen toho základního: sháním xxx = odpověď mám a můžu nabídnout.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#22 Příspěvek od danhard »

Mám moduly SIM72 16MB a 32MB (oboustrané) EDO, vyměním za stejné FPM.

ps. když něco někoho nezajímá, tak ať to nečte.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#23 Příspěvek od judeware »

Nejdřív jsem myslel, že na na ty "perly" ani nebudu reagovat, ale rozmyslel jsem si to. Štítky z poptávaných karet LAN skutečně pocházely, musím přece vědět, co rozebírám! Argumentace, jestli je/není to či ono ze sběrného dvora, ta sem taky nepatří. Z některých příkladů poptávaných věcí to sice vyplývá (původ =SD), ale neplatí to na 100%. A televizí s moduly s SAA5246AP/H apod. je míň a míň. Analogových receiverů s OSD taky. Takže jsem rád za každý kus elektroniky, ať už pochází odkudkoliv.

Pro danharda:
Pokusím se najít moduly 32MB (vím o dvou). Pro MZ ramdisk 64KB × 256 stránek potřebuju výhradně 16MB moduly s čipy 4M×4b a je jedno, jestli EDO, nebo FPM (=16MB neposkytuju, naopak jich potřebuju nejmíň 50ks). Detaily soukromě.


Do poptávky zařazuju i starší verze periferií typu "touchpad", asi do r.v. 2008. U těch je jistota, že se chovají jako běžné myši PS/2, takže poslouží nejen pro hrátky s MZ-800, ale MCU obecně. I tady platí, že jsem na to mohl přijít dřív - nikdy mě nenapadlo je z vraků notebooků brát. :(


A na závěr bych rád vyjádřil veřejné poděkování členovi fóra jménem EKKAR za plastový pytel a dvě "banánovky" plné desek se součástkami poptávanými v tomto tématu. S takovým je radost spolupracovat! :agree:
Přílohy
P7120126.JPG
Touchpady s čipy Alps a Synaptics
(184.05 KiB) Staženo 188 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Hlavně že aspoň něco z tý veteše se hodilo a pomůže. A z blbejch žvejků kecalů typu Mira-A si nic nedělej, boží mlejny melou sice pomalu, ale i takovýmu Mirovi se může jednou přihodit, že bude NĚCO shánět - a pak pozná, zač je v našem krajským štatlu perník...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#25 Příspěvek od danhard »

Ty oboustrané moduly EDO 32MB jsou také z pamětí 4Mx4b, jen je jich tam 2x tolik, takže by stačily asi jen 2 pozice SIM72 jinak zadrátované.
16MB mám 8x, oboustranné 32MB asi 15x, tam se dá jedna strana shodit, ale porozmýšlej o tom :)
Taky tu mám statický CMOS 512kx16b(2x8b) 55ns, těch bych 50 našel :D

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#26 Příspěvek od judeware »

Pro Danharda:
Našel jsem 2ks modulů SIMM 32MB FPM.

Z vyjmenovaného mě zajímá skoro všechno. :D Tímto vřele zvu na akci Bytefest 2014, kde bychom mohli vykonat případný směnný obchod. :prst:

Uživatelský avatar
kuskum
Příspěvky: 2
Registrován: 04 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od kuskum »

V příloze je seznam IO ze šuplíku, které jsou k dispozici.
K dispozici mám i SAT přijímač DIGITAL WORLD SCI-2110E s DO
Přílohy
Nabídka IO.pdf
(170.89 KiB) Staženo 215 x

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#28 Příspěvek od judeware »

Obvody z nabídky určitě uvítá každý bastlíř, pro členy komunity MZ-800 budou zajímavé hlavně paměti 64K×1. Mě osobně ale zajímá pouze obvod WD2797.

Detaily dohodněmež soukromě.

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od geograf »

-->> judeware: měl bych tu Philips SAA5246AP/H + SAA5281P/H
pokud máš zájem tak čekají na tebe :D

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#30 Příspěvek od judeware »

Tyhle integráče patří mezi poptávané, určitě se dohodneme. Koneckonců - jeden úspěšný vexl už proběhl, že? :)

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“