Autorádio, slabý AUX

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Zkus to podle tohohle - a za C3 a C6 dej 10uF/25V.
Přílohy
sluchzsl5532_sch0.png
(54.15 KiB) Staženo 167 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Pokud by použil to zapojení z Pandatronu a vypustil ty tranzistory, tak mu to bude negovat signál.
Já bych zpitvořil něco takového:
Přílohy
NE5532.jpg
(110.41 KiB) Staženo 116 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Nic to nebude negovat, nanejvejš to obrátí polaritu = otočí fázi signálu o 180° - a protože ji to obrátí v obou kanálech najednou, není důvod to nějak řešit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#19 Příspěvek od nudlis »

2 Michal22
Koukám na to schéma a všechno je tam spárovaný (kromě napájecí části), jen R7 má 47k a R8 10k. To je tak správně nebo ne? Přišel jsem na to když jsem si dělal seznam součástek.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Michal22 »

nudlis- jo, mám to tam blbě, R8 dej taky 47k. Ono to zas není kritický, jde jen o to vytvořit na vstupu umělý střed.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
nudlis
Příspěvky: 17
Registrován: 04 srp 2008, 02:00

#21 Příspěvek od nudlis »

Ta ve finále jsem to vyřešil tak, že jsem doma našel vykuchaný repro k počítači, resp. jen zesilovač z těchto repráčků. Výkon nic moc, zvukově plochý, ale zkusil jsem to. Napájení bylo 12V, takže v autě v pohodě. Drát s jackem do telefonu jsem připojil na signálový vstupy na zesíku, do sluchátkovýho výstupu na něm jsem zapojil rádio a už to jelo. Musel jsem ho mít (kvůli nízkýmu výkonu) vohulenej na max, ale zesilovalo to.
Ale nakonec jsem to stejně vyhodil, protože jsem od známýho získal za levný peníz rádio se vstupem AUX na čelním panelu, takže původní Blaupunkt šel ven, včetně zesíku od repráčků a nahradilo ho nový rádio.
A šmytec :-)

Ten zesík od repráčků je určitý řešení, ale chce to mít zapojený přes pojistku a extra vypínač, aby to nevybíjelo baterku při nečinnosti. A taky to chce nějakej lepší zesík, protože v levnejch šuntech jsou ty nejlevnější součástky a pak kvalita sestavení ani zvuk za moc nestojí. Ale je to jedno z nejlevnějších řešení (starý PC bedýnky se dají sehnat na Aukru kolem 50,-). Ale kdo se s tím nechce jebat, ať si koupí rádio s AUX vstupem a má klid.
Tímto ještě jednou děkuji všem "bastlířům" za rady a schémata a třeba se to hodí i někomu jinýmu než mě :-)
A téma bych uzavřel, kdybych věděl jak.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“