Samoobslužná elektronická pokladna v Tescu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PixelOrgy »

Prochy píše:.... A taky to je dobrý pokud si chcete rozměnit tisícovku tím způsobem, že si koupíte např. 1 rohlík a bez remcání vám to vrátí a aní si to nemusíte kontrolovat :-)

jjj, to je super :lol:
Yarda1 píše:Čím víc se budou používat, tím víc pokladních přijde o práci.
coz se da povazovat jako velky karierni krok kupredu pro danou pokladni
Naposledy upravil(a) PixelOrgy dne 25 říj 2013, 11:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Budoucnost plateb a zúčtování je asi ta že fyzická platidla tedy mince, bankovky postupnně zaniknou a budou leda virtuální cifry na kontě, později virtuální práce, virtuální chleba, virtuální byty, virtuální sex...virtuální celý svět.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od PixelOrgy »

to vsechno uz se ale stalo ...nastesti je porad dostupna "hardwarova" alternativa :-D

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#19 Příspěvek od serviceman »

konosuke píše:virtuální celý svět.
Celý tento svět je virtuální, takže virtualita ve virtualitě je pořád jenom virtualita. Na důvodu k nasranosti, že něco nefunguje to nic nemění.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#20 Příspěvek od ok1xgi »

A když už jsme u toho, dá se vůbec ten Grešlák pít ?
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#21 Příspěvek od lumca »

Na 99% ne. :x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná ten soft pro pokladnu programoval nějaký pivař a slovo "sebevrah" mu nahradili slovem "nezletilý". :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

lumca píše:Na 99% ne. :x
To nevadi, ale je to lacne :lol:

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#24 Příspěvek od lumca »

Asi tak. Já lahvová piva zásedně nepiju, pouze čepovaná. Když je žízeň, navštívím některou z přilehlých hospůdek v místě bydliště (je jich tady v okruhu 500m asi 20, možná i víc, spočítané to nemám, navíc pořád vznikají další hospůdky, bary a herny) a dám si Ostravu dvanáctku nebo Plzeň. A když mám velkou žízeň a nechce se mi trávit celý den v restauračním zařízení, dám tam dva, tři kousky a dalších (třeba čtyři) si nechám natočit do džbánečku a vychutnám si je pěkně v teplíčku domova. :D :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#25 Příspěvek od konosuke »

Ale jo...točené je zcela jiná jakost, láhváč je sebezáchranné provizórium. Jenomže cena v krizi dnešních dnů...V Bille Světák, v Kauflandu Ambrosius a v Lidlu rovněž něco mají ve stejné cenové třídě. A nepotřebují ani samoobslužné pokladny. Jediné co jsem nezkoušel je pivo z PET láhve.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#26 Příspěvek od lumca »

Pokud jde o mé zdraví, nebudu litovat jakékoliv vynaložené částky (a proto ze zásady odmítám pít lahvová piva podobných značek, abych si ničil zdraví). Co je dneska levné?? A pokud má někdo "finanční" krizi? No, nevím. Já jen vidím, že i v dnešní "údajné finanční krizi" jsou hospody plné a sedí tam jedni a titíž lidé, třeba od "otvíračky do zavíračky" kdy kopnou těch svých dvanáct - patnáct kousků a evidentně jim to problém nedělá. A nejsou to žádní "zámožní" občané nebo podnikatelé. Dokonce v jedné hospůdce měli dva pravidelní klienti v průběhu posledního půl roku nádhernou smrt! Skonali přímo u plného půlitru točeného, oroseného pivka! Kdo by si nepřál mít takovou "krásnou" smrt v domácím prostředí... :P :P

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#27 Příspěvek od konosuke »

Skonat v hospodě...to už lépe na pracovišti u zlého pána podnikatele a erární funus na náklady firmy, fotku v černém rámečku na webu...zasloužili by ovšem čestný doktorát in memoriam té knajpy kde prochlastali život.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#28 Příspěvek od serviceman »

Pajány na točená piva jsou snad folklórem. Lahváči se NIC nevyrovná!
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#29 Příspěvek od konosuke »

Lahváč zn. Lahváč se prodával kdysi v Hypernově, levné pitíčko pro proletáře všech zemí jako já. Pivovar tuším Hanušovice ale nejsem si jist, jsou to léta a tento market v našem městě mezitím zrušili, zdalipak zásluhou Lahváče to nevím. Je to škoda, byly tam i jiné výrobky, nejenom jídlo a pití jako příkladem Jawa Betka 50 ccm.
Přílohy
007.jpg
(127.5 KiB) Staženo 26 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od PavelN »

konosuke píše:To už se nezmíňuji o prokletí zvaném platební karta...tohle odbavení u kasy trvá přibližně 3x déle než když stará babka platí 2 rohlíky a játrovku cash.
Jenomže, je v zájmu vládních mocipánů vždy a všude kontrolovat ovčany, kolik toho sežerou, vychlastaj a proserou toaleťáku třeba.
Tak podle mého kartová operace u těchto přístrojů stejně rychlá, jako placení penězi. Ale před měsícem se mi stala horší věc, platil jsem hotově bankovkou o hodnotě 500 Kč a přístroj přijmul ale na displeji stále ukazoval zaplaceno 0Kč. Takže obsluha, volat na kamery, cca 15min stráveného času než se to vše vyřešilo

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“