Kolečko pro servo

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Kdyby opravdu někdo toužil vidět jak šedivky vypadaly, tak je nafotím i uvnitř. S tou velikostí servozesilovače máš pravdu. Stavěl jsem komplet rádio podle F.Svíčky z AR a lítal s ním a ještě dlouho po lítání rádio sloužilo v lodičkách. Jeden čas jsem koketoval s možností, nacpat do nich zesilovač z nějakého malého serva. Ale asi by nevydržel, ty motory v nich jsou docela veliké a prožrané.
Ještě bych někde dohledal i povolení k provozování a staniční deník. To si dneska už nikdo kdo to nezažil neumí vůbec představit.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#17 Příspěvek od milous2 »

To zapojení rádia od F.S. byla ošlehnutá Futaba (tuším?) a upraveno pro "naše" součástky. Docela k tomu existuje i pěkný románek jak to tenkrát vznikalo.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kulikus »

Ten bych si rád přečetl...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

hafca píše:Kdyby opravdu někdo toužil vidět jak šedivky vypadaly, tak je nafotím i uvnitř. S tou velikostí servozesilovače máš pravdu. Stavěl jsem komplet rádio podle F.Svíčky z AR a lítal s ním a ještě dlouho po lítání rádio sloužilo v lodičkách. Jeden čas jsem koketoval s možností, nacpat do nich zesilovač z nějakého malého serva. Ale asi by nevydržel, ty motory v nich jsou docela veliké a prožrané.
Ještě bych někde dohledal i povolení k provozování a staniční deník. To si dneska už nikdo kdo to nezažil neumí vůbec představit.
No voni ty motory Mitsumi byly na rozdíl od současnejch serv jen na 2,4V a makaly jako polomost proti střednímu vývodu baterky. Takže vo co míň napětí, vo to víc proudu.
Jinak hlásím, že mohu Svíčku nafotit, leží stále v regálu. Křižáky do ní byl dlouho vrchol mýho jemněmechanickýho snažení.
Jirka

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#20 Příspěvek od milous2 »

Pro kulikus:K tomu románku.Byl pouze v ústní podobě od jmenovaného autora z jeho vzpomínek.Myslím,že bych ho už nedal.Jědině Františka znova "zmáčknout" a vyhotovit o tom zápis :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“