Metra Blansko přístroje

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zif
Příspěvky: 8
Registrován: 14 lis 2013, 01:00

#16 Příspěvek od zif »

Nakonec jsem ho neprodal.. nechal jsem vyhrát kamaráda a ještě si ho ponechám.. tak kdybyste měl někdo zájem... kolem těch 300 bych to viděl

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#17 Příspěvek od fredis »

A co ten druhý? Kdy ho vyzkoušíš?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jjilek »

Snad pro úplnost: parametry těchto přístrojů z originálního katalogu:
Přílohy
scan0007.jpg
(73.53 KiB) Staženo 157 x
scan0006.jpg
(89.68 KiB) Staženo 236 x
scan0005.jpg
(75.4 KiB) Staženo 190 x
scan0004.jpg
(101.53 KiB) Staženo 278 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Kdyby to někdo sháněl, třeba pro školní účely, tak to má dnes celkem slušnou cenu, ale jejich užitečnost už není moc vysoká. Wattmetr je ale celkem vzácnost.

Uživatelský avatar
zif
Příspěvky: 8
Registrován: 14 lis 2013, 01:00

#20 Příspěvek od zif »

Bohužel na test teď nemám moc čas.. snad se k tomu dostanu co nejdříve.. V-mA metr funguje výborně... zbytek uvidíme. Možná je nakonec donesu do školy na ČVUT.. Tam z nich budou mít ještě užitek, řekl bych :)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#21 Příspěvek od Hydrawerk »

http://metrablansko.cz/luxmetry/pu-550- ... ikaci.html
Není to drahý za 9 438 Kč s DPH?? Je v tom snad nějaké přesné čidlo? Vždyť ten přístroj vypadá jako navržený přek rokem 1990.

Pro porovnání: http://www.amazon.com/Fluke-941-Light-I ... eter+fluke

http://www.gme.cz/luxmetry
Přílohy
pu-550----.jpg
(67.79 KiB) Staženo 95 x
pu-550--.jpg
(82.42 KiB) Staženo 108 x

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od GeorgeB »

Základní rozdíl mezi tím od Metry a čínským bude kalibrační list a přesně definované parametry. Já tedy PU550 mám a je u toho kalibrační list..

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#23 Příspěvek od Hydrawerk »

Ale jo, vůbec nepochybuju, že ten z Metry bude fungovat klidně 20 let.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od PavelFF »

Při počtu prodaných kusů nemají peníze na módní výstřelky a nezbývá, než používat univerzální krabičky, nebo svoje staré lisovací formy z předrevolučních let.
Proto ten klasický vzhled. Tohle je krabička použitá např. na multimetr PU510. Ale výhoda je, že tento vzhled se už nikdy nemůže stát stářím nemoderním, protože nebyl moderní ani v době svého vzniku :)

Důležitější nakonec je, jak to měří.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#25 Příspěvek od foxrider »

Tyhle metrácké ručkové přístroje - EL20, ML20 a jiné i digitální jsem kalibroval a seřizoval popřípadě opravoval pokud to šlo a můžu říct že i po tolika letech v podmínkách továrních hal zima-vedro-prach nebo přenášení a otřesy na lokomotivách a ne zrovna zacházení v rukavičkách si některé udržely stále původní třídu přesnosti 0,2% a pokud s nimi nějaký blbec vysloveně netřískal nebo nezapojil na blbý rozsah že vystřelila ručička až za roh šly do této Tp znovu nastavit. Dokonce jsou tak citlivé že st. voltmetr zapojený do zásuvky na rozs.300V ukáže i jemné změny napětí při změně zatížení sítě - běžný digitál vám to ani neukáže. Jsou to výborné, ale trochu těžké přístroje. Náhrada těchto sice existuje, od polského výrobce, má trochu jinak rozsahy ale už je jen 0,5%

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#26 Příspěvek od Standahorusice »

Dobrý večer.O ten Volmetr s mA bych měl zájem,i ty 3stovky bych byl ochoten dát+poštovný.Co vy na to? Standa

Uživatelský avatar
marekvarga
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2014, 01:00

#27 Příspěvek od marekvarga »

Ak by mal niekto naskenovaný návod na obsluhu EL 21, bol by som vďačný keby mi to poslal na adresu: marekvarg@gmail.com.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#28 Příspěvek od pospisjak »

Ahoj přidávám se k dotazu na wattmetr EL 21. Mám se zrcátkem (TP 0.1), ale není mi jasné označení svorek. Předpokládám, že šipkou je označen začátek vinutí napěťového i proudového. Napěťové svorky se asi přehazují banánky, proud se připojí k velkým svorkám a pak se těmi propojovacími kolíky přepojují proudové rozsahy?
Zdířky jsou označeny 5; 2,5; 5; K / 0; 0; 0
a tady mi není jasné, proč je tam dvakrát 5, na co je K a na co jsou ty nuly...
Přílohy
EL21.jpg
(122.28 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#29 Příspěvek od Eleman »

Ty "0" jsou tam jen proto, aby bylo kam odložit nepoužité kolíky a přitom je neztratit a dírky 5, 2.5 a 5 umožňují vhodnou kombinací kolíků zvolit proudový rozsah 2.5 a 5 A.
Kolík vložený do otvoru "K" zkratuje proudové svorky.
Něco najdeš tady.
Pokud je kolík v dirce 2.5 jsou proudové cívky v serii. Pokud jsou kolíky v dírkách 5, jsou proudové cívky zapojeny paralelně.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#30 Příspěvek od pospisjak »

Díky, to mají docela chytře vymyšlené. V tom odkazu (radiomuseum) mi to nabídne pouze malé náhledy, na prohlížení bych se musel registrovat a platit.
Taky mám docela zčernalou tu žárovku, uvažuji, že ji nahradím LEDkou.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“