Spotřeba lednice - opravdu se vyplatí koupit novou?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od bandolik »

Tak doporučuji nejdříve změřit spotřebu toho mražáku my změřili starou lednici s mražákem a tak mrcha žrala skoro 2KW/den takže šla z domu ale né do zběrného dvora kdo by se s tím tahal hodil jsem inzerát že ji dám za odvoz a lidi se o ni porvali no prostě super divadlo stálo to za to :lol:
A k tomu tvému mražáku pokud nemá nějak extra větší spotřebu jak dnes běžně dostupný obdobný jako máš ty pak si kup jen těsnění. U nás takové věci nabízela firma Nosrety jinak by to měl sehnat každý servis zabývající se lednicemi a mražáky otázka ovšem je zda ti budou ochotni vyhovět.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#17 Příspěvek od konosuke »

Již jsem tu řešil výměnu termostatu ve 22 let staré Calex discovery 275...
no zatím nesehnal a z vraku Candy co stála u popelnic bez úprav nepasoval tak spínám přes časový spínač 15 min. provoz a 45 min. klid, celkem to funguje, rozbor nákladů zatím neprováděl. Jo, v nedalekém Planeu
mi pohotově nabízeli Beko v akci slevě, s odvozem zdarma staré bedny. Jenomže co, kolegyní nová Beko vybouchla po měsíci a reklamace trvala 14 dnů...komentář zbytečný. No, naštěstí mám balkón a mléko, pivo i ovoce skladuji tam, venkovní teplota v tomto ročnÍm období přibližně odpovídá nižším patrům běžné ledničky. :D
Naposledy upravil(a) konosuke dne 16 lis 2014, 14:01, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od bobecek »

Pokud je vadné těsnění, změřit to půjde, proč ne, ale díky tomu těsnění bude právě ta spotřeba určitě vyšší. No proč ne, alespoň uvidím, jak to papá elektřinu. Kompressor neběží, teplota je -21st, nikdo tam 24 hod nepoleze, je 14hod, tak do zítřka 14hod to nechám na wattmetru. Potom napíši, kolik to sežralo. Máme sazbu D45d přímotop, cena přibližně 2,50kč/KWh.

Uživatelský avatar
bobecek
Příspěvky: 195
Registrován: 25 čer 2005, 02:00
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od bobecek »

konosuke byl rychlejší, dnešní věci nejsou navrženy tak, aby fungovali čtvrt století, bohužel se pokazí krátce po záruce a servis taky něco stojí. Jinak ta spotřeba u té tvé mi vychází okolo 0,6KW/24h při spotřebě kompresorru 100W a toho času spínání.
U nových je jasné, že mají daleko menší spotřebu než ty staré, gumové magnetické těsnění je nové, je otázkou ovšem, kolik budou žrát, až budou staré jako ty naše, pokud se toho věku dožijí.
Izolace skříněk se až tolik zase nezměnila, je pravdou, že kdysi dávno byla dokonce i izolací bublinková folie, ale tyto lednice snad už ani nikdo doma nemá.
Další věcí je, kde je umístěna pokud je někde v teple nebo na chodbě. Já mám mrazák na nevytápěné chodbě, kde je momentálně teplota 14st.
Pokud se mi podaří sehnat nové těsnění do dveří za rozumný peníz, určitě porovnám rozdíl spotřeby za stejných podmínek a dám sem vědět.

Takže doplňuji: spotřeba vychází dle wattmetru 0,9KW/24hod.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“