Bojler Dražice 125L, teplota

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#16 Příspěvek od procesor »

Nefandi si :lol:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#17 Příspěvek od serviceman »

Hodina na zotavení... (mladej prý může za hodinu zase (se koupat)).
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#18 Příspěvek od medulin »

jirka1 píše:elektrikář mi řekl, že to bude tyč v bojleru , která se sesypala, tak jsem zvědav.
Jestli je to stojatý bojler s odtokem teplé vody dole, tak se rozsypala odvodní trubka na teplou vodu která je prostrčená přes celý zásobník až na horu.
To se mi stalo také. Bojler potom po vypuštění ani nejde napustit vodou, je tam vzduch v množství které závisí na tom do jaké výšky se tato plastová trubka rozpadne, po to místo je hladina.
Pokud jste bojler nevypouštěl, tak tam vzduch mít asi nebudete, ale nahoře vám zůstává teplá voda která nemůže odtéci, protože odběr teplé vody je poškozený a končí v nižší úrovni zásobníku.

Přišel jsem na to při napouštění bojleru. Říkal jsem si že 200l to potrvá minimálně půl hodiny a houby, ani ne za 30s začala z potrubí na teplou vodu téct voda. Takže to bylo jasné.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Nevím, nevím, kdyby se rozsypala ta vývodní trubka na teplou vodu, tak neklesne teploměr na 30°C. Vodního kamene jsem vybral z boileru po 10 letech asi 20 litrů, nicméně se to nějak dramaticky na teplotě (množství teplé vody) neprojevilo.
Řešení je stejně jediné, a to boler rozdělat a podívat se dovnitř.
Ale ještě než začneš, zkus sáhnout na přívodní (studenou) trubku, měla by být fakt studená, aby se Ti nevracela teplá voda do řadu (jak už tady někdo psal).
Mohu-li Ti radit, tak:
1. Sežeň si dopředu nové těsnění
2. Sežeň si dopředu hořčíkovou elektrodu (i když já jsem ji měl po 10 letech skoro celou). POZOR - někde píší, že elektroda může být šíleně špičatá.
3. Opravdu se ujisti, zdali těsnění i tyč patří k Tvému typu boileru (pokud je to možné, kup to až tehdy, až boiler rozebereš - třebo Maro v Pardubicích má otevřeno i v neděli)
4. Zavčas boiler vypni, ať zbytečně nevypouštíš teplou vodu (nehledě na to, že se to blbě dělá).
5. Nepovoluj všechny šrouby na přírubě najednou, nech tam aspoň 3 a ty povol, až Ti nebude vytékat žádná voda. Vodní kámen(to je prevít) Ti utěsní prostor nad přírubou, takže se může zdát, že tam voda už není, a najednou ji máš na zemi.
6. Pokud to jde, vypusť boiler povolením obou trubek (teplé - tou půjde dovnitř vzduch) a studené (to bude odcházet voda)
7. Budeš pak potřebovat hadici s tlakovou vodou, abys vystříkal vnitřek boileru od zbytků kamene (je i úplně nahoře)
Snad jsem na nic zásadního nezapomněl. Ale já když jsem toto vše podstoupil, tak jsem asi za 2 měsíce boiler měnil celý, protože začal téci. Asi mu nedělá dobře, když se od/natlakuje.
Pokud je boileru okolo 10 let, tak zauvažuj hned o výměně, ušetříš si pěknou pakárnu s nejistým výsledkem.
Petr Filipi

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#20 Příspěvek od lantros7 »

Mám problém na stojatém bojleru Dražice 120l vyr.2008.
Dost se přehřívá jeden vodič mezi pojistným,a kapilárovým T150 EIKAv 01.
Nevíte někdo možnou příčinu?
Na krytkách konektoru je znatelné vyhřátí,vodič silikon.
Přílohy
přehřátí vodiče.JPG
(192.42 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#21 Příspěvek od doktor365 »

Nejsou volné konektory?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Dalsie dva vlavo na fotke su tiez cierne.

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#23 Příspěvek od lantros7 »

Že by byly nějak zvlášť volné sem nezjišťoval.
Asi před rokem byla měněna tepelná pojistka.
Co bývá příčinou vyřazení tepelné pojistky,když je tam termostat který je do 80?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Ale vždyť se to zde již řešilo . Výrobce je myšlenkově typicky východní , na pověst dlabe , ve vývoji má vohnouty . Ti si řekli , že je třeba snížit průřezy drátů a pevnost konektorů , když jinak instalace přežívá boiler . Co dodat . Než si zničíš (již mělo být provedeno) termostaty i další připojovací body vyměň drát za vyšší průřez i dej pevnější konektory . Stovku to stát nebude a z důvodu okradení výrobcem nepřijdeš o spotřebič . A když ti odejde termostat , tak se nestyď a dej tam do tatramatu . Tradiční český výrobce uspořil stovku a montuje šit . Jestli již nebude lepší , než učitelé z východu ....

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#25 Příspěvek od lantros7 »

BOBOBO,dík za otevřenou odpověď.
On ten bojler není můj,ale pro jistotu když sem tam byl,tak sem jej odpojil od sítě.
Ohřev se teď koná pomocí průtoku vody z topení přez třícestný ventil.
Jinak by mne docela zajímalo,kolik je v této zemi poctivých výrobků.
Ale mám takový dojem,že je to spíš k pláči.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Habesan »

jimirek píše:
Habesan píše:t=57134
t=44649
Lock & Koš
v odkazech jiný bojlery a jiný problémy 8-)
Bohužel, jirka1 už se znovu neozval, aby potvrdil, že já jsem měl pravdu a ty jsi se mýlil.
jirka1 píše:elektrikář mi řekl, že to bude tyč v bojleru , která se sesypala, tak jsem zvědav.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#27 Příspěvek od kbulda »

Vzbudil jsi se po roce a půl ?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“