CTV 2130 TXT - iskrenie VN trafa

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od urbanek »

gumickar píše:Ty vole, lepit trafa, sem zvědavej, co vymyslíte, až vám někde praskne kondík..nic neříkejte, je mi to jasný, vteřina to zpraví :friday: Ne fakt, tohle nedělejte, snad máte trošku rozum ne?
Apropos svého času se spravovaly i vn násobiče do C110/C416 :) , dokonce na to v AR vyšel i nějaký návod (kde to navrtat a kde a čím zalepit)

Návštěvník

#17 Příspěvek od Návštěvník »

Najlepsie bude az vymenis trafo, ved nie je az take drahe, lebo poskodis procesor a cena 2x drahsia ako trafo.

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od NYKE »

Kde si na to pøišel ,že je to moje IP.Se zpamatuj.Když nìco napíšeš tak si to aspon ovìø.A k tomu pøíspìvku jsem radill jen zalepit aby zjistil co vše odešlo výbojem je li to vùbec rentabilní (trafo mùže vymìnit kdykoliv).

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

NYKE píše:Kde si na to přišel ,že je to moje IP.Se zpamatuj.Když něco napíšeš tak si to aspon ověř.A k tomu příspěvku jsem radill jen zalepit aby zjistil co vše odešlo výbojem je li to vůbec rentabilní (trafo může vyměnit kdykoliv).
Když to zalepí a bude to stejně probíjet a bude to furt zapínat, tak se může stát, že tu drahou televizi může zachvíli pustit ze skály. S tím bych byl radši vopatrnej a nedělal další pokusy. Může to vyjít, ale ve vetšině případech taky nemusí. Lepší koupit trafo za 800 peněz, než k tomu kupovat i další věci navíc.
A co se tejče toho Tvýho IP- na to jsem přišel jednoduchou logikou. Chvíli, co ses vodhlásil, tak tam naběhla ta anonymní hláška.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od NYKE »

Doufám,že s tou Tvou logikou se neživíš opravami TVP. Jinak lituji zákazníky.Až Ti zákazník poví,že víc jak litr nechce investovat do opravy
a Ty vymìníš trafo a zjistíš,že následkem výboje VNtrafa odešel tøeba procesor,tak tou Tvou logikou se Ti pìknì rozšiøují skladové zásoby ,protože
zák.odstoupí od opravy,tak Ty logiko zkrachuješ.Z 90ti procent se aspon na vyzkoušení trafo podaøí zalepit,ale musíš vìdìt jak.Tomu vìø.To jsem si nevymyslel,ale to je holá praxe 30ti let. A už odmítám se bavit o nièem. :smash:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

Myslím, že je potřeba zavést smír mezi obě strany, protože podle mého názoru mají obě strany svoji pravdu. Samozřejmě seriozní oprava vede vždy přes montáž nového trafa, ale ze zkušenosti z oprav tisíců monitorů vím, že trafo lze zalepit. Předchází tomu důkladné mechanické očistění místa výboje, zpravidla praskliny v plastu, a nanesení vrstvy lepidla - mě se osvědčilo čiré silikonové lepidlo LUKOPREN - po aplikaci nezapínat 24 hod. Ale vždy zvážit možnost a riziko dalšího poškození, že to nemusí vždy vyjít !!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“